Pot simti copilul la 10 saptamani ??!

Pot simti copilul la 10 saptamani ??! | Autor: Giana

Link direct la acest mesaj

Este o sarcina nedorita...de fapt imi mai doream un bebe dar nu acum...asa ca,cu foarte mare greutate am mers la dr. pentru a intrerupe sarcina. M-a programat pentru marti. Am inima stransa si imi este foarte greu sa fac asta,dar...

In fine...chestia este ca in seara asta am simtit exact ca si cum ar fi miscat bebe.De doua ori...si clar nu au fost gaze...sau cel putin nu au parut. Daca nu era sarcina atat de mica juram ca a fost bebele...dar totusi,la 10 saptamani ati auzit?

Acum sunt si mai in ceata...si pana marti cred ca albesc!


Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns _Ralu_ spune:

sa stii ca eu am fost insarcinata (o sg data cu fetita pe care o am), si stiu cum sunt miscarile bebe-ului in burta. cu toate astea am avut doua episoade in care am fost sigura ca sunt insarcinata...asa de asemanatoare erau miscarile pe care le simteam in burta...deci, identice efectiv....de fiecare data a fost alarma falsa...ajunsesem sa cred ca sunt nebuna...mi se parea imposibil sa fie chiar la fel....

deci, e posibil sa fie doar gaze....

*******************************************************
raluca mami fericita de alexia (07.09.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giana spune:

Mi s-a mai intamplat si mie sa am spasme musculare chiar in zona aceea a uterului sau foarte pe-aproape. Seamana foarte mult...dar de data asta mi s-a parut altfel...nu zbateri ale unui muschi sau gaze. E posibil sa mi se fi parut...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Avand in vedere ca nu e prima sarcina, da, e posibil sa-l fi simtit pe bb, cu toate ca studiile spun ca e totusi devreme. Dar Giani draga, mai ales acuma ca l-ai simtit, te lasa sufletul sa-i iei viata? Nu se poate face cumva sa-l pastrezi?

Poze Diana
Povestea nasterii


Raluca, mami de Diana (24.04.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giana spune:

Asta-i chestia ca nu ma lasa sufletul nici daca nu l-am simtit dar daca ar fi sa-l fi simtit....Ce sa spun...e greu,foarte greu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariel_7000 spune:

eu l-am simtit pe Teo la 12 saptamani...
Giana, mai gandeste-te! poate bebele tau ti-a "atras atentia" ca este acolo, ca se misca, ca e viu! te rog, mai gandeste-te! sigur se vor aranja lucrurile, cu toata "criza" asta...eu eram proaspat absolventa cand am ramas gravida cu alex, nu aveam salariu, nu aveam job...de fapt aveam unul, dar fara acte...care s-a dus cand au aflat de burtica. sotul avea salariu mic, la care se adauga si somajul meu si totusi, am trecut impreuna peste momentele alea grele si acum avem 2 copii minunati, nu suntem bogati, dar nici saraci, avem casa, masa si altele, dar cel mai important, avem cei mai dulci copii! te rog, gandeste-te de 1 milion de ori inainte sa iei decizia, asculta-l pe bebic, care iti da semne din burtica

mami de alexutza (10.04.2003)si Teodor Mihai (10.04.2008)
" SAVE THE EARTH, IT'S THE ONLY PLANET WITH CHOCOCLATE!"


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

eu la 11 sapt la al doilea copil.
tu esti la al treilea, totul e posibil...

Giana, cand am ramas cu Gh, ne scobeam dupa bani de paine., JUR.
in 7 luni s-a intors roata. cand am nascut am putut sa fac si contract pt celule stem..sa iau ce carut am vrut...
nu va lasa Dumnezeu..uita-te la baietii tai si imagineaza-ti viata fara unul dintre ei.
E clar ca ti-l doresti!!



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina's blog, Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giana spune:

E adevarat ca mi-l doresc nespus...dar ma gandesc cu groaza ca numai cu cateva luni in urma am vandut tot ce aveam de bebe de la baieti pt. a le cumpara haine de iarna.Deci chiar e nasoala treaba.Nu tu patut,nu carut...in plus la anul amandoi baietii vor fii la gradinita si eu trebuie sa-i aduc cu masina zilnic(este o distanta de 12 km pana in oras) si va trebui sa merg cu bebe dupa mine...offf..daca stiam ca va fii asa...am dat si scoica...tot pt a putea avea de toate pt cei doi

Cum e viata asta....cand te astepti mai putin..offf si da,mi-l doresc!Asta doare...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariel_7000 spune:

giana, sunt sigura ca dac apostezi la umanitare, la subiectul "pentru copii (hainute...etc), vor fi multe mamici inimoase care te vor ajuta. eu am dat tot ce am avut mic de la alex si de la teo, la bazar la umanitare si la rude, insa, daca, vrei, voi strange de acum inainte si pt tine. voi vorbi si cu cumnata mea sa pastreze ce hainute vor ramane mici la bebica care se va naste la sf lui noiembrie si voi pastra pentru tine caruciorul lui teo. inca il foloseste, dar pana atunci va renunta sigur....incet incet se va rezolva si va veni lumina si la tine. numai, te rog, nu dispera, ca va fi bine!

mami de alexutza (10.04.2003)si Teodor Mihai (10.04.2008)
" SAVE THE EARTH, IT'S THE ONLY PLANET WITH CHOCOCLATE!"


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nushulica spune:

am dat si eu scoica dar pana nasti tu o recuperez si ti-o dau tie,si-ti trimit si carutnu renunta la copilas,te rog , gandeste-te f bine,,,de fapt nu ai la ce sa te gandesti ca deja alegerea in sufletul tau e facuta hai fugi la odisee



de David
Poveste




HAIDETI LA BAZAR SA O AJUTAM PE EMA!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giana spune:

Ariel,ai un suflet mare si-ti multumesc.intr-adevar aici e o familie si eu fac parte din ea...am realizat inca-odata.
Insa mi-e greu...decizia asta este foarte grea. Sper din tot sufletul sa fie bine...oricum ar fii.


Mergi la inceput