FIV 1

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabid spune:

Defapt mie mi-a dat tratament pentru candida si echerichia Coli pt care mi-a scos si antibiograma.Pe analiza de sange unde am facut chlamydia aparea ca pozitiv cu toate ca analizele partiale erau negative.Cred ca a fost o greseala a lor.
Oana,te rog spune-mi si mie la ce laborator mergi pt analize hormonale.Vreau sa le fac mai repede.2 saptamani este f.mult.La Medicover in Focsani dureaza 7 zile lucratoare.




Gabi si Monica 2 ani .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tia spune:

Gabi, daca planuiesti sa vii in Bucuresti, tine minte ca la Medsana daca faci dozarile dimineata la prima ora, seara la 7 ai rezultatele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisa73 spune:

Multumesc Ancuta,esti draguta! Asa sa le dea Dumnezeu la toate.
Monbb1 eu stau acasa.Tu lucrezi? Cum au iesit analizele si cand te duci la prima eco?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cored spune:

Salut fetelor,
de-abia astazi am reusit sa intru pe forum. am fost plecata cateva zile. joi ma duc la dozare de estradiol si se pare ca dupa aceasta etapa ne va spune cand vom incepe injectiile cu menogon?
Anemona, tu le-ai inceput deja? Karula, e foarte bine ca transferul coincide exact cu perioada naturala de ovulatie. la noi cred ca a fost putin dat peste cap organismul. eu dupa injectia de diphereline am avut dureri surde de burta, mai ales noaptea. acum vad ca au incetat.
Gabi, cred ca cel mai bine ar fi sa repteti analizele de secretie. trichomonos este destul de rar intalnit, mai ales daca pastrezi o igiena buna si nu ai parteneri multipli, nu ca ar fi fost cazul nostru...candida se poate face foarte usor, de la unele antibiotice sau din apa, obiecte infestate. se trateaza destul de usor dar e de preferat o antibiograma.
nu prea mai am noutati, astept cu nerabdare sa vina momentul transferului. am e presimtirea ca toamna asta se va lasa cu multi bebei. va pup dulce

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Corina G spune:

Buna fetelor,

Ancuta, multumesc mult ca te interesezi de mine... Am avut o saptamina turbata la servici si d-abia mai imi vad capul. Azi, de ex, sint in meeting toata ziua (am iesit acum, la prinz, sa verific emailul si am tras si un ochi la forum).

Mie mi s-a oprit singerarea demult (m-a tinut doar 4 zile), am fost la dr. si totul pare ok. Luna asta nu fac nimic, dar de luna viitoare voi incerca inseminari (fara medicatie, doar natural). Voi incerca asta pt. citeva luni, si daca nu si nu, atunci o sa ne gindim din nou la FIV. Ma gindesc daca am ramas odata natural, poate mai ramin si a doua oara.... Stiu ca sansele sint mici, dar ma gindesc ca merita sa mai incerc un pic. Voi ce credeti?

Da, sotul meu ia in continuare vitamine/suplemente: C, E, Zinc, Magneziu, Coenzima Q-10, Pycnogenol (un antioxidant care cica ajuta f. mult la morfologia si motilitatea spermei), Esenta de Seminte de Struguri (alt antioxidant), Branca Ursului (mi-a trimis mama din Buc). Apoi am tot facut research pe Internet si se pare ca sint niste multi-vitamine speciale (numite Fertility Blend) care fac bine la barbati, asa ca le-am comandat si pe alea. (Sint si pt. femei, si ca urmare am comandat si pt. mine, ca nu strica - orice!!! daca se poate sa ajuti natura un picut.)

Fetele din U.S. si Canada, ati auzit de acest Fertility Blend?

Acum trebuie sa fug inapoi la meeting, dar sa stiti ca ma gindesc la voi (mai ales la fetele care urmeaza acum sa faca puntia si/sau transferul) si va citesc tot timpul.
Cu drag,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monbb1 spune:

Anca : merci mult, ai mare dreptate , unul si bun ne trebuie.

Am realizat abea acum ca tratamentul facut de fete in tara (cel putin de cored) difera de al meu. Eu intai am inceput injectiile de stimulare si dupa 4 zile mi-a facut testul de estradiol. Adica tetsul de azi la care am si rezultatul: 1304, spun ei ca este in limite normale si prin urmare sa continui tratamentul la fel si sa ma prezint joi dimineata la prima ecografie.

Deci Denisa, asta e urmatoare etapa la mine. La tine ce urmeaza acum?
Da, eu lucrez si te-am intrebat pt ca am remarcat la FIV-ul trecut ca tare te-ai agitat si nu cred ca face bine. Te gandesti prea mult la asta, mai bine iti gasesti alte activitati, citeste, iesi la plimbare...stiu ca la teorie toate suntem bune si practica ne omoara dar zic eu ca daca tot trecem prin asta, sa dam toate sansele reusitei. Oricum pana acum zic ca te tii super bine asa ca astept sa-mi spui ce etapa urmeaza la tine.

Corina, f bine ca faci inseminari si pe ciclul natural, nu se stie niciodata cu atat mai mult ca tocmai ai reusit de curand. Nu stiu nimic despre Fertility Blend si inteleg ca pe internet ai cautat deja.
Si sotul face tratament in paralel, cine stie! Sunt curioasa sa vad daca la urmatoarea spermograma la aprox 3 luni o sa se vada vreo diferenta.

Pia, merci de incurajari , nu stiu de ce mi-e teama de alea 2 saptamani?! Ma gandesc sa-mi iau concediu sa stau acasa si probabil ca mi-e frica ca o sa ma gandesc prea mult si o sa sar la fiecare semn, cat de mic. Dar sper sa fiu totusi fetita cuminte si sa-mi vad de citit si de toate planurile pe care mi le-am facut pt astea 2 saptamani (n-am mai avut vacanta din aprilie anul trecut si pot spune ca se simte!). Cu FIV-ul tau sa stii ca eu cred ca faci f bine ca-l lasi in primavara, de sarbatori toata lumea se gandeste la brad si cadouri si asa trebuie sa facem si noi.

Ma cheama sotul la injectia de azi asa ca va pup pe toate si sa fie bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Corina G spune:

Monica, poti sa cauti pe google.com despre Fertility Blend. Eu am citit prima oara despre el pe forumuri (de aici, in U.S.). Am citit numai lucruri bune. Apoi m-am apucat sa caut mai multa info si s-au facut tot felul de studii. Acum stii cum e, ce la unul face bine la altul poate nu are nici un efect. Dar eu spun ca totusi merita sa arunci si tu un ochi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Corina G spune:

Despre Fertility Blend (pt. cine e interesata):
http://abclocal.go.com/kgo/health/edell/090503_he_fertility_blend.html

sau fertilityblend.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabela spune:



Fetelor, eu acum sunt la capitolul inseminare artificiala (a doua incercare) si ma intrebam cate dintre voi cele care sunteti la FIV ati facut inainte inseminari, stimulate sau nu. Ca sa imi dau seama cam ce sanse am cu asta, sau trebuie sa ma apuc de strans bani pentru FIV!!! Nu am probleme cu trompele, nici sotul cu sperma.

Va doresc tuturor sanatate si cat mai curand!

Gabela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabela spune:

Corina, interesanta povestea de la Fertility Blend. Dar se gaseste pe piata deja sau doar daca intri in studiul lor? O sa intreb si eu la magazinul naturist de aici. Eu una sunt 100% pentru tratamentele naturale.


Gabela

Mergi la inceput