Yahoo Messenger

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns OtiliaLia spune:

Sistemul de operare japonez e ciudat, trebuie gadilit bine sa mearga si pe englezeste. Cam toate adresele de www, daca nu e aranjat explorerul si pagina respectiva are varianta japoneza, chiar daca tastezi www.yahoo.com, te duce direct la www.yahoo.co.jp, adica echivalentul japonez. Ideal ar fi sa reinstalexzi explorerul cu varianta in limba engleza si nu vei mai avea probleme de nici un fel.
Daca sistemul e mai vechi cred ca am eu pe un CD o varianta antica de yahoo, dar nu am idee daca va si functiona.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralucami spune:

Adi la noi si camera web si microfonul e ok. Ne vedem, ne auzim dar nu ne putem scrie( mai bine spus eu nu vad ce imi scrie el sau oricine altcineva). Mesajul sonor il aud(atunci cand primesc mesaje sau imi da cineva un buzz) dar de vazut nimic. OtiliaLia cu tine am vb ultima oara pe messenger. Deci la mine cam de jumatate de an nu mai merge. Daca stii ceva sau ai vreo propunere in leg cu messengerul ....astept. Si la mine e instalat WXP in jp.

Hai noroc si sanatate- ca-i mai buna decat toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pengunica spune:

Singura nu ma pricep sa-l @instalez din nou si nici iubitul meu sot[oricum nu are habar de calculatoare]Menu meu la calc e in japoneza si cu greu fac fata kanji-ului,hiragana si katakana mai citesc eu dar cu kanji-ul asta ma da peste cap Multumesc si oanei_b si lui adi2003 si tuturor ca doriti sa ma ajutati dar ce ma fac acum!Eu am win98second vercion asa ca nu vad de ce nu merge!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pengunica spune:

uitasem sa mentionez ca yahoo-ul meu intra direct in varianta engleza inca un motiv pt care nu vad de ce nu ar merge!oare pt ca nu am camera si microfon?Imi da feild si la instalarea manuala dar si la cea automata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana_B spune:

Am gasit o chestie in helpul lor de ce nu se vad mesajele...poate ajuta:
http://help.yahoo.com/help/us/mesg/use/use-19.html


Oana_B

I see no text when sending/receiving IMs.
If you send/receive an instant message and you see the message that your friend is typing but no message appears, you probably have scripting disabled in your Internet Explorer.
To enable scripting:

Click the Tools menu on your Internet Explorer toolbar, select Internet Options, and select the Security tab.
Click the Internet (globe) icon and select the Custom Level button.
Scroll down to Scripting and make sure that Active scripting, Allow paste operations via script, and Scripting of Java applets are all enabled.
Finally, close all open IM windows. You should start seeing text in your IM windows once again.

--------------------------------------------------------------------------------

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns caterina spune:

Si eu am yahoo messenger. reusesc sa scriu si vad ce mi s-a scris, reusesc sa vad persoana de la capatul celalalt dar nu reusesc sa o aud. De ce oare?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana_B spune:

Caterina, tre sa apesi pe botonul voice ca sa auzi. O sa iti apara in plus un bar cu butoane: hands free, talk, mute si o scala a microfonului.
Si mai e si asta:
http://help.yahoo.com/help/us/mesg/voice/tvoice/tvoice-06.html

Oana_B

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dede spune:

quote:
Originally posted by ralucami

Dede ce e ala firewall??.



Raluca, uite aici un inceput de discuti edespre firewall:
http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=16029

Acu, io ce sa va zic? Firewall-ul (software) e un program ce filtreaza informatiile ce pleaca/vin de pe Net. Prea multe nu stiu nici eu, eu folosesc ZoneAlarms si in cadrul lui poti configura fiecare program in parte daca ii dai sau nu acces la Net (cum ar fi clientul de mail, browserul de Net), si ce fel de acces - adica, doar sa trimita informatii, sau poate sa si primeasca (chestia cu "act as server").
Din nou cu ignoranta de rigoare (nu am lucrat niciodata cu WinXP), stiu ca XP-ul are integrat un firewall - nu stiu cum se poate dezactiva sau cum se acorda permisiunile in cadrul sau - dar mai mult ca sigur, cei care au probleme cu YM si folosesc XP-ul trebuie sa verififce in primul rand asta - poate altcineva va da mai multe informatii.
Oricum, va doresc succes!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralucami spune:

Multumesc Dede pt link. Adi hai ca am gasit raspunsul de la discutia precedenta. Deci: --------------------------------------------------------------------------------

quote:
--------------------------------------------------------------------------------
Originally posted by ralucami

Si eu am o problema. Pana acum vreo luna messengerul meu mergea struna dar de ceva timp habar nu am ce s-a intamplat caci nu mai pot citi mesajele ce mi se trimit. Semnalul sonor il aud dar nu pot citi ce am primit. Ironia sortii e ca persoana cu care discut poate citi ce trimit eu. Nici mesajele offline nu le pot vedea. Am apelat la expertii familiei( "geniul" de barbate-meu si haker-ul de frate-meu) si in afara de ideea cu sters/reinstalat nu am mai auzit nimic. Ce m-au sfatuit ei, eu am pus in practica, adica am sters messengerul si l-am reinstalat. Ba chiar am repetet "operatiunea" de vreo 2 ori dar degeaba. Ce pot face? Multumesc anticipat pentru orice raspuns.
Te-au invatat bine ...dar dupa ce dezinstalezi dute in program files si da delete la si ce a mai ramas acolo din programele tale...si dupa asta da un restart...sper sa mearga..cu alt program ai mai patit asa sa scrii si sa nu se vada?....office,corel,adobe,...ce programe de grafica si scris mai ai.....poate sa fie de la fonturile din windows.....tinw-ma la curent

Hai noroc si sanatate- ca-i mai buna decat toate!

--------------------------------------------------------------------------------



badboys, korinna's husband


Hai noroc si sanatate- ca-i mai buna decat toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adi2003 spune:

URA, VICTORIE!
Fratele meu a reusit sa faca programul sa functioneze bine si la el.
Cum? Nici el nu stie exact, un fel de "noroc" atunci cand nici unul din noi nu mai speram sa mearga bine vreodata.
Initial a vrut sa-si reinstaleze WXP, dar era o munca titanica sa isi copieze din nou toate programele pe calculator.
A amanat aceasta operatiune.
Intre timp, cum are o diversitate de programe pe calculator, a "sters" vreo 5 programe...si imediat dupa aceea si-a scapat camera web pe jos...a crezut ca nici nu mai functioneaza...asa ca a montat-o la locul ei si a incercat din nou yahoo messenger. Spre uimirea lui programul a functionat bine. M-a sunat imediat si spre bucuria mea, era prima data cand el vedea ce ii scriu pe yahoo messanger. Programul mergea normal. Il pot vedea si prin camera web, il pot auzi si in casti si putem comunica si in scris.
Multumesc celor care au incercat sa gaseasca solutii la aceste problemele puse in discutie.
Ralucami, nu stiu cum pot sa te ajut eu...sa mearga si la tine...la fratele meu s-a nimerit sa functioneze...dar o explicatie sigura nu am. Poate ca a avut un program pe calculator care bloca accesul la informatia din afara. Nu stiu. Oricum iti doresc succes in rezolvarea acestei probleme!

Mergi la inceput