cat de des baita la bb de 8 luni?

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns simonab spune:

Si eu ii fac baie fetei in fiecare zi ! cum sa o culc nespalata !!!! pai ce eu nu pot dormi bine daca nu sunt spalata si aranjata ! Asa si ea !!! Iar dupa ce face cacutza o ster cu manusa bine si apoi cu linjete umede si apoi unsa cu toate cele sa nu se irite ... iar dupa baie o ungem cu ulei de masaj si ii place ca miroase si bine caci e special pentru bebe. Apa aici e tare dura si trebuie unsa cu toate cele caci altfel i se ususca pielea ! Iar noi ca sa avem mai mult loc luam cadita de baie si o punem in bucatarie pe masa si alaturi am si suportul din musama pentru infasat. Tare bine este !

simona

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariadne spune:

camelia, sunt total de acord cu tine, apa de aici este o pedeapsa pt.piele!!!
si eu ii fac baita celinei la doua zile, uneori chiar dus( chiar ii place caci are ocazia sa ma stropeasca si pe mine cu dusul) si ma intreb cu groaza daca nu cumva va trebui sa trec la trei zile???
pielea celinei este f.uscata, am incercat tot felul de creme si uleiuri, nu d-au rezultate prea bune.
poate cineva sa imi recomande vreun produs mai eficient????
si mai ales acum iarna, are obrajorii mereu uscati!!
multumesc si scuze ca am deviat de la subiect

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otilia spune:


Ai grija, in baie sa nu fie mai putin de 22°C cind ii faci




@+...
O&A

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Camelia spune:


Ari, si noi avem probleme cu pielea uscata.Am incercat tot felul de creme si uleiuri.Sa-ti spun ce-a mers la noi: cat a fost mica (pana pe la vreo 3 luni)i-a facut tare bine uleiul de migdale preparat in farmacie.Acum cand e mai marisoara se impaca foarte bine cu uleiul Bübchen.Pentru fata n-am reusit sa gasesc o crema care sa-i faca cu adevarat bine.Am incercat inclusiv creme speciale preparate in farmacii.Cea care a ameliorat cat de cat si, prin urmare, o folosesc in continuare, este crema de fata tot de la Bübchen cu care o dau de mai multe ori pe zi (adica dimineata si seara si inainte de a iesi afara).Acum nu stiu daca o ajuta si pe Celine, dar poti sa incerci in caz ca n-ai incercat deja si asta.


quote:
Originally posted by ariadne

camelia, sunt total de acord cu tine, apa de aici este o pedeapsa pt.piele!!!
si eu ii fac baita celinei la doua zile, uneori chiar dus( chiar ii place caci are ocazia sa ma stropeasca si pe mine cu dusul) si ma intreb cu groaza daca nu cumva va trebui sa trec la trei zile???
pielea celinei este f.uscata, am incercat tot felul de creme si uleiuri, nu d-au rezultate prea bune.
poate cineva sa imi recomande vreun produs mai eficient????
si mai ales acum iarna, are obrajorii mereu uscati!!
multumesc si scuze ca am deviat de la subiect

ari&celine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coryna spune:

Baie zilnica, inclusiv pe cap. Exceptie: doar cind primim interdictie de la vaccin. Noi avem 14 luni si consider ca , daca noi parintii ne spalam zilnic, el ce n-ar face-o?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariadne spune:

cami, multumesc mult, crema de care vorbesti nu am incercat-o, in schimb, cum spuneai si tu am luat de la farmacie doua creme pe care mi le-a recomandat doctora si care au ajuns in final la gunoi, miroseau oribil si nu intrau in piele, asa ca mititica statea cu iz-ul acela tot timpul caci se impregna in hainute.
am sa incerc!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lia spune:

Si noi ii facem lui iepu' (1 an si 11 luni) sau dus in fiecare zi.Si pe cap il spalam aproape in fiecare zi-doar daca-i foarte obosit sau e deja tarziu mai "sarim" peste spalatul pe cap.E adevarat ca nu e frig deloc,pentru ca in camera in care uscam rufele(urmatoarea dupa baia propriu-zisa) avem aer conditionat si in 10 min.se incalzeste si baia.

Lia&Andrew

Mergi la inceput