Regimul Scarsdale - 7 Kg-2sapt -cap 11

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

aaaa io zic sa nu va luati de alea de arata scandura da se plang de kilograme...o sa ajungeti in situatia asta si o sa vedeti cum e

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns PISI_LUMI spune:

Abia astept sa ajung acolo, unde am mai fost, ca stiu ca e bine....

Pentru lume tu esti cineva, pentru cineva tu esti lumea ! Cu multa dragoste, Cineva…..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns misha71 spune:

Marina tare mult as vrea sa stiu si eu cum este, ca habar nu am care e senzatia sa te duci intr-un magazin si sa spui: pe asta nu o iau ca nu imi place, nu "pe asta nu o voi lua niciodata pentru ca nu imi vine si nici nu imi va veni vreodata. Fetele cu peste 80kg stiu ce inseamna sa te uiti cu jind la o haina si doar sa visezi la ea. In general, fetele slabe nici nu isi pot imagina macar cum adica sa te duci sa-ti iei ceva de imbracat si sa nu gasesti, pentru ca NU ITI VINE NIMIC. Dar daca va veti uita mai atente la lucrurile cu adevarat frumoase din magazine veti constata ca cea mai mare marime este 46. Dar eu care port 48-50 de ce nu am dreptul sa port modelul acela? De ce nu am dreptul sa port haine pentru virsta mea nu virsta bunicii.
Eu sint relativ sanatoasa si as putea slabi, dar ce te faci cu fete mult mai tinere ca mine si care sint bolnave, care nu vor putea niciodata sa poarte ceva 38-40, marimi care abunda pe piata.
Incercati sa vedeti si partea asta, si de fiecare data cind va duceti sa va cumparati de imbracat, uitati-va la ce va place si care este cea mai mare marime din produsul respectiv. Veti avea surprize sa constatati ca multe nu depasesc marimea 40, sau in cel mai bun caz, 44 (care ar fi pe undeva la 65 kg/1,65).
Asta e unul din motivele pentru care nu inteleg de ce atita jale pentru 3-4 kg la niste fete care arata extraordinar de bine de fapt. E doar moda curelor? Ca necesitate pina la a fi disperata, asta chiar nu pot sa cred ca e.

Tzuni mie aceasta dieta a inceput sa-mi schimbe metabolismul dereglat dupa 20 de ani de cure. De asta voi milita intotdeauna pentru ea. Daca tu crezi ca te reprezinta si ai incredere in ea, noi te vom ajuta aici cu tot ce stim si bineinteles cu galeria de rigoare!

alinam si eu am ramas cu cafeaua si grefa de dimineata, si bineinteles cu apa. Asta ma bucura si imi da un sentiment de siguranta ca atunci cind ma voi simti pe deplin pregatita, voi "zbura" prin dieta asa cum am facut-o in primele 2 ture. Ma bucur ca ai revenit aici

PISI_LUMI, ploscariu hai fetele! nu va lasati!

pe toate manechinele!



*********************************

www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank">O inimioara are nevoie de voi! / Blogul cu ingerasi


www.dropshots.com/popescu71#albums/verde/2008-12-14/05:27:48" target="_blank">Curiosilor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns PISI_LUMI spune:

Multumim pentru incurajari Misha.

Dca vrei poti, nici eu nu credeam vreodata ca as putea sa renunt la ciocolata si la rontaitul in fata televizorului, si totusi am o luna de zile de cand nu mai fac asta, si pe deasupra m=ai eram si dependenta de coca-cola, dar s-a terminat si cu asta.

Acum mai imi iau din cand in cand cate un suc fara adaos de zahar, neacidulat si gata.

Am reusit sa scap de vreo 3-4 kg intr-o luna, dar parca as vrea mai mult, si mi-e frica sa nu le pun la loc, de aceea am ales sa tin si dieta asta, mai ales ca toata lume are rezultate cu ea, si are si perioada de acomodare.

As mai avea totusi o intrebare, conteaza la ce ora iei cina, adica poate fi si 8-9 seara in conditiile in care oricum nu ma bag in pat pana pe la 11-12?




Pentru lume tu esti cineva, pentru cineva tu esti lumea ! Cu multa dragoste, Cineva…..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

Misha, cred ca oamenii care nu pot slabi de nici un fel formeaza o categorie extrem de mica. Exista nutritionisti, exista viata sanatoasa si exista multa vointa de care trebuie sa dispui. Restul sunt scuze.

Eu incap in 38 - 40 la 55 kg dar asta nu inseamna ca nu imi doresc sa slabesc inca cateva kilograme. La 52-53 m-am simtit bine in pielea mea. Nu imi place sa am burta si aripioare chit ca am facut 2 copii si nu mai nici 20 si de ani. Chiar am un cui cu asta , nu as numi-o obsesie ca nu recurg la masuri disperate, dar un cui e clar ca de asta bantui pe aici



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns misha71 spune:

Marina, sint convinsa ca si 2-3 kg puse unde nu trebuie si care creaza o imagine inestetica, e musai sa fie date jos.
Pe mine ma intriga cele care nu au NIMIC de dat jos, dar se vad de 100 de kile si fac un taraboi pe tema asta de zici ca se sfirseste lumea daca nu tin dieta. Eu doar pe aici am mai zis cind, cum si ce dieta tin, ca altfel sint muta. Si nu am treij de kile, nici macar pe un picior
Poate ca sint si putin invidioasa acum pe ele, dar trebuie sa ai o masura in toate, altfel, riscul de a cadea in ridicol este mare.

PISI eu nu maninc dupa ora 6 de fel. se mai intimpla sa mai fie cite un chef razletz, dar nu e un obicei, asa ca macar ora asta o respect . Ai dreptate: nu exista NU POT, exista NU VREAU, dar ma mai mint si eu ca nu pot

*********************************

www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank">O inimioara are nevoie de voi! / Blogul cu ingerasi


www.dropshots.com/popescu71#albums/verde/2008-12-14/05:27:48" target="_blank">Curiosilor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns misha71 spune:

Manechineleeeeee! V-a luat vintul? Nu mai raporteaza nimeni?

Eu simt deja influenta cromului. Aseara ma uitam la o prajitura si pur si simplu nu am mai simtit aversele locale in gura asa cum pateam pina acum. Inca o cutie si sint vindecata!

fetele ambitioase!



*********************************

www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank">O inimioara are nevoie de voi! / Blogul cu ingerasi


www.dropshots.com/popescu71#albums/verde/2008-12-14/05:27:48" target="_blank">Curiosilor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabiu spune:

salut fetelor
sunt in ziua 6 de regim si am calcat stramb de 3 ori pt ca vineri am avut petrecere de craciun cu colegii de serviciu, sambata am fost invitati la masa la cumetri si ieri am fost la nasi ca au impodobit bradul Si totusi am slabit 2 kg. Deja mi s-a acrit de grapefruitul de dimineata si parca si dintii ma stafulgera cand mananc dar... continui. Cam nasoala perioada mi-am ales pt regim dar nu mai suportam sa ma vad asa suncoasa.
Am inceput cura la 57 kg si acum am 55.1
Bafta multa tuturor

gabi, mamica lui Albert Mihai, 10.05.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns misha71 spune:

nashpa perioada!
de ce nu inlocuiesti greful cu ananas (fructul crud, nu cel din compoturile de pe piata), pepene galben sau mango (daca-ti plac, ca eu nu le suport nici macar mirosul)

*********************************

www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank">O inimioara are nevoie de voi! / Blogul cu ingerasi


www.dropshots.com/popescu71#albums/verde/2008-12-14/05:27:48" target="_blank">Curiosilor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brianamica spune:



Fetele, eu va urez un Craciun Fericit, sa aveti parte de toate cele bune alaturi de cei dragi....si sa va "infruptati" din toate bunatatile traditionale ....( si sa stiti ca painea nu este o traditie ....)



CRACIUN FERICIT TUTUROR !!!!!!!

Mergi la inceput