scutece pillo

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

Hai, ma ca pampersii erau ultimii pe lista de motive de cearta pe-aici, sau ar fi trebuit sa fie primul?

Eu i-am spus sfatul meu, sa cumpere cateva bucati si sa le incerce. Sau uite cui poti sa donezi ce ti-a ramas tie.
Daca face eritem ce face? Da ce eritemul asta e asa ceva de care nu se scapa cu lunile? Da cu sudocrem, asta face

www.flickr.com/photos/bijuteriiunicat/" target="_blank">Creatiile mele


Andreea mama de Filip si Georgia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danacornoiu spune:

nu mai stiu exact cat costau acolo la magazin scutecele pillo, dar erau destul de apropiate la bani de cele happy,c are, sincer, mie nu imi plac deloc. clar, erau mai ieftine decat Pampers. Oricum, am ramas uimita ca tot intrau mamici si cumparau, ceea ce inseamna ca luau ori ca nu sant prea scumpe, ori ca sant f bune, ori amandoua.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pinkie_pie spune:

Dana,crede-ma pe cuvant ca nu sunt bune.Persoanele care le cumpara, le cumpara ca-s ieftine si fac o economie la buget.E clar ca un produs f.bun nu are cum sa fie asa ieftin,este imposibil,am realizat si eu asta.Oricum,daca vrei neaparat,poti lua de proba sa vezi daca ii priesc copilului. Si acum o chestie oarecum off-topic:pe mine ma deranjeaza persoanele care au cumparat un produs,au vazut ca-i "nasol",iar apoi il recomanda calduros pe forumuri ca sa-si mai ia si altii teapa.Nu spun ca e cazul celor care au postat aici.Eu insa,cand eram insarcinata si urmaream sa cumpar un carucior de calitate pt.fi-mea si la un pret bun,am cautat pe acest site pareri despre respectivul carut.Ce sa-ti spun,toata lumea povestea cat de exceptional e,si ce crezi?Mi-am luat cea mai mare teapa posibila,nu cred ca are sens sa detaliez aici,daca esti curioasa insa pot sa-ti spun alta data,cert e ca mai bine luam un carucior din Europa,numai ca mult mai ieftin.Concluzia:mai bine analizezi singur situatia si cumperi sau nu,parerile de pe forumuri pot sa te derute serios.Si cu Pillo tot de pe forumuri am luat referinte bune,dar noua nu ne-au placut.Deci,eu m-am lecuit sa mai intreb,mai bine fac cum ma taie capul.O persoana ce nu-si permite decat Pillo si Clever sau alte scutece ieftine o sa spuna ca-s exceptionale,alta persoana care vrea sa-i ofere ce-i mai bun copilului ei si isi permite o sa o contrazica insa.Si cu asta cred ca am spus tot ce am avut de spus,nu o sa mai intervin la acest subiect sa nu se mai afirme,in mod eronat de altfel,ca doresc sa ma cert.Nu am dorit decat sa ofer niste informatii sincere si detaliate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrea_S spune:

Pe baietelul meu am incercat mai intai Libero, pt ca auzisem ca sunt mai "bebe friendly" ca Pampers.

Apoi am auzit de oferte mai ieftine, si mult mai "bebe friendly" - avand materialul facut sa respire mai bine pielea bebelusului si absorbtia sa fie mai buna. Si s-au dovedit a fi asa cum erau prezentate. E vorba de Momi. Copilul meu nu a mai avut deloc iritatie de scutec, desi umplea repede cu pipi mult scutecul. Pielea lui era in regula si dupa ce facea caca in scutec.

Dupa aceea, fiindca aveam nevoie urgenta de scutece, am incercat Pillo. Sincera sa fiu, design-ul la Pillo si calitatea mi se pare mai buna decat la Momi.

Am cumparat ocazional, de nevoie, Pampers - dar nici pielii copilului nu-i prindea bine si nici mie nu-mi place ca are parfum. (Prefer sa stiu ca pielea copilului ia contact cat mai putin cu substante nenaturale).

De la BabyExpo am incercat si Happy. Dar, la nici o ora dupa ce i l-am pus copilului, a facut iritatie de scutec cum nu mai avusese de luni de zile. Asa ca, pt noi, este un produs pe care nu-l vom lua pt ca nu-l consideram potrivit.

Nu este adevarat ca produsele ieftine sunt neaparat si de calitate proasta. Pur si simplu, cei de la Momi sau Pillo sau altii au renuntat la parfumuri si alte materiale de fabricatie - si la design, desigur...

Dar ce conteaza mai mult cand alegem scutecele?
Pt noi conteaza sa se simta copilul bine. Ca asta inseamna produse ieftine sau scumpe, nu conteaza.

Atitudinea naste altitudinea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Muuh spune:

Eu am folosit Pillo pana acum cateva luni cand s-au mutat de pe Timisoara si sunt ok. Sau sunt ok pentru noi. Nu am avut accidente gen iesit pipi sau caca prin ei, nu s-a iritat nici la fund nici in zona de prindere a lui. Si da erau mai ieftine ca celelalte si s-a simtit in perioada de inceput cand consumam si 10 bucati pe zi.
A si pentru ca vad ca e important daca imi permit sau nu si daca vreau tot ce e mai bun pentru copilul meu. Imi permit alte marci si vreau binele copiilor mei dar nu vad de ce as arunca niste bani pe fereastra daca am acelasi rezultat cu bani putini.

Mergi la inceput