"Supa de pui pentru suflet de femeie!!!!

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Sorina-Alexa spune:

quote:
Originally posted by acina

Mi-am comandat si eu supa. Abia astept sa ajunga.
Cand se va intampla si asta.

Anca



Bravo draga Anca..sa ne spui daca ti-a placut!

Sorina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana cretu spune:

M-a impresionat atat de tare ca nu mai pot sa dorm in noaptea asta cu gandul la cat de mare au unii sufletul...Si cum stiu sa fac fericiti pe cei din jurul lor...Am intrat si eu pe site la amaltea sa fac comanda la cateva dintra aceste "supe" si nu scrie daca putem face comanda in alte tari...Vreau sa stiu urgent, daca stie vreuna dintre voi, fetelor! Ca tare m-am indragostit de aceste frumoase randuri...Va pup si poate maine dimineata cand ma trezesc gasesc un raspuns afirmativ la intrebarea mea!

oana-cannes
"Si maine mai este o zi..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madachan spune:

Draga Oana Cretu, da, se poate comanda si din alte tari, singura conditie este sa ai card,dar asta cred ca nu-i o problema,nu?! Intai platesti si apoi vine coletul .Daca comanzi din Rom. am impresia ca-i invers

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sorina-Alexa spune:

quote:
Originally posted by oana cretu

M-a impresionat atat de tare ca nu mai pot sa dorm in noaptea asta cu gandul la cat de mare au unii sufletul...Si cum stiu sa fac fericiti pe cei din jurul lor...Am intrat si eu pe site la amaltea sa fac comanda la cateva dintra aceste "supe" si nu scrie daca putem face comanda in alte tari...Vreau sa stiu urgent, daca stie vreuna dintre voi, fetelor! Ca tare m-am indragostit de aceste frumoase randuri...Va pup si poate maine dimineata cand ma trezesc gasesc un raspuns afirmativ la intrebarea mea!

oana-cannes
"Si maine mai este o zi..."

Nu stiu sigur daca amaltea onoreaza comenzile in strainatate....daca nu incearca la www.raft.ro si www.teora.ro !
Si acolo merge...iti trebuie doar sa platesti cu cartea de credit!
Eu toate informatile astea le-am aflat de la Eli,ca nici eu nu stiam dar ea a fost draguta sa-mi explice!




Sorina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eli spune:

Oana, le-am trimis un e-mail celor de la almatea intrebandu-i "Onorati comenzi si in strainatate? " si am primit raspunsul (tot azi) "In principiu da. Ce carti va doriti?". Inteleg ca se poate, deci trimite-le si tu un e-mail in care sa specifici ce carti doresti, intreaba de sistemul de plata si tot ce te mai intereseaza pe tine. Adresa e: office@amaltea.ro . Mult succes!



O zi placuta!
Eli

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns remy spune:

Foarte frumoasa aceasta colectie mi-as dorio si eu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iren spune:

Asta este raspunsul pe care l-am primit eu de la amaltea,dar nu cred ca mai este posibil,a-ti uitat de noua lege, care interzice exportul de orice forma al anumitor produse, printre care si cartile? Cel putin eu asta am aflat,din pacate...stiu ca s-a vorbit despre asta chiar la acest subiect,daca nu ma insel...
Deci,iata raspunsul lor,dar nu stiu daca au luat in calcul noua lege: " Nu avem din pacate in momentul de fata un sistem de livrare in strainatate; am facut o data o livrare in Spania, dar nu era doar o comanda de o carte ci de vreo 9-10. Motivul este ca noi avand in special carti traduse, de regula ele se gasesc si in alte tari, in limba locala.
Plata s-a facut prin mandat postal international, (anticipat) pe numele meu ca persoana fizica, pentru a scapa de formalitatile de export si o multime de alte taxe bancare, si dupa aceea le-am trimis eu prin colet normal; toata procedura a durat vreo 14 zile, din momentul platii pana in momentul primirii cartilor.
Nu o sa cer mai multi bani pe carti, ci doar contravaloarea postala, aprox 20-25 SFR in functie de greutatea coletului".

Iren&Bogdanelu nazdravanu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana cretu spune:

Va multumesc din suflet pentru informatii...Nici nu ma asteptam sa primesc atatea...Draga Madachan, este o problema, din pacate, nu avem cont, si automat, nici card...Dar voi incerca sa le trimit un e-mail, sa-i intreb daca pot primi la livrarea coletului, sau sa platesc cu un mandat-cash, cum a zis una din fete, dupa care sa imi trimita cartile...Va dau de veste!Va pup si lectura placuta celor care au cartile!

oana-cannes
"Si maine mai este o zi..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adi2003 spune:

Azi mi-am comandat si eu 2 carti din colectie. Sunt curioasa in cat timp onoreaza comanda.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Banti spune:

Fetelor, multumesc pentru ce ati scris, m-am molipsit si eu cu Supa asta a voastra Mi-am comandat si eu "Supa de pui pentru suflet de femeie" si am primit cartea dupa 3-4 zile. Deci merge destul de repede.
Povestirile sint deosebit de frumoase, si imi plac mult pentru ca sint si reale, sint lucruri pe care altii le-au trait.

Ioana

Mergi la inceput