scutece pillo

scutece pillo | Autor: danacornoiu

Link direct la acest mesaj

buna ziua mamici,
am si eu o curiozitate: ieri am fost la Piata Gorjului si acolo am vazut un magazin, cred ca nou deschis, unde se vindeau doar scutece marca PILLO. Si erau ceva mamici care cumparau. As fi foarte interesata sa mai aud pareri de la mamici care au folosit acest brand, sa stiu daca merita cumparat sau nu.
Cu multumiri anticipate, dana

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns simplyana_m spune:

Buna Dana,
N-am mai auzit de scutecele astea - deci nici n-am folosit - dar sunt curioasa, mai ales ca as vrea sa inlocuiesc Pampers pt ca mereu mi se murdareste puiul de caca pe spate. Noroc ca sunt bune la pisu ca altfel.... Ai idee macar cam ce pret aveau acele Pillo?

http://www.lucamic.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

Citat:
citat din mesajul lui simplyana_m

Buna Dana,
N-am mai auzit de scutecele astea - deci nici n-am folosit - dar sunt curioasa, mai ales ca as vrea sa inlocuiesc Pampers pt ca mereu mi se murdareste puiul de caca pe spate. Noroc ca sunt bune la pisu ca altfel.... Ai idee macar cam ce pret aveau acele Pillo?

http://www.lucamic.blogspot.com/


Offtopic, incearca si scutecele Libero Comfort Fit si nu vei mai avea probleme cu murdarirea. Din aceeasi cauza am schimbat si noi scutecele Pampers.

Ani de Stefana (23.01.2008)
Fericirea trebuie sa fie o rasplata, nu un scop. - Antoine de Saint-Exupery
Sebi are nevoie de voi!!!
Si ingerii au nevoie de ajutor...
Cum se topesc kilogramele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simplyana_m spune:

Sa stii puisor ca am sa le incerc. Mercic!!!!

http://www.lucamic.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

Noi am folosit destul de mult timp pentru ambii copii. Mergeam si le luam direct de la fabrica de pe bd. timisoara pe partea dreapta cum treci de rebu e intrarea in fabrica asta si au un magazin in curte. Am inceput sa le folosim cand erau cu 35-40% mai ieftine decat pampers, nu erau rele, a fost ok. Cam din topor ca nu au fineturile de la pampers: arici cu elastic, lotiune parfumata si alte chestii care iau ochii. Dar destul de bune, eu am fost multumita de ele. Apoi usor usor s-au scumpit iar eu am ajuns sa nu mai vad avantajul deplasarii tocmai din colentina in partea cealalta a orasului ca sa cumpar scutece, de cele mai multe ori cu copiii dupa mine in masina, pe un trafic infernal si pe caldura. Asa ca am renuntat si ne-am intors la pampers. Asta pentru ca nu prea au desfacere, le gaseam doar in mega image dar la pret destul de mare fata de cum le luam de la fabrica.
Daca vrei sa incerci ia un pachet, poate chiar la bucata ca mi se pare ca dau si la bucata si vezi cum se impaca fundicul sensibil cu ele.

www.flickr.com/photos/bijuteriiunicat/" target="_blank">Creatiile mele


Andreea mama de Filip si Georgia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariel_7000 spune:

am folosit de 2 ori, imi daduse cineva sa vad cum sunt...sincer, nici prea prea, nici foarte foarte.

insa, votez cu libero din toata inima!! ar trebui sa-mi dea aia ceva pt reclama pe care le-o fac peste tot

mami de alexutza (10.04.2003)si Teodor Mihai (10.04.2008)
"Copilul rade:
Intelepciunea si iubirea mea e jocul !
Tanarul canta :
Jocul si intelepciunea mea-i iubirea !
Batranul tace :
Iubirea si jocul meu e-ntelepciunea !"
Lucian Blaga

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pinkie_pie spune:

Eu am folosit asta iarna,l-am trimis pe al meu sot tocmai pe Bd.Timisora,la fabrica sa le ia,am si fost mustruluita ca s-a invartit vreo ora ca nu gasea magazinul de desfacere si afara incepuse ploaia....Din aceasta cauza am sperat sa se fi meritat drumul,dar nu a fost asa.Acum au arici exact ca Pampers,de fapt asta iarna Pampers nu avea inca arici,dar nu sunt de calitate cine stie ce.Sunt comparabile cu Happy,poate un pic mai proaste,insa nu sunt f.groase si au banda strech in lateral.Insa copilul meu s-a iritat un pic de la ele,dar am renuntat la ele si si-a revenit.Eu m-am lasat influentata de pareri de pe alte site-uri ca ar fi f.bune(erau fete in extaz pe acolo,ca ce colosale sunt)dar realitatea nu sta chiar asa.Acum chiar am renuntat la experimente,folosesc aceeasi marca care ii prieste copilului,chiar de sunt mai scumpe.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

Carmenre, eu cred ca depinde de copil. Nici ai mei nu s-au iritat de la scutecele astea, iar pentru fi-mea am cumparat inca de cand s-a nascut si nu s-a iritat de la ele. Si era prin mai, deci deja cald, daca are si asta vreo legatura.
Cum am zis la mine doar pretul a facut diferenta. Apoi pus in balanta cu drumul in cealalta parte a orasului a rezultat ca ma intorc la pampers ca pot sa-l cumpar de oriunde. Probabil ca daca gaseam pillo la pret rezonabil mai aproape de mine as fi folosit si in ziua de azi Ei, noi mai avem putin si scapam, sper!

www.flickr.com/photos/bijuteriiunicat/" target="_blank">Creatiile mele


Andreea mama de Filip si Georgia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aka spune:

si noi am folosit scutece pillo. fetitei mele i-a mers tare bine cu ele. cred ca in jur de 1 an am folosit si niciodata nu a fost iritata. in timp am incercat si libero, happy, dar am ramas fideli celor pillo. acum am descoperit alta marca la DM si luam de acolo fiind si mai aproape de noi, oricum mai avem putin si terminam cu pampersii. din cate stiu sunt fabricati in italia, si de acolo ii aduc cei de pe bd. timisoara.

mami de www.totsites.com/tot/mariachristina" target="_blank">Maria Cristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pinkie_pie spune:

Evident ca depinde de copil,tocmai asta e ideea.Daca copilul se simte bine cu scutecul X nu vad de ce i l-ai schimba.Eu am folosit aproape 1 an exclusiv Pampers,dupa care am zis sa incerc si variante mai ieftine,ca e destul de marisoara si poate nu o face eritem.Am cautat pe net pareri si asa am gasit Pillo.Nu am fost multumita,am explicat mai sus de ce,nu cred ca trebuie sa ma repet.Persoanele care ati folosit si spuneti ca sunteti multumite cred ca ar trebui sa-i spuneti Danei,ca ea nu a mai cumparat si nu stie care-i treaba,ca nu sunt la nivelul Pampers sau Libero,pt.a sti la ce sa se astepte.Da,sunt ceva mai ieftine,dar eu zic ca nu merita sa faci experimente.Poate sa se irite si atunci ce faci?Eu am incercat sapt.trecuta si Pampers premium care si nici de ele nu am fost multumita,sunt mai slabe calitativ decat Pampers clasic.In prezent folosesc numai Libero si ocazional Pampers,dar prefer clar Libero,vin mai bine,absorb mai bine iar cei up&go sunt geniali.
Iar din Pillo,cred ca mai am jumate de bax(ramasi de asta iarna)si nu stiu ce sa fac cu ei,cred ca-i dau la cineva.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gargoyle spune:

Eu am folosit Pillo Junior (11-25 kg). Am luat de la Baby Expo prima data. Au fost super bune. Am folosit tot anul acesta, pana acum o luna cand am reusit, in sfarsit, sa scapam de scutecul de la somn.
Dar am vazut ca in functie de varsta (de fapt inaltime, greutate, conformatie...) i-au fost bune firme diferite. Cele mai proaste - Pampers. Huggies, Libero ok. Vreun an am folosit Happy si au fost si ele foarte bune.
La 15-16 kg cel mai bine au mers Pillo. Le-am comandat pe internet, 38 lei pachetul de 48 buc.




Mami de pisicuta (28.06.2006)
O ratusca DC:
http://www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=ratusca%20din%20viata%20mea&page=7

Mergi la inceput