Baietel cu ... hainute roz !

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Oana_B spune:

Si pana la urma cum "o" va chema pe baietel? La ce litera ati ajuns la cartea de telefon?

Oana_B

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sasuke spune:

Oana :
Ahhh....asha'i ! Am uitat sa va spun...Pai prenumele vor fi : Mihai Ovidiu. Mihai pt. ca pe maica-sa o cheama Mihaela shi Ovidiu e al doilea prenume al proaspatului tatic ! Shi tot Ovidiu il cheama shi pe tatal fericitei mamici ! ....deci pana la urma cred ca nu prea ne-a ajutat cartea de telefon, ci inspiratia cre' ca ne-a venit in timp ce in sanatatea bebeului azi noapte !

Sanatate maxima !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana_B spune:

Misto nume!! Mai ales la numele Ovidiu am slabiciune ca asa-l cheama pe sota-miu

Oana_B

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Master Draciel spune:

Sigur ca am auzit; mi s-a intimplat chiar mie!Din 10 ecografii, cite am facut (una, chiar cu poza!),la 9 mi s-a spus ca va fi fata.Totul mergea spre asta:forma burtii, diversele teste care se fac si care nu au nici o baza (aratarea miinii drepte,petele care apar uneori pe corp in timpul sarcinii,etc),visele mele,....Inclusiv medicul ginecolog era convins ca va fi o "gospodina", asa cum ne amuzam uneori!I-am telefonat mamei, cu 15 minute inainte de a merge in sala de operatie si am atentionat-o sa nu uite de cerceii fetei!!!!!!Si dupa ce m-am trezit din anestezie si mi-au spus ca este baiat, le-am raspuns ca nu e al meu , ptr ca eu am fata si au facut o greseala.A trebuit ca toata lumea din salon sa imi confirme, ca sa ii cred.De vazut l-am vazut mai tirziu, peste 6 ore si am fost tare fericita!Desi imi doream din tot sufletul o fetita, acum imi pare bine ca este baiat!Parca imi merge mai bine rolul de mama de baiat!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marianar spune:

Eu chiar am vrut sa stiu ce sex are bebe. Mi-a zis ca e baiat si baiat a fost cu toate ca eu vroiam fetita
Hainute am cumparat unisex: alb, vernil, galben, crem
Ce-o fi sanatos sa fie. Acum, nu as da baiatul meu pe 100 de fete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns antoioana spune:

Hai ca m-ati facut sa rad!Mersi. Aveam nevoie de o vitamina veselie.
Va pup.
anto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns she_wolf spune:

Au patit-o si nasii nostri! Stiau ca vor fi gemeni, iar la timpul potrivit li s-a spus, in repetate randuri, ca sunt fetite. Le-au pregatit chiar si nume! Putin inainte sa nasca au aflat ca vor fi fetita si baiat. Ei bine, a nascut...doi baieti!!! Bine ca au fost totusi doi, ca ar fi fost chiar culmea sa nu fie nici vorba de gemeni!
Dar, pentru ca a nascut mai devreme, la 32 saptamani, n-au apucat sa faca cumparaturi pt. "fetite", doar au vopsit camera in portocaliu, dar merge, bine ca n-a fost in roz.
Sanatate multa lui Mihai Ovidiu zis si...Natalia!

Claudia si Cristi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adi69 spune:

De cum am aflat ca am ramas insarcinata ,ne-am zis ca e baiat si ca-l va chema Mircea.Pe la sase luni ne-a zis doctorul ca e fetita si pana am nascut ne-am chinuit sa gasim un nume...nu ne iesea deloc.Ca sa nu mai zic ca eram si cam suparati...Am fost foarte suparata atunci ca Mircea nu are si feminin...

Dia si bebe Rucsi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns erika23 spune:

Eu am patit aproximativ la fel. Pana in ziua in care trebuit sa nasc, doctorul mi-a zis ca o sa fie fetita,iar in ultima zi la ecograf mi-a spus ca e baiat... Nu-i luasem toate lucrurile roz, dar patutul e roz... Oricum imi pare bine ca e baiat.
Sa-ti traiasca nepotelul si multa sanatate!!

Brindusa si bb Madalin
http://www.babiesonline.com/baibies/m/madalin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catalinna24avram spune:

Foarte dragute incurcaturile generate de echograf.Eu urmeaza sa nasc in mai putin de o luna. pana acum verdictul e "clar"- fetita. Insa vecinele mai varstnice si cu echograf la ochelari sustin ca NU poate fi fetita pt ca nu corespunde forma burtii, felul in care arata tenul meu, buzele si....... lista continua.La capitolul hainute eu si sotul meu stam bine, adica avem din toate culorile. Totusi eu as dori ca echograful sa nu dea gres si sa am o fetita sanatoasa careia deja i-am ales numele- Simona Gabriela.
Pupici! si va tin la curent

Mergi la inceput