Ajutor:cum il adorm fara san/suzeta/leganat

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns khrisu spune:

OFF TOPIC: Aha. Am inteles acum ce ai vrut sa zici. Numai ca din propozitia aia de mai sus, eu am inteles ca-i dai completare ca-i mai indicat asa.... Nu e indicat sa-i dai completare decat daca iti doresti ce ti-am zis eu mai sus. Tocmai pentru ca e forum ..aici se dezbat idei.. imi cer scuze dar nu pot sa ignor afirmatii de genul asta ... care-s justificate numai cu sintagme gen "e mai indicat asa, e mai bine pt copil, etc.." Nu de alta, dar mai citeste o mamica tanara pe aici si intelege ca e mai bine sa-i bage lapte praf copilului in completare. De asta m-am "sesizat" din oficiu.

Daca ai probleme cu lactatia si iti doresti sa scapi de completarea cu lapte praf, e un topic pe la Femina Intim "alaptat help line"..fetele de acolo te pot ajuta. Multe dintre ele au cunostinte solide despre alaptat si problemele care apar.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns makydenis spune:


Ma magulea ideea ca langa mine tace
Eu ma topesc cand taci cand vin langa el si plange de sar camesile de pe el cand plec de la el... eu, mama sunt cea mai importanta fiinta din viata lui, dupa nimeni altcineva nu plange cum plange dupa mine! Si nu plec doar de dragul sa-mi dau mie satisfactia de a ma simti cea mai importanta, dar de, are omu si probleme fiziologice, cand n-ai ce sa faci...
Si DA fiecare mama e cea mai buna pentru puiul ei si fiecare isi creste copilul cum crede de cuvinta mai bine, asta m-am convins de mult timp si am renuntat de mult la "a judeca", nu am atata energie, credeti-ma pe cuvant

Mergi la inceput