Hipospadias(11)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Vially spune:

Imi cer scuze, insa va rog corectati adresa de e-mail, este cu punct intre valentin si voinescu, in primul post este scrisa eronat :)

In alta ordine de idei, am luat legatura cu tatal meu si va incerca sa intre si el pe forum. De asemenea, am discutat cu el despre posibilitatea unei sesiuni de intrebari si raspunsuri, si este deschis la o astfel de abordare. In cazul in care sunt mamici interesate, putem organiza o astfel de sesiune, in masura in care si moderatorii sunt interesati.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxxy80 spune:

Vially, mii de scuze ca te abordez asa direct, dar tatal tau este cumva dl dr Voinescu. Daca ai mai scris vreodata, inca o data mii de scuze ca nu am vazut postarea.





Citat:
citat din mesajul lui Vially

Imi cer scuze, insa va rog corectati adresa de e-mail, este cu punct intre valentin si voinescu, in primul post este scrisa eronat :)

In alta ordine de idei, am luat legatura cu tatal meu si va incerca sa intre si el pe forum. De asemenea, am discutat cu el despre posibilitatea unei sesiuni de intrebari si raspunsuri, si este deschis la o astfel de abordare. In cazul in care sunt mamici interesate, putem organiza o astfel de sesiune, in masura in care si moderatorii sunt interesati.


Roxana, mami de printisor Matei iubit si drag (29.11.2007) si cu piciulina roz Maria 29+





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana c. spune:

Scuze, eram pe graba, modific dupa ce scriu aici.

Si da, asa este, Vially este fiul d-nului dr. Voinescu.

Nu stiu daca ati vazut, initial scrisesem un mesaj in care spuneam ca pana nu primesc confirmarea de la una din mamicile care merg la d-nul dr nu sterg numerele vechi si adresa de mail, iar Vially mi-a trimis mail de pe adresa veche , asa m-a convins

Roxana,de Calin(9.11.2006),Ana-Maria(4.02.02)siOana(21.07.1997)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristidogaru spune:

Roxana, interventia pentru mucoasa a facut-o tot cu pensa. Mie mi s-a parut ca a intrat pe capul putei si a deschis si inchis pensa pentru a elimina acea "mucoasa".
Acum asteptam...
Azi i-am luat o proba de urina-cu greu. Initial am incercat sa-l pun sa faca in borcanel direct, dar urletele infioratoare m-au facut sa abandonez ideea.Asa ca l-am pus la olita-unde am avut parte de aceleasi urlete.....Intr-un final a facut putin pipi si l-am trimis la laborator pentru analize-pe care le fac din proprie initiativa.La urmatorul pampers am vazut o chestie rosie pe puta-cred ca in zbaterea lui s-a zgariat de marginea borcanului... Offff.O sa mor.....Bine, zgarietura e pe partea "frontala" a putei, adica nu a afectat operatia in nici un fel.
Bine, sanatate tuturor.
A. Si multumim fiului dlui. Voinescu pentru initiativa.Laudabil.

Cristina , mami de Darius Stefan (10.04.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monituta spune:

Am fost la Zalau la control si e bine operatia. Ne-am speriat putin, am crezut ca a facut fistula, dar e bine. E o urma ceva acolo, dar a verificat dr. Toth uretra si e buna. A zis ca fie a fost fistula si s-a inchis de la sine, fie e doar amprenta vechii gaurici. Oricum....e bine ca e bine .
Sanatate la toata lumea!!

Mami de gemeni: Oana si Tudor, 27.09.2007.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monituta spune:

Cu siguranta ca ati primit si o parte din voi mailul asta, dar pentru cine nu, iata cateva intrebari pe care ar trebui sa le puna cineva medicului care urmeaza sa-i opereze baietelul de hp:


1.What degree of hypospadias does my son have?
2.Is it medically neccessary to repair the hypospadias or is it suggested for cosmetic reasons?
3.What type of procedure do you plan to use?
4.What types of complications can be associated with this procedure?
5.How many surgeries will he need?
6.Does my son need any hormone shots?
7.Is it possible to have a chromosome test performed?
8.What about checking his kidneys and his bladder?
9.Will he need a catheter, if yes why? How long will the catheter need to stay in for?
10.What type of painkillers will be required? Will he need antibiotics?
11.How often do you yourself operate on hypospadias?
12. How do you deal with the psychological issues regarding the repair?

Mami de gemeni: Oana si Tudor, 27.09.2007.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vially spune:

Am adaugat mai multe fotografii din sala de operatie pe hipospadias.ro si cred ca multe din ele vor mai acoperi din intrebarile pe care le aveti. Daca doriti si alte imagini imi puteti scrie aici si vom face tot posibilul sa le afisam.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns filofteia spune:

Cami , asa este in vacanta, mai liniste.
Tu pune intrebarile, ca-ti raspunde cineva.
La dr. Basca la Bucuresti ai fost? Opereaza si copii mai mari, iar costurile nu ajung asa de sus.
Va pup pe toate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana c. spune:

Cami_gabi , am vazut postarea ta de ieri, dar am fost in ziua mea libera si am intrat doar pe fuga si am citit, cand sunt acasa nu prea am timp sa si scriu.

Deci am inteles ca baiatul tau are 13 ani si initial a avut hs scrotal, iar in urma operatiilor a devenit hs balano-preputial? Am inteles bine? Medicii la care ai mai fost pana acum ce ti-au spus, ca mai e nevoie de o operatie ptr uretroplastie sau numai plastie de preput?

Scrie intrebarile pe care le ai si iti voi raspunde la care stiu ori azi pana in ora 14 daca am timp, ori diseara.

Daca vrei, trimite-mi PM cu id-ul tau de mess


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_gabi78 spune:

Ceau Roxana ,VEZI CA TI-AM TRIMIS UN MESAJ PE YAHOO

Mergi la inceput