CUM AI REACTIONAT...

CUM AI REACTIONAT... | Autor: Theodora

Link direct la acest mesaj

...cind ai aflat ca vei deveni TATA?.Era programat,s-au pur si simplu s-a intimplat?
Sotul meu,desi sarcina era programata,a ramas socat...E !!! Nu e putin lucru sa-ti vina sotia acasa si sa-ti spuna ca asteapta gemeniDoua ore a stat cu foto de la ecografie si repeta intr-una cuvintul"DOI"Apoi si-a revenit si azi nimeni nu mai e ca el!!!
Sotii vostrii,fetelor,cum au primit vestea?
Dupa cum a-ti inteles,dragii nostrii barbati,nimic nu e interzis femeilor.

Love you all...
THEODORA,GIANNIS,ALEXANDROS

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ariadne spune:


sotul meu statea la usa de la baie si ma intreba agitat" se vede ceva??"...testul si eu inca eram in pijama

si apoi telefoanele de rigoare, el primul evident...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Veve spune:

In momentul in care mi-am facut testul aveam o mosafira si Flavius o intretzinea...Eu am venit de la baie c-o fatza asa de senina si linistita ca sotzului meu nici prina cap nu i-a trecut ce-l asteapta Dupa aia nici noi nu stiam ce-i cu noi...ba rideam, ba plingeam (situatzia in care ne aflam nu era cea mai ptrivita pt.bebe)...dar mai mult rideam si intr-un ris am tzinut-o pina la 6 luni jumate cind ne-a surprins a 2a oara veve cu nerabdarea ei...si-am luat-o de la capat cu ris si plins...
Familiile noastre n-au stiut nimic vreo 4 luni:le-am trimis vestea intr-o felicitare,drept cadou de Craciun.Numai noi stim cum ne muscam limbile la telefon sa nu le spunem...

Irina & Veve cea cumintzica foc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Veve spune:

Oooopsss!Subiektul asta era pt.barbatzi!Scuze!S-a trezit vorbind barbata din mine ...

Irina & Veve cea cumintzica foc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ortansa spune:

Eu voi fi purtatorul de cuvant al sotului meu-ca el nu scrie asa bine romaneste

Pai prima oara cand am ramas insarcinata a fost cam asa:imi intarziase ciclul vreo sapt. sau mai mult.I-am spus si lui(sosului)-s-a nimerit sa fie cumnata mea la noi-si a trimis-o sa-mi cumpere un test de la farmacie.Eu m-am dus sa fac testul si ei asteptau la usa.Cand liniutele albastre au aparut am dat navala in camera si le-am spus.Cumnata-mea a inceput sa chiuie-pe aici e un obicei atunci cand isi manifesta bucuria sa chiuie un fel de lilililiiii(ca in Xena).Sotul era in culmea fericirii-eu la fel.Cam asta a fost la primul copil.
La al doilea-tot asteptam sa-mi vina ciclul-intarziase f. mult-pana la urma n-am mai avut rabdare si mi-am cumparat singura un test.A iesit pozitiv.Seara i-am spus sotului-s-a bucurat-dar tot ma mai intreba:esti sigura?Poate mai trebuie sa asteptam.Hihihihhi-ne luase pe nepregatite.
Acum asteptam amandoi-de fapt toti 3(si fetita)-venirea lui bebe
Ii pregatim camera,lucrusoarele si toate cele.Nu mai avem mult si vom fi din nou parinti

Pupici la mamici si la taticii cei timizi

Ortansa-de 2x mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Angela T. spune:

cum sunt slabe sperante ca sotul meu sa raspunda, am sa povestesc eu: in prima noastra luna impreuna nu s-a intamplat nimic, totul a fost ca de obicei ... intre noi fie vorba, cred ca el era un pic dejamagit si ma cam 'suspecta' ca folosesc pilule.
in fine, vine a doua luna, trec 3,4,5 saptamani si nu mai venea. eu l-am pus in garda ca sa nu se bucure prea devreme ca asa-i la mine, poate sa vina si la 5 saptamani; la drept vorbind, eu credeam ca scap ieftin ca si luna trecuta si nu-mi faceam prea multe probleme. in cele din urma am zis : hai sa facem un test de sange si sa vedem cum stam. si bineinteles ca ...ramasesem; eu am fost prima care a aflat, vorbisem cu cei de la laborator, asa ca n-am mai stat prea mult pe ganduri si l-am sunat si pe el la scoala sa-i dau vestea cea mare. bineinteles ca s-a bucurat, astepta copilul asta de ani de zile...
pe urma au inceput planuri peste planuri, restrictiile: gata cu patinoarul (vrei sa dai cu bb de pamant?), dar si satisfacerea tuturor mofturilor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana12 spune:

La fel ca si celelalte fete am sa raspund eu in locul sotului meu.
Pe noi vestea ca am ramas insarcinata ne-a luat pe nepregatite, o singura data de cand ne-am casatorit nu am folosit prezervativul si atunci am si ramas insarcinata.
Eu tot speram sa nu raman insarcinata, sotul da. Chiar incepusem sa am vedenii si tot vedeam cate un punctulet rozaliu pe chilot si ii mai ziceam, trebuie sa imi vina nu iti face iluzii. Pana intr-o zi cand a venit acasa cu un test de sarcina, l-am facut si a iesit pozitiv. El a sarit in sus de bucurie, iar eu am inceput sa plang de ciuda si am zis "nu te bucura ca nu il voi pastra". Deh...cariera. Si totusi ajutata de cei dragi mie am reusit sa iau cea mai buna decizie a vietii mele si sa pastrez copilul si sincer mai am momente cand imi pare rau ca nu m-am bucurat din prima clipa ca am ramas insarcinata. Asa ca sotul s-a bucurat de doua ori...
Numai bine, Diana & Ecaterina

Nu dispera!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alina spune:

Eu sint Christian, sotul de Alina.
La inceput, sa fi tata a fost un fel de miracul pentru mine; dupa noi am facut decisie pentru copil, neste noapti de dragostea, si ... voila: Alina face un copil - sigur, am stiut ca e possibil, dar cum sa merge asa de usor? nŽam asteptat de momentul asta, nŽam fost pregatit - am ghindit ca e mai greu sa face un copil, cum tot a fost putin greu pentru Alina si eu la inceput in Germania. dupa primul moment de bucurie, immediat am ghindit de problemele possibile: cum va sa fi sanatate de bebelusul nostru, cum va sa fi sarcina pentru Alina?
asa, nŽam avut mult timp pentru sa face meditatiune generale despre viata de familie, cum e sa fi tata ... important e ca am responsabilitate pentru copil, si ca eu da toate dragostea pentru copilul nostru. Nu sint religos, dar practic, fetita noastra e un miracul pentru noi: ea a crescut asa repede, in burta lui Alina, si acum in casa nostra, ea e asa de draguta si dulce si bucuroasa si sanatoasa, ea ride pe mama si tata si bunica, si in fiercare zi, am intrebat: cum e possibil asta? da, acum eu stiu un pic cum e sa fi tata, si eu sper ca va fi mai multi cupii.

Ps.Scuzati greselile,sotul meu nu scrie bine romaneste dar nu m-a lasat pe mine sa redactez mesajul,a tinut neaparat sa raspunda el asa ca a muncit vreo ora jumate cu dictionarul si spera ca ati inteles exprimarea lui .
Va pup cu drag,

Alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Veve spune:

Hai ca ai un sotz dragutz!M-am amuzat copios sa stii!...Nuuu,n-am ris de el!e laudabil faptul ca s-a chinuit sa scrie in limba romana si mai laudabil faptul c-a vrut sa-si impartaseasca gindurile cu noi..Spre deosebire de taticii astia romani si talentazti pe deasupra de la care tre' sa scotzi cu clestele o parere-acolo! care ma rog sunt aia???? MariusDar asta-i cu totul alt subiect!Bravo,Chistian si felicitari Alina pt.asa un sotz!Sa fitzi sanatosi si fericitzi totzi trei![:x][:x]

Irina & Veve cea cumintzica foc!
Marius cel bagaretz...hi hi hi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Angela T. spune:

ehehehe!!! cu asssssssaaaaaaaa un sot!!
felicitari Alina!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns n/a spune:

Si la noi a fost pe nesteptate,cu 2 saptamani de-a afla ca sunt insarcinata imi luasem un test,si-mi iesise negativ.Pe 14 feb chiar de ziua indragostitilor,am primit rezultatele de la laborator(sotul a insistat sa merg la doctor caci el nu crede in testele de la farmacii,doctorul stie mai bine)am dat telefon de vreo 4-5 ori,nu-mi venea sa cred ca este POZITIV.Si asa am primit amandoi un superb cadou in plus de ziua indragostitilor.
p.s Alina sa-ti traiasca sotul,al si sa stie sa scrie romaneste si nu-l vezi pe calculator.
sanatate tuturor , va pup
arabella,angelo & compton

Mergi la inceput