LISTA DE RUGACIUNI

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ruxij spune:

Ramane pe vineri. Si o sa ma rog si miercuri pentru sotul tau, adi.

ruxij

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxij spune:

Buna, pe mine ma cheama Lia, asa ca asa ma trec pe lista. Problemele mele sunt mai multe si chestia e ca nici nu stiu ce sa imi doresc. Pe 10 Nov. am un interviu la Boston, ar fi ceva foarte mare dc. as reusi sa iau postul. Pe de alta parte, postul e f. departe de casa, acolo e f. multa munca si familia mi-ar fi complet despartita pentru in jur de un an (inclusiv copilul cel putin la inceput). Pe de alta parte, mai am un contact prin apropiere, dar nu prea grozav, nu sunt sigura ca ne-ar ajuta sa ajungem unde dorim (rezidenta permanenta) si care inca nu s-a materializat prin vreo oferta. Asta pentru ca m-a intrebat adimercedes ce problema am. Nu stiu ce sa vreau. Asa ca va rog sa va rugati si pentru mine vineri, in general, sa se rezolve situatia noastra asa cum o sa fie cel mai bine pentru noi, sa luam cele mai bune decizii, pentru sanatate si noroc. Si pe 10 Nov. la interviu mi-ar prinde bine ajutorul lui Dumnezeu.

Multumesc, ma voi ruga pentru voi la ora 22 vineri,
Lia

ruxij

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bety spune:

Si eu voi fi alaturi de voi, vineri la ora 22. Ma voi ruga pentru un bebe, dar si pentru sanatatea sotului tau.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria spune:

Gata, mi-am pus reminder la telefon pt. vineri ora 22 (nu radeti, se poate sa te iei cu treaba si sa-ti aduci aminte dupa juma de ora, am mai patit...) si ne vom ruga pentru bebei si sanatate...si sper sa nu apara si pe aici careva cu mistoul sau ca e de telenovela sau ca ce facem noi nu are rost.....ca nu stiu ce fac.....

Cred ca m-am tzakanit....


V.

veni, vidi, Victorie!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirunda spune:

Draga Victoria,

cui nu ii convine, nu are rost sa citeasca, sau sa isi dea cu parerea...cred ca oamenii de bun simt ne vor lasa in voia noastra, ..cu credinta noastra...SPER!
Ma bucur, fetelor, ca vom fi asa de multe!
Va pup, Mirunda

"Copilului tau, atunci cand este mic, sa ii daruiesti radacini, atunci cand este mare, aripi".

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aquariusrpro spune:

Ma inscriu si eu desi Bubu adoarme ceva mai tarziu vinerea dar ne vom ruga impreuna. Aduc in plus rugaciunea unui copil!

Adimercedes, maine este 29 oct. Dumnezeu cu tine si cu sotul tau!

Pentru voi, sa stiti:

De la un preot am aflat urmatoarele: cand ti-e greu si nu mai stii ce sa faci, roaga-te noaptea, incepand cu ora 0.00, o jumatate de ora sau cat poti. Daca-i vineri sau duminica aprinde 9 lumanari, pentru celelalte zile 3 lumanari ( eu foloseam candele mititele ). Imagineaza-ti ca esti in biserica unei manastiri pe care o cunosti ( daca nu cunosti, du-te in cea mai apropiata manastire si familiarizeaza-te cu "decorul"). Roaga-te impreuna cu calugarii, calugaritele; rugaciunea de la miezul noptii se face pentru ca atunci, se spune, se deschid cerurile!

Eu am facut asa. "Se simte" altfel. poate este autosugestie poate nu. Cand mai intarzii cu somnul si ajung in jur de 0.00, incerc sa ma mai rog, fie si pentru a multumi.

Nu stiu de ce.. dar as mai adauga ceva: indiferent de problemele pe care le aveti acasa, multumiti lui Doamne-Doamne pentru copii. Eu am o prietena foarte buna care si-a pierdut fetita ( singurul copil, ar fi fost sefa de promotie sau aproape in facultate ); toti s-au mirat ca mama n-a inebunit. Are femeia asta o credinta uluitoare. O vad zi de zi la birou si in fiecare zi ma minunez. De cate ori am probleme, de orice fel, spun: "Sefu' ( adica Doamne-Doamne )orice piedica sau problema pot sa trec, doar copilul sa fie bine".

Si as mai spune ceva.. asa.. ca sa fie inregistrat undeva inainte de evenimente ( sper sa nu va suparati pe mine ): colega si prietena mea a avut diverse vise legate de fata ei. Unul a fost ciudat si concluzia ar fi ( sa nu radeti ! ): Iantu ( si mai cum il cheama ) va avea o fetita ce se va numi si / sau Laura / Irina. Sunt curioasa daca asa va fi. Deocamdata nenea asta de la b1 sau prima (?) nici nu este casatorit?!

Har in rugaciune!

RRoxana&Ruxandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirunda spune:

Draga Adi,

o sa ma rog si eu asta seara pentru sotul tau, iar maine o sa ma gandesc la el...mai ales ca -CULMEA- maine o sa anesteziez 2 pacienti care fac si ei operatie de sept! Sa sti ca nu este o operatie prea grea, sa fii optimista, o sa fie bine, ai sa vezi! Primele zile sunt mai neplacute, dar oricum, ajuta de cele mai multe ori. Pe mine cel putin, m-a ajutat enorm. In vara asta am "schimbat locul" si am vazut cum este sa fii pacient...si nu imi pare rau, ma simt acum mult mai bine. Deci nu iti fie frica, fii optimista, ca iti spun eu: optimistii au cele mai putine complicatii!
Toate cele bune, tie si mai ales sotului tau pentru maine!
Cu drag, Mirunda

"Copilului tau, atunci cand este mic, sa ii daruiesti radacini, atunci cand este mare, aripi".

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lix spune:

am sa ma rog pentru voi toate si pentru familiile voastre.
in acelasi timp am sa va rog sa va rugati si pentru mine.
eu de vineri voi incepe sa tin post.
de cxand ma stiu ma simt deranjata si sunt deranjata de persoanele care au prezente nu tocmai 'fizice'. am unele mici puteri in acest domeniu. incerc sa inteleg ce se intampla ca de un timp sunt mai agresive aceste 'fiinte'.
de aceea o sa trec pe post si rugaciun. orice gand bun ma ajuta. am vorbit cu un preot cu har si m-a sfatuit sa ma rog si sa tin post vineri.
va multumesc din inima daca o sa va rugati si pentru mine. eu sigur o sa ma rog si pentru voi.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrada spune:

Deci miine pentru sotzul lui Adi, Tutu.
Victoria pentru burtica.
Lix pentru liniste si
Ruxij pe 10 noiembrie.
Dumnezeu sa va ajute,
Andrada

L’amore che move il sole e l’altre stelle. Dante
Iubirea misca soarele si celelate stele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aurelursu@k.ro spune:

Mai fetelor, pe mine m-ati uitat? Gabi pentru un bebelas. Oricum eu ma rog pentru voi. pupici multi

Mergi la inceput