Euthanasie pentru Cristi - pe calea cea buna

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns papadie spune:

Adelina daca ei sunt medicii care ti-au dat sperante urgenteaza situatia juridica a lui Cristi. Aproape ca nici nu conteaza daca legal, cu forta sau altcumva...dar mama naturala trebuie impiedicata sa-si mai bata joc de acest copilas. Iti tin pumnii. Ai fost undeva pina acum ? (gen Protectia copilului, tribunal...etc?)

"În afara de constiinta totul e bestialitate" (Camil Petrescu)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

CITAT din ziarul Expres:(adresa Liei Roberts)

"Iliescu, am facut pentru Romania...”.
Actul 3, scena 2. In scena intra Victor Gaetan, unul dintre oamenii de incredere ai Liei Roberts. Anunta numere de telefon si adrese de mail: “robertslia, semnul maimutei, iohu punct com”. Se corecteaza: “iahu”. "

de unde deduc: robertslia@yahoo.com







Desprecopii.com - Asa se naste o mare iubire.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

din ziarul ZIUA:

Telefoane de contact

021/314.30.65

021/314.30.66

0723.577.153

e-mail: robertslia@aol.com

web site: www.lia-roberts.ro

comentarii: groups.yahoo.com/group/lia-roberts





Desprecopii.com - Asa se naste o mare iubire.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

Iti doresc mult succes Adelina si lui Cristi multa,multa sanatate.Vad ca fetele din strainatate fac treaba buna,sper sa reusiti,ma rog pentru voi.

alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicuta spune:

Adelina, despre medicul Barsan si echipa de americani am aflat de la Alice (cred ca e Alyssa), cea care a tradus mesajul tau initial. Uite ce mi- a mai scris (stiu ca nu se supara; are putin timp de stat pe net, asa ca postez eu pentru ea):
"Am primit raspuns de la "International Patients Line" de la "hospital for Sick
Children din Toronto. Chiar acum am terminat de vorbit cu ea la telefon. I-am
spus despre Cristi al nostru, despre problema lui. Mi-a spus ca imi va faxa
imediat o aplicatie cred ca pe Romaneste se spune "cerere" pe care va trebui sa
o completez cu datele necesare. Apoi se va construi cazul lui si va fi pus in
fata doctorilor de aici. Ma vor contacta pe mine daca vor mai avea nevoie de
informatii. Apoi se va spune un pret si daca va fi nevoie au un fond umanitar
care se poate sa acopere...
De abia astept sa primesc faxul ei sa vad despre ce e vorba...
Suna promitator, nu?"
pentru Alyssa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Claudya spune:

Nu intamplator a fost dat ca aceasta poveste sa ajunga aici pe site ,intre atatia OAMENI!!!E inutil sa va spun ca plang,mai bine va spun cat de optimista sunt si cred din tot sufletul ca acest copilas va fi bine si va fi al Adelinei si numai al ei.
Adelina ,esti o supermamica !!!Iar blondutul este adorabil!!!Este un norocos ca te are!
Alyssa,!!!


Mami si Emma gangurica
http://community.webshots.com/user/claudik100

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carina spune:

Am trimis ieri un mail medicilor americani care au fost acum ceva timp in Cluj. Azi de dimineata a venit raspunsul.
Dear Anda Calinici:

The child's condition is exactly the type of surgery we do. I sent your e-mail to our pediatric cardiothoracic surgeon, and his reply was: We can only help if we are there.

As mentioned in my previous e-mail, we only go to other countries by invitation by invitation from the head of the hospital, the Chief of the Cardiac Section, and by a local 'service club', like Lions, Rotary or Kiwanis.

We are willing to return to Romania if someone is able to raise the needed funds. For us to come back, it will cost $90,000. US dollars. We are in a position to absorb $25,000. but the remainder will have to be raised by you folks, or by a local foundation, or by your government. Many governments do pay for medical teams to visit their country, and many countries pay for a child to come to the US for 'open heart' surgery.

For what some countries pay to send a child here, we can go there and do 12 to 14 opertions for the same cost. Many countries are not aware of what we do. We have been to Romania on two occassions and we are willing to return.

Perhaps the family interested in 'adopting' this child has the funds or is capable of raising the funds.

There are many Romanians living in the US, if you knew how to reach them, perhaps they will contribute.

Let us know if you are able to do anything.


Bradley N. Brad) Stanton
Chairman & Co-Founder
Gift of Life International, Inc.

We Fix Broken Hearts

Life is a Gift not a Prize.

For a child to die before it's time is unacceptable. You can help save a child's life by contacting us now.

Eu zicca e super imbucurator si credca ar trebui sa ne punem pe treaba la strans bani. Ce ziceti?

Anda si bebelusa Carina cea nazdravana
http://community.webshots.com/user/andamihai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anamaria-Livia spune:

Si eu i-am scris Liei Roberts. I-am copiat exact mesajul initial al Adelinei si ia-m dat coordonatele site-ului.
Mi-a dat o eroare, insa dupa ce am introdus adresa in Address Book, mesajul a fost trimis.

Dumnezeu sa ne ajute si sa-i dea Liei Roberts puterea si vointa de a ne ajuta!

Anamaria si bb Andutzu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns qsar spune:

quote:
Originally posted by carina


We Fix Broken Hearts

Life is a Gift not a Prize.


For a child to die before it's time is unacceptable. You can help save a child's life by contacting us now.

Eu zicca e super imbucurator si credca ar trebui sa ne punem pe treaba la strans bani. Ce ziceti?

Anda si bebelusa Carina cea nazdravana
http://community.webshots.com/user/andamihai



Am urmarit povestea lor, a lui Cristi si a Adelinei... Cu emotii, cu furie, cu speranta... "Noi reparam inimi... Viata este un dar, nu un pret!"
Au dat raspunsul, au dat si solutii (strangerea de fonduri - eventual prin Rotary?). Cred ca este momentul sa facem pasul urmator.
http://www.rotary2241.org/
Guvernator Dl. Mircea Parvu guvernator@rotary2241.org
Imediat ce-mi limpezesc gandurile, le scriu.

Q

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carina spune:

Qsar: scrie tu acolo unde ai dat adresa si eu il contactez pe DR. Barsan de la Institutul inimii ca sa ii spun ca americanii vor sa vina din nou daca au suficienti pacienti (din nefericire credca au) si sa ii spun sa ii contacteze si el. Sper sa fie o pista buna.

Anda si bebelusa Carina cea nazdravana
http://community.webshots.com/user/andamihai

Mergi la inceput