CUM AI REACTIONAT...

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Camelia spune:

Bravo Christian!
Alina draga, daca eu as sti germana cat stie sotul tau romaneste ar fi super!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tinatache spune:

Hai sa raspund eu si pt sot Dupa ce 1 an de zile ne-am tot programat si calculat si rascalculat, intr-o luna am facut xxx doar 1 data, pt ca apoi a plecat o perioada de acasa. Si atunci a fost!! Nu prea ne-a venit sa credem cand ne-am dat seama, de fapt sotul si-a dat seama abia la vreo 4,5 luni cand a vazut-o la ecograf si ne-a si spus ca e fetita. Atunci a intrat in panica: ce sa facem, nu mai putem pleca inainte de nastere, tb sa ne gandim bine, ca nu mai suntem doar noi doi, mamaaaa, vine un bebeeee!!! Cam asa sunau discutiile noastre. Apoi la nastere nu cred ca era tatic mai mandru decat el, si care sa vina de 2 ori pe zi in salon. Si-a luat un halat alb de la maica-sa si se facea ca e dr. si intra cu nerusinare peste tot. Si acum e tare mandru, da' nu prea il mai vrea pe al doilea, zice ca al urlator nu-i mai trebuie asa curand... Cam asta e povestioara noastra. pa.pa.

tina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielac spune:

Sotul meu a fost cel mai fericit cand a aflat ca va avea un copil. Isi dorea foarte mult asta!!!


dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miruna spune:

Am facut cateva luni bune teste de sarcina , dar intr-o dimineata ( in prima zi de Paste 2001) la ora 5 (cinci) a fost ultimul pentru ca a iesit exact ce ne doream . L-am trezit si ne-am bucurat impreuna , dar nu prea mult pentru ca au inceput greturile si tare rau mi-a mai fost.S-a meritat oricum.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dara spune:

Ne uitam ieri la tv si nu mai stiu la ce emisiune arata un tata care-si parasise fetita; la care el s-a aplecat spre buricul meu (acolo zice el ca-i microfonu')si ia spus bebelusei 'Eu n-o sa va parasesc niciodata'. Cum nu sunt sanse sa scrie el vreodata pe acest site, raspund in locul lui: cand a aflat ca sunt insarcinata a spus (la telefon): 'Facem cum vrei tu, puiule...' Situatia noastra era un pic complicata...Nu mi-a trecut nici un moment prin minte insa acel 'cum vrei tu'.Peste o ora cand ne-am vazut avea lacrimi de fericire in ochi si ma tot imbratisa, in timp ce eu plangeam ca o disperata de socata ce eram. Plang si acum de emotie si fericire pentru ca bebelusa noastra inca in burtica ne-a schimbat viata in cel mai frumos mod posibil, ne-a unit si ne-a demonstrat cat de mult insemnam unul pentru celalalt si ce este adevarata dragoste. O asteptam sa vina si ne pregatim din toate puterile noastre- nu stam nemaipomenit de bine material vorbind, dar toate astea nu mai conteaza. Va pupam pe toti, Bebelusa, Florin si Dana

......dara......

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Theodora spune:

Multe,multe felicitari pentru bebelusa!!! In cite saptamini esti?
Cit despre situatia materiala,nu te gindi la asa ceva...Eu am gemeni si,desi nu eram"bogata",odata cu nasterea lor,am devenit cea mai"bogata"din lume! Nastere usoara!

quote:
Originally posted by dara

Ne uitam ieri la tv si nu mai stiu la ce emisiune arata un tata care-si parasise fetita; la care el s-a aplecat spre buricul meu (acolo zice el ca-i microfonu')si ia spus bebelusei 'Eu n-o sa va parasesc niciodata'. Cum nu sunt sanse sa scrie el vreodata pe acest site, raspund in locul lui: cand a aflat ca sunt insarcinata a spus (la telefon): 'Facem cum vrei tu, puiule...' Situatia noastra era un pic complicata...Nu mi-a trecut nici un moment prin minte insa acel 'cum vrei tu'.Peste o ora cand ne-am vazut avea lacrimi de fericire in ochi si ma tot imbratisa, in timp ce eu plangeam ca o disperata de socata ce eram. Plang si acum de emotie si fericire pentru ca bebelusa noastra inca in burtica ne-a schimbat viata in cel mai frumos mod posibil, ne-a unit si ne-a demonstrat cat de mult insemnam unul pentru celalalt si ce este adevarata dragoste. O asteptam sa vina si ne pregatim din toate puterile noastre- nu stam nemaipomenit de bine material vorbind, dar toate astea nu mai conteaza. Va pupam pe toti, Bebelusa, Florin si Dana

......dara......



Love you all...
THEODORA,GIANNIS,ALEXANDROS

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Veve spune:

quote:
Originally posted by Veve

Hai ca ai un sotz dragutz!M-am amuzat copios sa stii!...Nuuu,n-am ris de el!e laudabil faptul ca s-a chinuit sa scrie in limba romana si mai laudabil faptul c-a vrut sa-si impartaseasca gindurile cu noi..Spre deosebire de taticii astia romani si talentazti pe deasupra de la care tre' sa scotzi cu clestele o parere-acolo! care ma rog sunt aia???? MariusDar asta-i cu totul alt subiect!Bravo,Chistian si felicitari Alina pt.asa un sotz!Sa fitzi sanatosi si fericitzi totzi trei![:x][:x]

Irina & Veve cea cumintzica foc!
Marius cel bagaretz...hi hi hi

Iote-te la el!!!Ma-nverzulii de ciuda![:P]Marius cind imi forfecasi mesaju', mai?!?!?...Ma bucur macar c-a ajuns unde trebuie!Bat si eu "seaua",poate-poate se simte cineva!Si s-a simtit! Hihihi!

Irina & Veve cea cumintzica foc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dara spune:

Sunt in 28 de saptamani, Theodora. Multumesc, toate cele bune tie si gemeneilor tai!!!

......dara......

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

Hi hi hi mai Irina, eu zic ca Marius s-a simtit cu musca pe caciula. Nu pentru el (in nici un caz) da' pentru "baieti" in general .

Marina

Mergi la inceput