CUM AI REACTIONAT...

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

buna ,
daca unele fete mai au sanse sa treaca sotul pe aici la mine sigur nu se va intampla. Asa ca raspund tot eu desi e interzis.
Ne-am dorit tare mult un bebe dar din pacate in ciuda dorintelor noastre acest lucru nu a fost posibil asa ca am inceput LUPTA. Mereu am avut senzatia ca Dan nu a dorit un bb la fel de tare ca mine dar in 3 ani si de mers la doctori si de incercari el a fost cel care a dus greul, care s-a agitat, si care a facut cele mai multe tratamente. Ce mai...nu s-a dat batut chiar cand eu eram cu nervii la pamant si uite ca dupa 3 ani minunea da cu sutuletul in burtica. In test nu a crezut desi iesise pozitiv asa ca a sunat la doctorita care deabia l-a linistit si cand ne-am dus la eco se tot uita la patatelul ala mic de 10 mm si nu-i venea sa creada ca e bb. Cu burtica nu m-a vazut pt ca e marinar si a plecat de acasa prin luna 2 dar se intoarce in nov si mai are sansa de a vedea cateva sapt cum e cu nevasta gravida.
Si ce mai sunt super convinsa ca o sa fie un tata perfect. Deja are in plan sa se dea cu bb pe rotile in parc si cauta rotilele..

Marina si Sutuletz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luizax spune:

al meu nici nu ma crezut...first..behehe

Luizax

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Theodora spune:

In primul rind vreau sa o felicit pe Alina pentru sotul ei si ,nu in ultimul rind,sa-l felicit pe el insusi...
Si inca mai astept pe taticii din acest site sa ne dea raspunsul lor...

Love you all...
THEODORA,GIANNIS,ALEXANDROS

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Veve spune:

quote:
Originally posted by Marina

buna ,
daca unele fete mai au sanse sa treaca sotul pe aici la mine sigur nu se va intampla. Asa ca raspund tot eu desi e interzis.
Ne-am dorit tare mult un bebe dar din pacate in ciuda dorintelor noastre acest lucru nu a fost posibil asa ca am inceput LUPTA. Mereu am avut senzatia ca Dan nu a dorit un bb la fel de tare ca mine dar in 3 ani si de mers la doctori si de incercari el a fost cel care a dus greul, care s-a agitat, si care a facut cele mai multe tratamente. Ce mai...nu s-a dat batut chiar cand eu eram cu nervii la pamant si uite ca dupa 3 ani minunea da cu sutuletul in burtica. In test nu a crezut desi iesise pozitiv asa ca a sunat la doctorita care deabia l-a linistit si cand ne-am dus la eco se tot uita la patatelul ala mic de 10 mm si nu-i venea sa creada ca e bb. Cu burtica nu m-a vazut pt ca e marinar si a plecat de acasa prin luna 2 dar se intoarce in nov si mai are sansa de a vedea cateva sapt cum e cu nevasta gravida.
Si ce mai sunt super convinsa ca o sa fie un tata perfect. Deja are in plan sa se dea cu bb pe rotile in parc si cauta rotilele..

Marina si Sutuletz


Hihihi,Marina!N-a pierdut nimic! Eu cit am fost gravida am fost catastrofa!belea pe capul omului,nu alta!numai in dureri si gretzuri am tzinut-o...
Cit despre patinat..iar ...mai e muuulta mamaliga de papat pin-atunci!...Anyway,sa va bucuratzi de fiecare clipa de sarcina ramasa si sa avetzi o experientza minunata cu bebemic impreuna![:x][:x][:x]


Irina & Veve cea cumintzica foc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariadne spune:

alina,
toata admiratia si respectul pt.vointa sotului tau de a invata lb.romana.
al meu zau ca nu stie nici macar un cuvant in romana...dar pana la urma nu este rau...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns micorint spune:

Buna!
Eu sunt Mihai, sotzul lui Mihaela. Prima reactie a fost... Cum sa zic, ne doream acest copil, ne-am hotarat sa-l facem, dar poate nu eram complet constient de "urmari" (cel putin eu, ca ea este mult mai cu picioarele pe pamant... ). Ma si bucuram, dar parca sa zic ca am fost si putin speriat; imi plac copiii foarte mult (iar Alex este o scumpete!), dar parca al meu mai avea mult pana sa vina... Iar cand l-am simtit ca se misca in burtica, ce sa zic, eram in culmea fericirii! Au urmat ecografiile, pe la 5 luni am aflat si ca este baiat, desi parca simteam asta. Cand l-am tinut in brate prima data, la maternitate, am simtit ceva cu totul si cu totul deosebit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adela P spune:

Raspund si eu pentru sotiorul meu drag si asta pentru ca el nu vorbeste bine romaneste inca, iar la scris nici atat, desi se straduie de cate ori are ocazia sa mai invete cate ceva nou in ro. De aceea Alina, il admir pe sotul tau pentru vointa de care a dat dovada. Si sunt convinsa ca e un sot si tatic perfect. Felicitari pentru alegere.
Asadar, la noi a fost surpriza, cred ca amandoi ne doream in secret un bebe dar eram si intr-o faza confortabila cu stilul nostru de viata, ne cam obisnuisem asa, mai ales eu fara griji, sa putem face ce vrem, cand vrem. Un bebe aduce schimabri mari si nu staim daca chiar vreau asta acum. Dar..am zis ca putem fi aventurosi si..ce-ar fi sa nu folosim protectie macar o data...zis si facut...
Dar nu am dat prea mare importanta acelei dati pana nu mi-a intarziat vreo doua zile, ne-am dus amandoi la farmacie, am luat un test, si ...pozitiv. Sa nu va zic ce bucuros a fost el, si de ce sa nu recunosc si eu, la amandoi ne-au dat lacrimile. A fost momente fericite si unice. Ne-am facut imediat planificare si la doctor, si stateam ca pe ace pana sa vina ziua rezultatelor, cu toate ca doctorita ne-a asigurat ca si testele facute acasa sunt foarte sigure deci nu avem de ce sa ne facem probleme. Si uite asa de atunci o tinem tot intr-o sarbatoare, planuieli peste planiueli, ce mai, cred ca nici nu putea veni altceva mai perfect in viata noastra. Abia asteptam sa-l vedem pe bebe sa-l strangem in brate, sa-i spunem cat de mult il iubim din prima clipa.
Cam asta ar fi cu noi.
Theodora ai deschis un subiect care mi-a adus amintiri placute.


Adela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adela spune:

Draga Alina
nu pot decat sa-l felicit pe sotul tau pentru ca scrie asa de bine romaneste. Daca ar scrie toti romanii ca el....

Am deviat de la subiect... Eu nu vreau sa raspund in locul sotului (desi as putea... hi hi) dar daca el nu vrea sa participe la Forum de ce sa fac eu "treaba" in locul lui?

Adela & bb Julia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alina spune:

Dragelor,

multumim din suflet pt urari,sinteti niste dragute,ca intotdeauna.
Sotul meu a inceput sa invete romaneste acum 3 ani si ceva,inainte de nunta,cu un profesor de limba romana pt ca ,zicea el,nu poata sa faca nunta in Romania fara sa se poata si el intelege cu oamenii de la noi.De-atunci e foarte silitor,si a invatat mult pt ca ma aude pe mine vorbind romaneste isi noteaza cuvintele si le cauta in dictionar,pt ca citeste saptaminal ziare romanesti cu dictionarul si mai ales pt ca ii place f mult limba noastra.
Limba romana "se prinde" asa iute de el dar nu acelasi lucru se intiimpla cu germana pt mine.
Mai rau este ca acum vorbeste romaneste cu fetita si cu greu il conving ca nu e bine pt ca el nu vorbeste chiar corect si copilul trebuie sa auda si sa vorbeasca corect romaneste si nemteste.Azi a promis solemn ca se va juca cu fetita numai "pe nemteste"si doar eu "pe romaneste".
Va pupam cu mult drag,
noi toti 3


Alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns palmyrah2002 spune:

Sotul meu a amutit.V-ar scrie el exact prin ce-a trecut,dar nu are de unde.Vedeti voi,noi ne-am chinuit 5 ani sa facem un bebelus. Tratamente peste tratamente si nimic.De vreun an de zile nu mai facusem nimic si tzop...Nu-mi venea sa cred mie,daramite lui.Vin eu acasa de sfintul Valentin si-i zic :LA MULTI ANI de la mine si de la Bogdanel.Da' el suspicios:Care Bogdanel? Zic:Cel de la mine din burtica.10'a stat si s-a uitat la mine si nu a scos un sunet,apoi a inceput sa chiuie prin casa de fericire.Cele 9 luni care au urmat au fost un vis.Pentru noi ,viata a capatat un alt sens...Pa!Pa!Multa,multa sanatate!Cristina

Mergi la inceput