Yahoo Messenger

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ralucami spune:

Adi felicitari! Eu o sa mai stau in expectativa pana saptamana viitoare cand o sa plec in Ro si o sa-mi duc laptopul la "doctorul" familiei-frate-meu. Daca nu o sa mearga o sa trantesc si eu camera web de pamant ca poate asa o sa isi revina la realitate si messengerul meu!

Hai noroc si sanatate- ca-i mai buna decat toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana_B spune:

Hehehe...webcamu' ala e "digital", adica cum il atingi cu "degetele" merge.

Oana_B

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns OtiliaLia spune:

quote:
Originally posted by ralucami

Adi la noi si camera web si microfonul e ok. Ne vedem, ne auzim dar nu ne putem scrie( mai bine spus eu nu vad ce imi scrie el sau oricine altcineva). Mesajul sonor il aud(atunci cand primesc mesaje sau imi da cineva un buzz) dar de vazut nimic. OtiliaLia cu tine am vb ultima oara pe messenger. Deci la mine cam de jumatate de an nu mai merge. Daca stii ceva sau ai vreo propunere in leg cu messengerul ....astept. Si la mine e instalat WXP in jp.

Hai noroc si sanatate- ca-i mai buna decat toate!


E posibil printre altele sa-ti lipseasca caracterele cu care ti se trimit mesaje. Daca scrii in japoneza si cel caruia ii scrii nu are caractere japoneze instalate, acolo apar tot soiul de desene ciudate sau nimic. E acelasi lucru, doar pe dos.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralucami spune:

OtiliaLia multzumesc pt idee, o sa incerc "vindecarea" laptopului acasa,preste cateva zile, cu martori. Inca o intrebare pt cei cu WXP in jp. Se poate sterge varianta in jp si instala cea in engleza? A incercat cineva?

Hai noroc si sanatate- ca-i mai buna decat toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eryka spune:

Ralucami da se poate,am o prietena care ea si-a skimbat si mai mult vea windous 2000 in jp si la facut windous xp in engleza.Insa acum sa-tzi spun sincer nu am vazut u okii mei dar nu cred nici sa ma fii mintzit.

Eryka & sufletzelul din burtica---> (12 saptamani)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns OtiliaLia spune:

Daca tot il duci la "doftor", schimba-i sistemul de operare complet. Cumapara-ti un sistem de operare in englezeste, iar pentru vazut caractere japoneze nu-i nici o problema sunt programe gratuite pe internet cu care iti poti instala si editor de texte japonez.
Nu vad care ar fi necazul sa schimbi sistemul de operare ?!? Adica ar putea fi unul, daca ai cumparat computerul cu CD-uri de instalare speciale doar pentru acel tip de computer (se poarta aici in Japonia). S-ar putea ca la schimbarea sistemului de operare sa nu-ti vada unele componente, dar cu putina munca se rezolva si asa ceva.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adi2003 spune:

Am inteles ca prin YM se pot trimite si fisiere. Care ar fi marimea maxima a unui fisier care poate fi transferat prin YM? Stiu ca prin email maxim 3mb.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexandruL spune:

Fratele tău sau cine o fi a apăsat pe acolo de curios ce era si tzia dat IGNORE !
Trebuie sä te scoatä din ignore .... deaia nu vede ce scrii tu sau tu ai setat culoarea 0,0 ADICÄ CULOAREA ALB pe alb .. dar Ignore este sutä la 100 ! numa bine

AlexandruL

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adi2003 spune:

quote:
Originally posted by AlexandruL

Fratele tău sau cine o fi a apăsat pe acolo de curios ce era si tzia dat IGNORE !
Trebuie sä te scoatä din ignore .... deaia nu vede ce scrii tu sau tu ai setat culoarea 0,0 ADICÄ CULOAREA ALB pe alb .. dar Ignore este sutä la 100 ! numa bine

AlexandruL



Daca ai citit cu atentie, problema am rezolvat-o de 9 zile, asa ca iti spun in mod sigur ca nu era pe "ignore" si nici nu scria cu culoarea alba. Problema a fost unul din programele pe care le avea instalate pe computer si ala ii bloca accesul mesajelor din exterior. Cum l-a dezinstalat, cum a mers bine messengerul.
Am mai facut un test, rugandu-l sa instaleze din nou programul cu pricina si ni s-a adeverit ca el era problema.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana_B spune:

Adi poti sa trimiti si mai mari de 3mb, pana acum am trimis poze, muzica (un fisier mp3 poate fi mai mare de 3MB)...deci fara grija

Oana_B

Mergi la inceput