Euthanasie pentru Cristi - pe calea cea buna

Raspunsuri - Pagina 40

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns thalia spune:

Aici a aparut articolul mentionat mai sus
Thalia

http://www.24oremuresene.ro/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Nu are nimeni nici o noutate despre Cristi? Ce s-a mai intamplat???

Sometimes I still lose my mind/ when life is cruel and unkind/ but it's when I suffer that I learn/in a repenting heart love will burn/oh I'm/ thanking blessed Mary for light divine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaela_Georgiana spune:

Buna tuturor
am trimis bani in cont prin cineva din familia mea.
Imi puteti spune care este suma care exista in momentul de fatza pentru Cristi? N-am gasit nimic la zi.
Cum de nu este un cont umanitar? (In cazul acesta nu s-ar mai plati comisioane!)
Infine, cine ne poate spune cati bani s-au strans?
Numai bine
Mihaela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lia spune:

quote:
Originally posted by anangel_lexi

Nu are nimeni nici o noutate despre Cristi? Ce s-a mai intamplat???

Sometimes I still lose my mind/ when life is cruel and unkind/ but it's when I suffer that I learn/in a repenting heart love will burn/oh I'm/ thanking blessed Mary for light divine


http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=26445

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Multumesc mult pentru noutati!!! Ma bucur ENORM!!!

Sometimes I still lose my mind/ when life is cruel and unkind/ but it's when I suffer that I learn/in a repenting heart love will burn/oh I'm/ thanking blessed Mary for light divine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lior spune:

Imi pare rau ca am descoperit atat de tarziu acest forum. Acum un an de zile eram in aceeasi situatie disperata si ma luptam din rasputeri impreuna cu sotul meu sa ne salvam copilasul de la moarte. Povestea lui a fost publicata in revista MAMI din ianuarie 2004 sub titlul: "Premiul cel mare - viata fiului meu". Baietelul meu s-a nascut cu aceeasi malformatie grava ca a lui Cristi. Despre aceasta malformatie (numita in termeni medicali "transposition of de great arteries" sau "TGA") se spune ca este una din malformatiile grave cu care se poate supravietui cu indulgenta pana la varsta de 1 an neoperata - asta daca asociat acestei malformatii principale mai exista macar una care sa permita mixarea singelui. Pentru cei care citesc si mai cunosc cazuri este bine de stiut ca la Spitalul Militar din Bucuresti vine la aproximativ 3 luni o echipa de medicii italieni care opereaza alaturi de medicii romani si care in decembrie 2002 au venit si au operat pentru prima data cu succes un caz de copil cu transpozitie la varsta de numai 23 de zile. De altfel, aceasta malformatie este ideal de a fi operata cat mai repede posibil, in maxim 3 saptamani de la nastere. Altfel apar complicatii. La spitalul Militar din Bucuresti, copiii bolnavi au prioritate in fata adultilor pentru diagnosticare si control si dl. grl. Tintoiu incearca sa ajute cat mai mult.
Sper pentru Cristi sa nu fie prea tarziu, dar asa cum copilul meu s-a intors la mine dupa ce a atins cerul cu mana, asa sa fie si pentru el inca o sansa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelei_19 spune:

lior, ma bucur ca puiul tau a avut aceasta sansa. sa speram ca cu ajutorul nostru, al tuturor, si micutzul Cristi sa primeasca aceasta sansa. sa te ajute Dumnezeu in tot ceea ce faci!

Salvati un inger:
www.casa-romanilor.ch/teodora.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Draga Lior, nu vrea sa ma bag si eu ca musca-n lapte, dar poate ar fi bine daca acelasi mesaj pe care l-ai postat pe forum, i l-ai trimite si Adelinei pe PM. Fiind ocupata in ultimul timp, nu stiu daca mai are timp sa citeasca pe forum, dar poate va reusi sa vada PM.
Alexandra

Sometimes I still lose my mind/ when life is cruel and unkind/ but it's when I suffer that I learn/in a repenting heart love will burn/oh I'm/ thanking blessed Mary for light divine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yashy spune:

Am o mare rugaminte: trimiteti-mi si mie un PM cu adresa "pusculitei", nu pot trimite prin banca pt. ca e comisionul fff mare! Nici prin PayPal nu pot, ca n-am credit card.

Va multumesc!!

Adina & Luka (2 ani)

http://www.babiesonline.com/babies/l/lukayashy

Mergi la inceput