Cum slabim (6)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anda spune:

quote:
Originally posted by furni

Anda, vrei sa spui ca ai slabit 10 -12 kg anul asta ??



opt, furni o-p-t :))

anda & bb edi
http://users.pcnet.ro/scpcnet/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicaa spune:

Buna fetelor

Uite ca desi adimercedes mi-a aruncat mai demult mingea in teren apropo de regimurile astea hipocalorice..pana acum m-am fofilat.
In primul rand consider ca toate cele care scriu aici sunt persoane mature si au capacitatea de a hotara singure ce e bine si ce nu e bine pentru ele.
Si eu sunt contra acestei ciorbe de varza dar nu asta e important.Important e asa cum spunea si scarmanus sanatatea.
Si vreau sa va povestesc ceva.
Sor'mea..frumusica foc..1,65 si 55 kg...lovita de stresul 'nu ma incadrez in categoria "auzi ca vine;ii aud oasele cum se lovesc unul de altul"'.Adica 45 kg ar fi greutatea ideala pentru ea.Si incepe cu supa de varza, cu covrigul si iaurtul pe zi,cu 3 mere si o lada de apa si intr-adevar slabeste 10kg.Si apoi se chinuie sa se mentina.
Primul impact...nu mai vin rusii.Si nici acum nu mai vin, desi au trecut 3 ani de cand face tratament, decat din 3 in 3 luni.Plus carente gramada si riscul de a nu putea avea niciodata copii.Acum regreta si toti speram ca nu e prea tarziu.
Poate asta e un caz extrem.Parca vad ca cineva va spune ca nu vrea sa slabeasca atat si nici sa fie numai oase.
Dar ideea e aceeasi.toate dietele astea afecteaza sanatatea.Si efectele nu trebuie sa fie imediate.
De exemplu cand voi mancati numai fructe si supa de varza, de unde va luati aportul de proteine care e obligatoriu zilnic?
Si daca vrei sa iti dezintoxici organismul nu mai manca grasimi si prajeli, bea apa multa si manaca fructe si legume proaspete.DAR..nu numai asta.Ia si un gratar de pui ca sa ai proteine, sau un ou.

So..asa cum spuneam mai sus..fiecare e destul de mare de a decide pentru el.

Asa ca tuturor,cu varza sau fara varza , multa bafta!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puskin spune:

Sunt de acord cu Scarmanus! Eu am tinut de-a lungul timpului si cura cu ciorba de varza, si pe cea daneza, am slabit foarte rapid dar dupa aceea am pus imediat la loc.
Eu tin acum Montignac de 3 sapt si un pic, slabesc incet dar sigur, fara sa ma privesc de nimic vital sanatatii.
Am citit foarte multe articole de specialitate si ritmul de slabire natural si fara risc este de maxim 1,5 kg/saptamana.

S-aveti spor,
Ruxandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

Doamnelor, bine v-am gasit!
Va uramresc de ceva timp pe acest subiect si chiar am citit din urma partea a 4-a, si m-am hotarit si eu sa tin dieta cu ciorba de varza...
Pina aici toate bune... Eu am tinut in primavara asta dieta daneza sau de schimbare a metabolismului si am slabit fro 5-6 kilutze, dar am pus inapoi 12... Deci mi-e tare teama sa nu patesc la fel...
Puteti sa-mi dati vreun sfat sa nu patesc la fel?
Pupici multi,
Andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

Mai spuneti-ne si noua reteta Montignac ca am mai auzit aici de ea dar n-am gasit-o nicaieri

Andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puskin spune:

Montignac pe scurt:

e un regim care are ca baza combinarea alimentelor astfel incat sa slabesti
Adica nu combini glucide cu lipide ( stii ce-s astea, da?)
Dimineata mananc asa:
- fulgi de cereale ( nu porumb) fara zahar, cu lapte/iaurt cu 0% grasime SAU
- oua facute cum vrei, inclusiv cu grasime, branza, cascaval, mezeluri, legume ( castraveti, rosii) cat vrei dar FARA pic de paine SAU
-paine neagra/ de secara cu iaurt 0% grasimi



La pranz:
-carne de orice fel, NU ficat, cu orice salata, branza, mezeluri, legume
Seara:
- lafel la la pranz
Toate se pot manca in ce cantitate vrei.
Daca vrei sa papi fructe le mananci dimineata pe stomacul gol si poti sa iei micul dejun la juma de ora dupa aia. Sau le mananci la minim 4 ore dupa pranz/cina.

NU ai voie: porumb, morcov, orez, paste, zahar, banane

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

multumesc pentru raspuns, puskin
Nu mai incepe nimeni varza luni?

Andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oLo spune:

varza parca era de pe 20 nov... sau ati renuntat?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Catalina_Anca spune:

As incerca si eu cu supa de varza..
Cind incepeti ?
Catalina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

20 noiembrie? n-am stiut! Oricum eu incep de luni ca m-am hotarit si daca mai amin mai gasesc nush cate motive s-o las balta
Deci dac nu poate nimeni de luni oricum oferta si contraoferta: astept incurajari si dau la schimb incepand cu 20

Va pup
Andreea

Mergi la inceput