Grup de facut miscare

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tusferi spune:

Wow Pearl! esti o fericita ca se vad efectele deja! La mine inca nu se vede nimic. E drept ca eu n-am mers pe partea de tonifiere a muschilor ci de slabire, pt ca vreau sa ma concentrez mai intai pe dat jos 5kg si apoi o sa incep sa imi lucrez si muschii.
Asta vara cand imi lucram si eu muschiuletii (ca eram mai slabuta) chiar s-au vazut efectele. Dar m-am lasat pe tanjeala si s-au dus...
Speram ca macar stratul de celulita sa se mai diminueze dar probabil ca am o celulita batrana si indaratnica (eu sunt "tanara", celulita e batrana )
Dar perseverez, nu ma las!

Sa aveti spor!


"Intreaga problema cu lumea aceasta este ca prostii si fanaticii sunt mereu siguri pe ei, iar oamenii intelepti au intotdeauna indoieli" Bertrand Russel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annie80 spune:

mei dar oare celulita mea de pe mijloc, va disparea???

eu sunt racita, ma gandeam sa intru la sauna s-a scap de ea...oare?!?!

si muschiuletii mei parca sunt mai "tari"..dar cred ca tre sa mai bag sala,

------------------------
Someone's pleasure is another's pain!
Alergic at stupidity.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pearl84 spune:

Azi am tras chiulul de la sala...n-am mai avut nici un chef dupa ce am shmotruit bucataria luna si bec...
Maine ma intorc pe metereze...abdomen, brate si spate.

Pearl

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annie80 spune:

si eu bag azi iarasi , desi m-a doare spatele de la condus..poate ma indrept la mine e piciorushe, brate, piep si abdomen *cred*






------------------------
Someone's pleasure is another's pain!
Alergic at stupidity.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pearl84 spune:

Azi am avut program scurt ca am ajuns tarziu la sala..dar tot m-am strofocat pt picioare..am facut 10 min de stepper din ala mai mare, si diverse alte aparate...plus un pic de vibromasaj la celulita.

Pearl

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annie80 spune:

eu nu am vibromasaj o s-a le spun s-a aduca unul

Azi inot (a se citi balacit)

------------------------
Someone's pleasure is another's pain!
Alergic at stupidity.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tusferi spune:

Pearl, Annie, sunteti pe baricade, bravo fetele! Tineti-o tot asa!
Vin si eu la raport. Nu mai stiu daca am scris, joi am fost la jogging, 1 ora in parc. Vineri desi am zis ca iau pauza, nu m-am putut abtine si am fost iar la jogging in parc. A fost o greseala pt ca abia am facut vreo 40 min, m-am simtit foarte obosita, probabil ca n-am acordat timp suficient muschilor sa se odihneasca. Sambata si duminica n-am mai iesit, am iesit luni dimineata si am mai facut o ora. Inca nu reusesc sa alerg prea mult, maxim 3 minute continuu, in rest mers rapid intre sesiunile de alergare.
Azi am dansuri. Sper sa nu mai intervina nimic.

Va pup!


"Intreaga problema cu lumea aceasta este ca prostii si fanaticii sunt mereu siguri pe ei, iar oamenii intelepti au intotdeauna indoieli" Bertrand Russel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annie80 spune:

super si dansul... si mie mi-ar place, bine mie multe imi plac, dar asa sunt eu , imi place s-a stiu din toate cte putin, macar.

eu sunt super racita, azi trebuia sa fi mers, dar cred ca aman pt maine, daca m-oi simti mai bine!

------------------------
Someone's pleasure is another's pain!
Alergic at stupidity.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tusferi spune:

Am fost aseara la dansuri. A fost foarte dragut iar azi am iar putina febra musculara. Profa intra in vacanta pana dupa anul nou, deci pauza de dans, o sa merg doar la sala si la alergat in parc. Azi fac pauza, maine merg la sala.

Annie, multa sanatate. Si eu cred ca e mai bine sa amani pana te simti mai bine. Citisem mai demult ca nu este deloc recomandat exercitiul fizic de tip cardio daca nu poti respira cum trebuie. Stiu ca tu faci mai mult exercitii de tip anaerob dar oricum cred ca trebuie sa astepti pana te simiti bine ca sa reiei sala.


"Intreaga problema cu lumea aceasta este ca prostii si fanaticii sunt mereu siguri pe ei, iar oamenii intelepti au intotdeauna indoieli" Bertrand Russel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pearl84 spune:

Azi am bagat o inovatie in program, la care ma tot gandeam....mi-am pus folie de plastic pe abdomen....si am facut miscare asa. Metoda am folosit-o si eu si mai toate fetele care mergeau la aerobic in Cluj.
Sa vad dupa 1 saptamana daca scad in cm...
sportivele!

Pearl

Mergi la inceput