Si daca e prea grasa?

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns iris spune:

adela, dorm in front, scuze....
avea la 6 luni 7.550 kg, la 9 luni avea 8.900; am sarit rindurile din jurnalul lu' captain picard...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florina spune:

Iris, la 6 luni avea 7,5 Kg si tu crezi ca era grasuna??? Cati centimetrii avea? Tudor are acum 6 luni, 70 cm si ...8,5Kg, si pana sa citesc ce-ai scris tu, nici ca mi-am facut probleme ca ar fi gras.
Doctorita mi-a recomandat sa nu-i dau cereale, intr-adevar, insa, in rest...

Florina & bb Tudor (6 luni)

quote:
Originally posted by iris

adela, dorm in front, scuze....
iris avea la 6 luni 7.550 kg, la 9 luni avea 8.900; am sarit rindurile din jurnalul lu' captain picard...

iris

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otilia spune:

Adelita mea, la 4 luni (fix) are 5,750kg. Hmmm, incep sa cred ca e cam slabuta... Mai ales ca curba ei de crestere s-a cam... pleosdit putin .
Dar asta probabil din cauza ca a fost bolnavioara, sper sa-si revina de-acum ...

toti bebicii si mamicile lor


@+...
O&A

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iris spune:

dragelor, ce mai, e clar, m-am sclerozat; nu-s in stare sa transcriu corect: grasa de avea la
4 luni: 7.550 kg, 64 cm
6 luni; 8.9 kg; 69 cm
9 luni: 11 kg; 76 cm

dac-am gresit si de data asta ma duc la doctor


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alina spune:

Adela,
si fetita mea avea la 7 luni,7,400kg dar nu stiu citi cm ca nu o masuram prea des ca nu reuseam iar acum la 7 luni,are 9kg si 71 cm,s-a nascut cu 3,020 kg si 50 cm.
Nici eu nu-i dau gris brei,biscuiti(rar,cu mar)si nici nu imi fac probleme pt ca dupa ce va incepe sa mearga,sint sigura ca nu va pune la fel de usor in greutate.Doctora pediatra a zis ca e foarte bine dezvoltata,nu a zis ca e durdulica.
Pupici Juliei si pofta buna!


Alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alina spune:

uffff,scuze,am vrut sa scriu ca avea la 4 luni,7,400 kg dar ...graba strica treaba!

Alina

Mergi la inceput