Mamici din Arad...? (3)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Claudelu spune:

Am facut deja modificarile si daca m-ai aveti idee ce as putea adauga sa-mi spuneti...va rog!
Multam!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

Clau,daca vrei mai poti adauga si numele sotiorilor nostri.Ce zici?
Pe al meu il cheama Calin.

alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Claudelu spune:

Alina M buna idee...mersi...mi-am si facut tema!!!
Eu ziceam ca-n noaptea asta voi fi copil cuminte si ma voi culca devreme ca doar dimineata merg la biserica ca vreau sa ma spovedec...nu ca as fi o mare credincioasa dar de spovedit m-am spovedit aproape in fiecare an si nu vreau sa ratez nici anul acesta...si uite ce-mi face bebicul meu, nu ma lasa sa dorm...am reusit sa dorm vreo 2 ore si gata sunt fresh...
Si plus de asta la 15.45 sunt programata la consultul saptamanal...
Vad ca deja asta mic mi-a facut program...vai de mine daca asa va fi si dupa nastere...voi fi mai mult treaza si la datorie...oricum va fi va fi bine, nu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anto spune:

...deja e prea de tot a4a oara scriu si pe cand termin i-mi dispare toata pagina sau mi se blocheaza comp.

Clau am vazut si eu pozele ,sunt toate f. faine ,cand o sa creasca bubulica o sa vada ce mama a avut .Saraca de tine ,ma mir ca mai poti .O sa iasa unvoinic adevarat . Dupa cum e burtica si simptomele care zici ca le ai cred ca nu mai apuc sa te vad cu burtica dar mai bine ca-l vad pe puiut .Lista de informatii e OK,dupa mine,doar ca pe mine ma cheama Antonela ,Clau tu esti SRI-ul nostru acum asa ca daca consideri ca mai ai ceva de adaugat la lista ,fa-o...cat mai ai timp
Cristina cum e fetita ,sper ca e bine ,ii doresc insanatosire grabnica ,ce a avut pana la urma?
Pe aici vremea s-a mai incalzit putin ,dar tot frig e si noros afara,azi-dimineata a zis la radio ca la sfarsitul sapt. in Ungaria v-or fi -15° , ma ia cu friguri numai cand ma gandesc .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina33 spune:

Neata,asta mica tot imi da desteptarea de dimi si seara deabia adorm pe la 3 adica tot dimi.
Burtica e mai bine chiar ma gindeam ca nu m-am mai simtit de mult asa bine.Desi stau mai mult lungita sa nu ma apuce iar.Adevarul e ca atunci cind stau pe scaun atit poate sa impinga de ma face sa ma ridic.Naspa e ca merg saptaminal la medic si enervez ca merg seara sa nu stau prea mult si atunci cam toate magazinele sunt inchise.Asa ca nu mai fac alta escapada.Ieri iar mi-am calculat saptaminile si dupa calendar ar trebui sa am 32 .Doctorii zic ca am 30 dupa eco.O fi mai pirpirica.Eu sper sa semene pe Daci si sa fie inalta.Sau macar pe taica-meu.
Ce ziceti de vremea de afara?Pe unde umblati de 8 martie?Eu dupa 8 m-am programat la tuns.
Tot stau si ma gindesc daca sa ii iau la asta mica camasute cu mineca lunga sau nu.O sa fie inceputul lui mai.Trebuie sa iau cu mineca scurta sau lunga?
Anto te-ai apucat de lucru?Spuneai ca iei o pauza...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anto spune:

Pai la inceputul lui mai nu-i char asa de cald ,cumpara-i si cu manecute lungi ca o sa aiba nevoie ,parerea mea .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

Buna ideea Clau cu biserica,poate te mai relaxezi si nu vei mai fi stresata cand nasti.Daca te culci asa tarziu nopatea(sau dimineata) la ce ora te trezesti ziua? Sa ne spui cum a fost la dr.,azi.

Anto,spui ca la voi s-a mai incalzit vremea.La noi ieri a fost super si acum e frig tare si ninge putin.Am auzit ca pe sfarsitul saptamanii si la noi va fi foarte frig,posibil zapada.

Alina,ma bucur ca nu te mai doare burtica,ti-am zis eu sa n-o mai bagi in seama.Sunt de acord cu anto,sa-i cumperi la bb camasute cu maneca lunga ca la inceputul lui mai nu e chiar asa cald si oricum bb e mai fragil in primele saptamani.

Cristina,ce fac gemenutele?Sper ca sunt bine.
Mama ta e tot la tine?

alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinacsa spune:

Clau, pe sotul meu il cheama Mihai- pt listuta... Cum a fost la doctor?
Alina imi pare bine ca te simti mai bine.Las ca nu mai aiasa mult. Si eu zica sa iei bluzite cu mineca lunga.
Anto , Carina e ok, nu stiu exact ce a avut ca n-am fost cu ea la dr. Fetita ta ce mai face?
Alina , gemenutele sunt bine, miine sper sa iesim pe-afara. Mama e tot la mine, sta 1 luna. Acum sotul meu e plecat in delegtie pt 1 sapt si singura nu cred ca faceam fata.Ce mai face Dragos?

Cristina si gemenutele

--

http://cristinacsa.bei.t-online.de

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

Am mai aparut si eu pe-aici ca azi nu prea am fost.
Uneori,ziua,foarte greu intru pe forum,iar daca intru merge foarte incet,voua vi se intampla asa ceva?
Dragos e bine,Cristina,la ora asta nu doarme.A dormit la amiaza de la ora 14 pana la 17,30 si acum n-are somn.Am facut baita,a baut 2 sticle de lapte(seara asta e portia) si nu vine mos Ene nicicum.Tot striga din dormitor:"mama,hai".
La Arad fetelor e o vreme sa mori,nu alta.E deprimanta chiar.
Nu mai vine primavara asta.Cred ca s-au dereglat anotimpurile in ultimii ani.


alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinacsa spune:

quote:
Originally posted by alina morostes

Am mai aparut si eu pe-aici ca azi nu prea am fost.
Uneori,ziua,foarte greu intru pe forum,iar daca intru merge foarte incet,voua vi se intampla asa ceva?
Dragos e bine,Cristina,la ora asta nu doarme.A dormit la amiaza de la ora 14 pana la 17,30 si acum n-are somn.Am facut baita,a baut 2 sticle de lapte(seara asta e portia) si nu vine mos Ene nicicum.Tot striga din dormitor:"mama,hai".
La Arad fetelor e o vreme sa mori,nu alta.E deprimanta chiar.
Nu mai vine primavara asta.Cred ca s-au dereglat anotimpurile in ultimii ani.


alina



Alina, nici Carina nu doarme. A dormit de 14 la 16.30 ceea ce e f mult pt noi si acum n-are chef de somn.
Mai nou la noi adormitul seara e o problema. cind vrea una sa se culce nu vrea cealalta si tot asa. Cred ca se inteleg.Chiar vroiam sa te intreb ce maninca seara , dar m-ai lamurit.Fetele mele maninca gris cu lapte, cereale cu lapte, mamaliga cu brinza su lapte dar doar vreo 200-250ml.

Cristina si gemenutele

--

http://cristinacsa.bei.t-online.de

Mergi la inceput