Mananca greu

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns iahim spune:

Probabil este o anorexie psihica.Un pediatru cu experienta iti poate confirma sau infirma acest lucru.Este foarte frecventa dar are leac.Sanatate la pitic!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns natalia_nica spune:

Andreass, pt azi pana la ora 13 e bine, bravo! Vorba fetelor: nu insista!
Si eu am o problema cu Denis (3 ani si 2 luni): nu incearca nimic nou de mancare, ma dispera! Dar... el nu stie ca ma dispera, caci nu insist niciodata, doar mancam noi in fata lui sperand ca odata va vrea sa incerce si el... Daca insist sa manance ceva, nu va manca in veci! Exemplu: el e topit dupa ciocolata, iar intr-o zi nu vroia sa manance tortellini cu sos, i-am zis ca-i dau o bucatica de cioco daca doar GUSTA tortellini (nu dati cu rosii, stiu ca nu e bine sa promiti desert daca mananca ce i-am gatit ), chiar am mancat in fata lui ciocolata (crima pt el ) si tot n-a gustat tortellini!

Asa ca ACASA mananca doar mancarea pe care o cunoaste. in schimb la gradi mananca tot ce se da la masa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andusha spune:

andreess, dar de ce mananca crenvusti si cartofi prajiti la nici doi ani? e o problema pentru sanatatea lui de mai tarziu, mai grava decat greutatea de acum.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andreeass spune:

Da asa este, stiu ca nu sunt sanatosi dar ce sa fac, trebuie sa il fac sa manance singur, nu mai vreau sa il oblig, o sa il las sa manance ce ii place pana se obisnuieste. Azi a mancat o farfurie de supita de pui cu taitei, din pacate atat pana la ora 13.
Sper din tot sufletul sa inceapa sa manance(imi pare asa de rau ca l-am certat pana acuma sa manance).


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adastero spune:

Problema pare a fi psihica, Parerea mea sincera e sa rezolvi medical problema, asta nu mai tine de sfaturi pe forum. Sanatate

Mergi la inceput