Baietel cu ... hainute roz !

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sasuke spune:

catalinna :
Sanatos sa fie ca in rest ... oricum, de va fi baiat, potzi sa schimbi numele in ... "Simion Gabriel" ca se aseamana !. Nashtere ushoara, itzi tzinem pumnii !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aba spune:

Ce draga, atitea griji! Eu am imbracat copii cit au fost bb cu hainute de toate culorile. Si stiti ce? Mi-a placut enorm sa imbrac baietelul in rosu! El fiind brunet si cu ochii mari, negrii i se potrivea de minune. Fetita mea e blonda cu ochii albastrii si ii "merge" f bine albastrul inchis chiar.
Da, si o sa ma intrebati daca lumea nu credea invers, adica baiatul ca-i fata si fata ca-i baiat. Exact asa! Nu ca-i baiatul meu, dar e frumos ca o fata si acu, la 4 ani il mai admira cite cineva ca fiind fetita (il port cu breton), la care scumpul aplica o strimbatura...ca nici nu mai e nevoie de specificatia mea.

Sa ne+va fie sanatosi!
Va salut,
Camelia.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cl spune:

quote:
Originally posted by Marianar

Eu chiar am vrut sa stiu ce sex are bebe. Mi-a zis ca e baiat si baiat a fost cu toate ca eu vroiam fetita
Hainute am cumparat unisex: alb, vernil, galben, crem
Ce-o fi sanatos sa fie. Acum, nu as da baiatul meu pe 100 de fete

Mariana & Vladutz




Pe pariu ca vrei-nu-vrei, tot o sa-l dai? Sigur ti-l va rapi o !
Sasuke, s-ar parea ca si e bun la ceva, nu? Mai ales cand e vorba de inspiratie! Sa va traiasca Mihai-Ovidiu!

PS Admin., rog frumos, un icon cu o nunta ceva nu puneti? Am cautat disperata sa pun o mireasa pt. flacaul Marianei. Se poate? Pliiiiiiz!!!

Claudia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corinaelena spune:

Noua ne-a spus medicul ca e fetita dar nu l-am crezut,vroiam baiat.Dar ironia sortii,gasisem nume de fata dar de baiat, ioc.Toata lumea zicea ca e baiat dupa criterii babesti,dar tot fata a fost.Noi am cumparat hainute galbene,camera tot galbena,iar unde nu gaseam hainute galbene luam una roz si una albastra.Sotul vroia mult baiat ,eu fata..acum zice ca nu-i mai trebuie baiat,a-l 2-lea vrea tot fata(eu in shimb vreau un flacau).
Orice ar fi tot ii iubim la fel de mult,asa-i?Cel mai important sa fie sanatosi!

Corina si bb Ioana Sara(6 luni)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sasuke spune:

aba :
Treaba cu imbracatul baietului in culori "fistichii" o practica acum shi maica'mea. Ba'i mai pune din cand in cand lu' Alexucu' shi cate-un batic pe scafarlie shi sa vedetzi atunci ce mandretze de fetitza are tata !...ca tot voiam eu fetitza !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aba spune:

quote:
Originally posted by sasuke

aba :
Treaba cu imbracatul baietului in culori "fistichii" o practica acum shi maica'mea. Ba'i mai pune din cand in cand lu' Alexucu' shi cate-un batic pe scafarlie shi sa vedetzi atunci ce mandretze de fetitza are tata !...ca tot voiam eu fetitza !



si nu uita...
Camelia.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns voinea spune:

si eu am facut toate testele babesti si la toate imi iesea ca e fata. imi doream din tot sufletul o fetita. eram asa de convinsa ca e fata... pana nenea doctorul pe la 5 luni mi-a zis ca e baiat ca "uite are scrot" si eu m-am suparat pe el. si am tot sperat ca e fata pana cand chiar si asa anesteziata am auzit "adina, ai un baiat de 2.800"
dar cand mi-am vazut comoara... nu am cuvinte sa va povestesc cum ma luau valurile de iubire.
la nume nu a fost problema ca alesesem de la inceput nume side.. si de..
cat a fost la maternitate l-a chemat cezar, acum in cheama dragos alexandru.
daca vre-odata mai fac un bb si sa fie tot baiat mi-ar place sa-l cheme cezar sau sorin

Adina si dragalasii ei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petra spune:

Da nici eu cu sotul meu nu am vrut sa stim ce este pana la nastere. am cumparat hainute albe , crem, galbene si vernil, asa pentru primele urgente ca apoi sa mai completam garderoba cu haine de culoare adecvata. Problema a fost alta, cu caruciorul. Mi-e mi-a placut un carucior bleu-marine cu buline albe, dantelute albe, in locul celor care aveau combinatii de roz, verde si albastru la un loc. Si cand ma plimbam cu fetita mea in caruciorul imbulinat, multa lume care nu stia ce am sigur, ziceau dim prima ca am baiat, cu toate ca le zambea din carucior o fetita dulce si cu cercei in urechi.Lume si lume, pana isi dadeau seama si apoi incepeau scuzele vina cazand pe carucior!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilib72 spune:

Cumnata mea a facut 4 ecografii in timpul sarcinii, la primele 3 i-au spus ca o sa aibe o fetita, ultima egografie, a patra, a facut-o cu doua saptamani inainte de nastere si i-a spus ca are un baietel, eram toti ecografiile au fost facute la doctori si la cabinete diferite.

Mergi la inceput