Proteina C reactiva - pozitiva

Proteina C reactiva - pozitiva | Autor: mirelam

Link direct la acest mesaj

Fetelor stie careva ce inseamna aceasta analiza si ce probleme sunt cand iese pozitiva?
I-am facut baietelului meu analizele de sange ( nu cu un motiv anume. Initial vroiam doar coproparazitologic dar le-am facut si pe cele de sange).
Toate au iesit bine. Aslo este bun, hemoleucograma buna, cele de ficat sunt bune, doar trigliceridele sunt un pic peste limita maxima, cele de urina sunt si ele bune.
Doar aceasta proteimna C reactiva a iesit pozitiva, iar in mod normal trebuie sa iasa negativa.
N-am apucat sa intreb medicul ca e in concediu, analizele mi le-a dat asistenta.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danat spune:

Din cate stiu eu, iese pozitiva cand exista un proces inflamator in organism (dar de obicei insoteste o artrita, reumatism ceva de gen).
Si se intalneste uneori si ASLO mare (nu e cazul la voi).
Stiam ca proteina C recativa este produsa tot la nivelul ficatului si arata aceasta reactie la inflamatii a organismului.

Mai multe nu am habar... dar nu cred ca e ceva alarmant. Din moment ce toate celelalte rezultate sunt bune..


Sanatate!




Hobby

******************************************
www.youtube.com/watch?v=IeVt9UEUh-8" target="_blank">
"If you wanna make the world a better place,
Take a look at yourself and then make a Change"
www.youtube.com/watch?v=wuQKnuFBg2E" target="_blank">Michael Jackson - King of M.U.S.I.C.
.... "Ok, everybody, that's a wrap!"






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana_Alx spune:

mirela ,ti-am trimis un mesaj privat
sanatate!

Mergi la inceput