problema scutecelor

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Libero: din aia "normali" noaptea... si libero chiloti ziua...
Mai avem accidente uneori, cel mult o data pe sapt. la unul dintre baieti... Dar sunt si slabanogi... iar cand se goleste burta (seara e plina) normal ca se subtiaza si talia si atunci nu mai sunt bine fixati...
Ai mie sunt mai.. nesimtiti... si nu-i deranjeaza... dorm asa incontinuare



Eliana cu Elena (23.10.04) Andrei si Mihai (03.03.07) | Poze mai vechi, mai noi | www.desprecopii.com/info.asp?id=767" target="_blank">Elena – iubita noastra | De 3x... mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anya spune:

Scutece de care folosesti de obicei, cu un numar mai mare si bine stranse peste burtica. De asemenea, ai grija in laterale sa se petreaca marginile bine. Putica nu conteaza cum o pui, ea va sta, oricum, cum vrea ea (scutecul e suficient de lejer in aceasta zona).

(PS: Sunt mama de 2 baieti )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mklsgabriela spune:

buna fetelor.va multumesc pentru raspunsurile voastre.si eu am incercat marime mai mare la pampers de ex.noua ne vine bine marimea 4,dar pentru noapte am luat 5,happy am folosit foarte mult timp la cel mare dar asta mic se irita si de faptaufost si mai bune din punct de vedere calitativ cand le foloseam la cel mare.asta mic nu bea nici un fel de lapte,s-a intarcat el de buna voie pe la10luni jumate si deatunci nu am mai reusit sa-i bag lapte in gura,in schimb mananca foarte bine si bea ceai si din acest motiv ni se intampla atatea accidente cu scutecele,de aceia m-am gandit ca poate aveti voi vreo solutie.acum am zis ca o sa incercam si huggies si libero sa vedem la care o sa ramanem.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iriss27 spune:

Imi expun si eu problema la subiectul tau, mklsgabriela, sper ca imi permiti.
Am un baiat de 4 luni, care de fiecare data cand face caca, ii iese din pampers si trebuie schimbat de la piele. Ii iese fie pe la picior, fie pe la spate.
Am folosit si Huggies cu elastic sus si pampers si marime mai mare. Ultimul bax de pampers am vazut ca are un fel de elastic in laterale si m-am bucurat, crezand ca nu vor mai fi accidente. A doua zi era aceeasi poveste.
Oare de ce se intampla? Mentionez ca ii strang destul de bine, iar el face un kk lichid (e normal si la varsta asta, nu?). De cateva saptamani ii dau si cereale cu lapte, in rest este doar alaptat la san. Si tot lichid il face ...
La fata cea mare mi s-a intamplat sa avem astfel de accidente, de vreo 2-3 ori, cand pampersul era f plin, dar la el pur si simplu nu am solutie. Toate hainele trebuie spalate, ba se si pateaza, le bag mereu in vanish ... s-au stricat aproape toate!

Iriss mami de
www.dropshots.com/iriss27" target="_blank">Yvonne-Maria (05.02.2007)

www.dropshots.com/iriss277" target="_blank">David-Alexandru (08.08.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns m_monique spune:

eu am folosit pampers si huggies (clasic si superflex). cele mai bune mi s-au parut huggies superflex.

26+
si Andrei (16.12.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mklsgabriela spune:

Iriss draga,eu aici in Oradea am gasit ceva nashpa de scutec se numesc Sleepy si sa stii ca tine destul de bine,eu nu a mai trebuit sa-l schimb toata noaptea si nici nu s-a mai udat pe hainute,si la pret sunt destul de bune,eu am cumparat de la un ABC erau 14 buc.in pachet si am dat pe ele 9lei(90000 vechi)problema e ca trebuie sa iei marime mai mare decat de obicei ca nu se potrivesc de ex.la pampers luam cel de la 9-18kg si din asta mi-a trebuit de la 12-25kg.Acum am zis ca ma duc la super marketuri sa vad unde gasesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iriss27 spune:

am folosit huggies super flex, din pacate, problema a persistat si la el, a iesit si pe la spate si pe la picioruse ...

ma simt neputincioasa, nu stiu ce solutie sa adopt

ma gandeam sa incerc si scutece refolosible. e ultima reduta, daca nici alea nu merg, astept sa facem la oala ...

a folosit cineva scutece refolosibile? un fel de chiloti-pampers care se spala ...

Iriss mami de
www.dropshots.com/iriss27" target="_blank">Yvonne-Maria (05.02.2007)

www.dropshots.com/iriss277" target="_blank">David-Alexandru (08.08.2008)

Mergi la inceput