Luivac a administrat cineva copilului?

Luivac a administrat cineva copilului? | Autor: danat

Link direct la acest mesaj

Salutare!
Am primit recomandare de la medic ca baiatul nostru sa ia Luivac pt imunizare, etc, stiti voi, schema clasica, 28 zile, apoi 28 pauza si iar 28 zile.
Anul trecut in toamna a primit Bronchovaxom care sincer, nu i-a facut ceva super, in sensul ca atit cat a luat, nu a racit, insa dupa aceea, da
Sa revin, suntem deci la inceputul tratamentului cu Luivac, e la a 4-a zi de administrare si am avut in a 2-a si a 3-a zi niste reactii cam puternice: a inceput sa tuseasca, muci care se mutau dintr-o nara in alta, apoi gat rosu cu febra de maxim 38,4 care a cedat intr-o zi la Paracetamol, si raguseala.
Azi e mult mai bine, dupa ce a supt pastile pt gat, a luat sirop de plante pt tuse si picaturi pt dezinflamarea nasului. Nu a mai facut febra, slava Domnului.
Este posibil ca Luivac-ul sa-i fi dat aceste reactii puternice? (nu de alta, dar si conjunctura a facut ca in zilele trecute sa alerge in parc cand nu era deloc cald, apoi la gradinita ii tine dimineata pe racoare cu ferestrele laaaarg deschise si..s-au adunat).
As vrea sa aflu parerile si experientele altor parinti ai caror copii au luat asa ceva.

Multumesc!



Hobby

******************************************
www.youtube.com/watch?v=IeVt9UEUh-8" target="_blank">
"If you wanna make the world a better place,
Take a look at yourself and then make a Change"
Michael Jackson






Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Danat, si eu abia am inceput Luivacul la Vlad, la recomandarea medicului, e a treia zi si vad ca e ok...sper sa nu-l apuce vreo reactie...te tin la curent!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pity77 spune:

Si eu am avut printre cunostinte pe cineva care a dat Luivac copilului de 2 ani si jumatate. Evident, pisat marunt, pt. ca nu putea sa inghita comprimatul. Nu a vazut mare diferenta dupa ce a luat tratamentul. Problema cea mare a fost ca pentru repetarea curei s-a chinuit destul de mult sa gaseasca Luivac in farmacii (cica ar fi fost in discutii retragerea de pe piata). Motiv pentru care l-am evitat pentru fi-miu...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellej spune:

Al meu are 4 ani si e prima data cand ii dau Luivac (i-am dat de toate pana anul asta, si bronhovaxom si polimod si naturiste) - fara efecte extraordinare, insa asta nu inseamna ca nu sunt bune.

Nu stiu daca e datorita Luivacului sau a faptului ca i-a mai crescut oricum imunitatea, dar de 3 saptamani merge la gradi, inainte imbolnavindu-se dupa primele 3 zile. Are ceva muci si tuseste copt sa zic de 3 - 4 ori pe zi, insa fata de anii trecuti asta mi se pare lux. Asa ca o sa continui sa-i dau schema completa de Luivac.

Mare e gradina lui Dumnezeu si multe animale sunt in ea :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mgabi spune:

Buna.

Si eu le-am dat copiilor mei Luivac cu multi ani in urma si nu am observat ceva spectaculos, aceleasi raceli. Acum am aflat o reteta mai naturala, sirop de catina preparata asa: fructe de catina 500 g zdrobite la robot sau cu furculita si amestcate cu 500 g miere. Se obtine ceva cu un gust minunat. Eu il pitesc in frigider ca altfel copii sunt in stare sa-l manance pe tot odata. Se consuma 3 ligurite dimineata pe stomacul gol.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danat spune:

Multumesc pentru raspunsuri.
Deocamdata se simte mai bine, a ramas cu o usoara tuse, febra nu a mai facut slava Domnului.
Raman in expectativa, continuand tratamentul.



Hobby

******************************************
www.youtube.com/watch?v=IeVt9UEUh-8" target="_blank">
"If you wanna make the world a better place,
Take a look at yourself and then make a Change"
Michael Jackson






Mergi la inceput