Mamici din Constanta (2)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

hello.
haideti mai fetelor ca stau cuminte....e mai rau acasa s astau cu ochii pe pereti, stiti si voi doar.
Layla, nici nu merita sa nu il scoateti pe marele blond pe vremea asta frumoasa...bravo voua.
si eu am reusit sa ma plimb un picutz azi.....mai incet ca il apuca bumbacelile pe pitic.
va urez o seara placuta si o duminica super.....
Roxi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns layla spune:

Buna dimineata, ce mai faceti?
Am iesit si ieri afara cu el, si a fost asa de admirat. O doamna ne-a zis "ca e perfect" si tare m-am mai umflat in pene!
Nu prea imi place ca este cam fornait pe nas, de la laptele pe care il regurgiteaza. I-am pus ser fiziologic in nas, dar degeaba tot la fel este.
S-a obisnuit sa doarma numai la mami in brate, caci altfel pange de ti se rupe inima.
Cam astea ar fi noutatile, am auzit de de marti se raceste vremea. Ce nasol!
Pupici,
Layla si Daniel Alexandru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRIXIA spune:

Mamicutelor, Weekend-ul a fost superb de plimbat copii s-au de botezat!
Foarte bine daca ati iesit!
Si noi am iesit afara, ca nu se stie cum se-ntoarce iarna.
Roxanaz ai multa grija, sa auzim numai de bine!

Am fost la Alfa-beta si am ramas uimita ca au preturi bune la produse de bb. Laptele e ca la Metro, iar cerealele sunt mai ieftine ca la Billa.
Intr-un fel tot acolo ajung ca stau f. aproape de Billa si sunt multumita ca pot intra cu bb, gasesc si legume, lactate.
Ideea e ca nu ma asteptam la asa preturi, singurul inconvenient este ca e aglomerat si spatiul cam mic.
Bebelusa mea, Alexia e bine, a inceput sa gangureasca din ce in ce mai mult, sa rada, sa se zbenguie. Doamne ce ma asteapta! Cred c-o sa ne alerge! E foarte vioaie, vesela, nu sta o clipa locului.
Cu mancarea stam bine. Snt ceva probleme la fundulet, un mic eritem fesier, de la diversificare, dar se rezolva, aproape trece.
Aveti grija de bb-ii vostri, oricat de mici sau mari sunt ei, de-i aveti sau ii asteptati!
Va pup!

CriXia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns caty spune:

Buna Mamicutelor de Constanta,

Eu nu am ami intrat de forum cam de mult si vad acum o multime de noutati.
Nu am mai avut timp din cauza lui Dinu care face acusica 4 luni si care este un plangacios.

Crixia, si eu stau tot pe langa Billa si fac cumparaturile tot de acolo.Poate mai scimbam impresii.

V-am pupat si promit sa mai revin.


caty

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRIXIA spune:

Caty poate descoperim ca suntem vecini!
Am mai descoperit o mamica pe care o cunosteam demult.
Eu stau aproape de intersectia de la Far.
Mai vorbim!


CriXia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns caty spune:

Se pare ca nu suntem chiar vecine.
Eu stau pe 1 mai vis-a-vis de fostul Trans Atlantis care s-a mutat la Billa acum.

Eu tocmai sunt in testari de piata pt un carucior.
Voi ce ati cumparat sau ce ati vazut si cam la ce preturi?

Crixia, sa stii ca si eu sunt in cautare de sala pe langa casa dar de saptamana viitoare cand vine maica-mea sa stea cu copilul.

Intre timp am descoperit un club de sport pe aurel Vlaicu pe langa Anda.

Am nr. de tel. Am sa sun sa ma interesez de preturi si am sa merg o data sa vad daca imi place si apoi imi iau abonament.Daca te intereseaza dupa ce aflu mai multe informatii ti le transmit.

V-am pupat.
Caty si Dinu (~4 luni).






caty

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRIXIA spune:

Da, e minunat!
Despre carut nu stiu ce sa-ti spun. Ce faci daca dai banii de pomana? Vecina mea a luat unul vara trecuta si fata ei nu a vrut sa stea, apoi a venit iarna. E cu dus si intors. Eu am unul chicco second-hand si sunt f. multumita de el. Acum depinde si cat vrei sa dai pe el.
Despre sala cred ca am auzit, ceva in denumire cu "EDEN", parca. As vrea si eu sa incerc dar deocamdata nu am cu cine lasa bb. Chiar as vrea sa aflu de la tine despre ea.

CriXia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

neatza la mamici si pitici.
eu sunt ff fericita de ieri ca nu mai am injectii (la tanc tocmai....ca nu maia vea nici loc sa le faca) si azi sau miin plecam la bucuresti. uf, abia astept.
am sa fac si niste "prospectii" vorba lui Caty de carucior....deocamdata ptr mine cel mai bune este cel "tris" de la chicco, care e landou, se transforma in carucior sport si are scaunel de masina. cred ca ala va fi alegerea....dar astept sa mai vad si alte modele.
sper ca iarna asta "amenintatoare" sa ne sara de data asta...ca n-am nici un chef de frig din nou, m-am saturat pina peste cap!!!
va pup si va doresc o zi buna,
Roxi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRIXIA spune:

Bravo Roxanaz!
Ai terminat cu injectiile si sper sa nu te mai auzim cu chestii rele, gen injectii, dureri sau altceva.
Vrem sa ne zici numai de bine, ca te simti super, ca nu te doare nimic, si tot asa.
Despre carucior, un sfat as vrea sa-ti dau: atentie mare la raportul calitate-pret, sa nu fie nici prea scump, ca daca bb iti ofera surprize, o sa constati ca ai dat bani pe un lucru aproape inutil.
Tu vei naste ca si mine, vara, ceea ce e bine pt bb, mai ales de plimbat. carutul meu are ca accesoriu si un fel de sac cu fermoar, foarte gros, cu puf de gasca, impermeabil, care m-a ajuta enorm de mult si acum. Chiar de e rece afara, pun bb in sac si stam afara chiar si 1 ora si nu ingheata, mai ales ca-i place in carut, doarme mult.
Bafta multa si sanatate!

CriXia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns caty spune:

Multumesc de informatii fetelor.
In week-end o sa caut sa vad ce gasesc.
Tb neaparat sa iau carucior ca nu-l mai pot scoate in brate pe Dinu.Atrecut de 7 kg si ma doare spatele cat il car in brate.Poate o sa-l pun si in casa in carucior daca-i place asa ca mai scap de o corvoada.

Mai ales ca de acum speram sa vina primavara si sa-l scot si eu mai mult la aer ca iarna asta a fost cam geroasa si nu prea ne-am plimbat.

Vin cu noutati peste cateva zile.

V-am pupat pe toate.




caty

Mergi la inceput