Pot simti copilul la 10 saptamani ??!

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Giana spune:

Asta-i chestia..ca daca stiam nu mai deschideam nici un subiect...sau cand se devia de la ce-am scris eu nu ma mai razgandeam. Este a 3-a sarcina la mine in aproape 10 ani.Fara nici o protectie.Bare-mi la primii doi am facut un fel de tratament inainte si se presupune ca asa am ramas.Cu ajutor.Deci nu ma gandeam ca voi ramane acum...si aruncati cu rosii daca vreti dar cred ca fiecare este stapan pe viata lui.Nu am facut in viata mea nici o intrerupere de sarcina.Dar va spun cu mana pe inima ca nu asi judeca niciodata pe cineva care face.Pai ma uit in jurul meu sunt familii cu cate 8-10 copii...sa vedeti in ce mizerie traiesc si copiii arata la 6 ani ca unul de 2-3 la inaltime.Nu vorbesc la 4 ani si multe lucruri groaznice.Pai nu va suparati...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Giana, nu am zis nimic pana acum. Numai tu stii care va este situatia si numai voi 2 (tu si totul) puteti decide. Vroiam sa iti urez sanatate multa si ... ai grija de voi toti. Imi pare rau ca s-a intamplat asa.



www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Cat%20de%20fericit%20e%20copilul%20tau%20KLORANE&page=10" target="_blank">concurs Klorane -> lau1- gemeni fericiti


Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Fotografiile noastre
Filmulete cu shtrumphi
Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RAMONELLA spune:

Nimeni nu arunca cu rosii in tine si nici nu te judeca,doar vrem sa te oprim sa faci ceva ce mai tarziu vei regreta cu siguranta.
Daca tot zici tu ca vei pierde sarcina,las-o sa se piarda singura,nu face tu ceva in aceasta privinta.
Oricum tu faci ce vrei,e viata ta,e corpul tau,e familia ta,e copilul tau.
Scuze daca am incercat sa te incurajez ca o sa fie totul bine.
Si recunosc,sunt CONTRA AVORT,de aceea vroiam sa te opresc de la aceasta fapta.
Sa iti dea Dumnezeu multa intelepciune sa faci ceea ce trebuie si multa putere sa treci peste,indiferent ce vei face!


Ramonel,mami de Bea(08.11.2007)
Ingeras mic,mami,tati si Bea nu te vor uita niciodata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giana spune:

Am sunat la medic acum(la al meu ca altul nu se poate) i-am spus de secretia asta care nu mai e roz acum si mi-a spus ca in mod normal,daca nu ar fi vorba de situatia mea ar recomanda cerclajul dar mie nu-i de acord sa mi-l faca. A spus sa stau acasa sa pierd singura sarcina daca sunt nebuna!Repet mi-e si prieten de-aia-si permite.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denizel spune:

Citat:
Am sunat la medic acum(la al meu ca altul nu se poate) i-am spus de secretia asta care nu mai e roz acum si mi-a spus ca in mod normal,daca nu ar fi vorba de situatia mea ar recomanda cerclajul dar mie nu-i de acord sa mi-l faca. A spus sa stau acasa sa pierd singura sarcina daca sunt nebuna!Repet mi-e si prieten de-aia-si permite.



Georgiana, gata, te rog frumos, nu spune mai departe!
Fa ce consideri tu ca e bine, dar nu face aici cronica pe minute, ore si zile a avortului.


Laura, te rog frumos, poti inchide subiectul Gianei?





Maamiii, îmi place pielea ta! E ca de câltitză" :-)) - din jurnalul unei mămici de băietel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Si eu zic sa se inchida subiectul.Denizel incepe sa imi placa de tine

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca

VREAU SA NU MAI FIU DIFERIT!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy spune:

imi pare rau, mergi atunci si fa ceea ce vad ca ai deja de gand.Nu incerca sa convingi pe nimeni de aici ca ceea ce urmeaza sa faci e un lucru bun, ca nu cred ca e cazul, poate doar pentru linistea constiintei tale.
Dar un lucru intreaba inainte doctorul si poate vii si ne spui si nou, cat de mult il doare pe bebe cand va fi facut bucati cu aparatul ala, macar il adoarme inainte sau e pe viu...sau doar tu vei fi anesteziata, ca sa nu te doara.
Scuza-ma pentru cruzime dar nu doresc nimanui sa ajunga sa-si omoare fara regret copilul. Numai bine.

roxy mamica lui Alex (17 august 2007)si Cristi (05 iunie 2000)



http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_cat.asp?sqldtl=366&page=1

http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=roxy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delphinas spune:

daca ai luat aceasta hotarare impreuna cu sotul si ai vazut ca nu se mai poate pt bb3 sper sa ai capul pe umeri si sa judeci sa-ti fie bine pe viitor.
protejeaza-te sa nu mai curmi si alte vieti

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Povestea unui Licurici

Bazar pt Mihaita

ambitioasa
Infertilitatea este o boala



Sa fii domn e o-ntamplare, sa fii OM e lucru mare


Ce-ai sa faci cu atata ura daca viata isi inchide maine portile??

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

http://www.orthodoxphotos.com/readings/avortul/

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca

VREAU SA NU MAI FIU DIFERIT!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cornelia spune:

Giana, eu nu imi permit sa te judec .

Daca totusi vrei copilul, ar trebui sa schimbi medicul, sa mai ceri o parere.

Ce vreau eu sa iti spun este ca sangerarile nu inseamna ca vei pierde sarcina. Am avut sangerari zilnice pana la 20 de sapt. cu Stefan si pana la vreo 14 sapt. cu Vladimir. Am crezut ca ii pierd de cateva ori. La Vladimir au fost si cheaguri, am fost la eco fiind convinsa ca nu mai e in burtica, dar lui ii batea inimioara . Ne-a convins ca e un luptator si am mers mai departe, cu toate ca am avut si noi atatea dubii si intrebari. E o minune de bebelus acum si nu imi pot imagina viata fara el.

I-am luat in brate pe copiii mari pana in ziua in care am nascut, ca nu s-a putut altfel, dar nu am mai agut probleme, exceptand colul scurtat. Am inteles ca la tine sunt probleme mai serioase, dar sangerarile nu inseamna obligatoriu sarcina compromisa.

Dar tu stii ce e mai bine pentru voi. Daca e prea riscant pentru sanatatea ta, nu are cine sa te condamne. Daca familia ta e in pericol, iar nu avem noi de ce sa ne dam cu parerea.

Iti doresc ca orice ai decide, sa fii impacata cu tine, in primul rand!

poze

Mergi la inceput