LISTA DE RUGACIUNI

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alexxia spune:

Si eu ma alatur voua>
Deci rugaciune astazi pe 29 pentru sotul lui adimercedes (tutu) operatie de sept
si vineri la 22:00 pentru :
- Victoria - burtica
- aurelursu@k.ro (Gabi )- burtica
- ruxij ( Lia ) - calauzire si pentru interviul de pe 10 noi.
- aquariusrpro - pentru copil
- lix - pentru liniste
- sotul lui adimercedes - recuperare dupa operatie
Cu drag
Alexxia

Lumea este plina de frumusete atunci cand inima este plina de dragoste

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria spune:

Stati, nu ma zapaciti...e azi, sau in fiecare vineri, ora 22, incepand cu poimaine?

V

veni, vidi, Victorie!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aquariusrpro spune:

quote:
Originally posted by lix

am sa ma rog pentru voi toate si pentru familiile voastre.
in acelasi timp am sa va rog sa va rugati si pentru mine.
eu de vineri voi incepe sa tin post.
de cxand ma stiu ma simt deranjata si sunt deranjata de persoanele care au prezente nu tocmai 'fizice'. am unele mici puteri in acest domeniu. incerc sa inteleg ce se intampla ca de un timp sunt mai agresive aceste 'fiinte'.
de aceea o sa trec pe post si rugaciun. orice gand bun ma ajuta. am vorbit cu un preot cu har si m-a sfatuit sa ma rog si sa tin post vineri.
va multumesc din inima daca o sa va rugati si pentru mine. eu sigur o sa ma rog si pentru voi.



lix



Lix,
Daca tot tii post vinerea, du-te dupa amiaza la o slujba de maslu. De obicei incepe pe la 17.00 si se termina in jur de 18.30 - 19.00. Cauta o biserica unde se tine slujba de maslu vinerea dupa amiaza. De obicei este foarte multa lume. In timpul slujbei roaga-te ca sufletele sau ce-or fi sa-si urmeze drumul spre lumina si sa te lase pe tine in pace. Am trecut prin asta si stiu ce inseamna. Si tot ma straduiesc sa cred ca au fost doar intamplari / coincidente. Parca-i mai usor asa!

Roxana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adimercedes spune:

Fetelor, operatia s-a amanat pentru luni dimineata, 3 nov. Va multumesc pentru rugaciuni si ca va rugati si pentru noi. Deci "intalnirea" de rugaciune ramane pe vineri, ora 22. O sa ma rog pentru toate cererile de pe lista!!!

Mirunda: multumesc mult de tot pentru incurajari. Suntem optimisti (cred si sper ). Si tatal meu a avut acest gen de operatie anul trecut si a fost bine.

Victoria: te inteleg la faza cu alarma de pe ceas. Si eu mi-am pus pack-ul sa faca scandal !!!

Adi

"Where there's a will, there's a way!!!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilach spune:

Si eu ma inscriu...deci rugaciunea va fi vineri seara la ora 22 ora Romaniei?


"Un sfirsit e un inceput..."

ella& laura,andrei,andra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lix spune:

aquariusrpro,
multumesc pentru sugestie. mi-ar placea sa am timp de biserica. am un serviciu imposibil. o sa incerc asa cum pot. sunt interesata sa aflu ce probleme ai avut tu. poate imi scri un pm cu detalii.

lilith,
nu putem sa ne rugam si pentru incercarea voastra de a plewca din tara?

adi,
o sa ne rugam, si luni atunci.

in rest ne intalnim toti in rugaciune vineri la 22h

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iubibubi spune:

dragelor,
ma alatur si eu celor care au nevoie de ajutor! puteti sa ma "notati" si pe mine pe data de 8 nov. (ora 20 ro, 13 usa)? atunci o sa-l botezam pe Andrei. ma rog din tot sufletul sa-i dea Dumnezeu sanatate si sa scape de bubitele ce-l chinuie (eczema). sunt multe fete aici pe forum care au aceeasi problema, sa ne rugam si pt. ele. chiar fara sa punem nume in "lista", Dumnezeu stie despre cine e vorba. :)

numai bine si sanatate la toata lumea. o sa ma rog alaturi de voi si pentru voi!


Mona

http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=iubibubi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirunda spune:

Fetelor,
apropos de intrebarea Victoriei, eu ma gandeam sa stabilim de acum ca in fiecare vineri la ora 22 (a RO), sa facem aceasta rugaciune comuna, nu ? In afara de acest moment, sigur ca fiecare dintre noi (asta tot apropos de intrebarea ta, Victoria) se poate ruga si pentru celelelate atunci cand poate, are timp si suflet pentru asta.
Iar acum as avea si eu o rugaminte: putem oare sa o includem si pe mama mea ( o cheama Cornelia) pe lista noastra? Are enorm de multe probleme in ultima vreme, mai ales de sanatate, dar si multe ghinioane, si ma gandesc ca gandurile noastre bune ar putea sa o ajute...Nu stiu cum veti face voi, eu m-am gandit sa imi notez pe o lista pe toti pe care i-am pomenit noi aici, pe lista noastra, sa nu ii uit, si pe urma sa ma gandesc si in general , de exemplu la copilutii cu probleme , ca de exemplu cei cu aceasta urata boala de care a pomenit iubibubi...eu cred insa, ca rugaciunea noastra, oricum si oriunde o vom face, daca o facem din suflet, atunci euva fi ascultata...
Draga Lix, ma bucur ca ai reusit sa vorbesti cu un preot! Daca nu reusesti sa mergi la slujba de Maslu, poate ai sa reusesti sa mergi din cand in cand duminica la slujba, si asta cred ca te va ajuta. In Bucuresti sunt atatea bisericute frumoase si cu har, fetelor, pentru asta chiar ca va invidiez, ca sunteti asa de aproape de ele! Eu , cand vreau sa merg la biserica ortodoxa romana, fac vreo 120 km dus intors, asa ca din pacate nu pot merge prea des...de aceea ma bucur ca , macar in gand, ne putem intalni in serile de vineri sa ne rugam impreuna!

Mirunda

"Copilului tau, atunci cand este mic, sa ii daruiesti radacini, atunci cand este mare, aripi".

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tango spune:

Fetelor, sunt cu voi! Si vinerea, la ora 22 ora Ro si in fiecare seara cand ma rog pentru toti ai mei. Doamne ajuta!

http://community.webshots.com/user/tangorezu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lix spune:

deci, iata ce am inteles eu pana acum:


1. pentru adi si sotul ei tutu- pentru sanatate, operatie luni

dimineata, 3 nov si recuperare

2. pt victoria burtica- ca sa aiba copii

3. ruxij (lia)- pentru calauzire, familia ei si interviul de pe

10 noi


4. gabi/aurelursu-pt burtica bebeu

5. aquariuspro-pentru copil

6. bety- penbtru un bebe

7. andrada

8. aleexia

9. iubibubi/mona –pentru copilul ei Andrei sanatate

10. mirunda si pentru mama ei cornelia pt sanatate si liniste si

rugamintea unui copil


11.lilach - plecarea cu familia din tara emigrare

12. tango pentru ea si ai ei


13. fetele de pe dc


14. copilutii cu probleme

15. si pentru mine /Lix- liniste sufleteasca


daca am gresit ceva, va rog sa ma corectati acum!



lilach te rog mult mult sa ma ierti ca am scris gresit numele tau in mesajul precedent!





Mergi la inceput