Grup de facut miscare

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pearl84 spune:

tusferi nici mie nu-mi place sa alerg deloooc..nici macar pe banda.Dar faceam intr-o vreme mars...si e la fel de eficient ..cel putin eu dupa jumatate de ora de mars eram obosita rau.
Oricum, cel mai eficient sport probat de mine pana acum e inotul, dar s-a scumpit p-aici accesul la piscina deci fac sala..buna si asta decat sa fim sedentari.
Spor la

Pearl

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annie80 spune:

eu cel mai mult am stat pe banda 2o de min si niciodata alergat, mers rapid si atat, aseara dupa 15 min eram "terminata'

Ieri am bagat si la pt brate, piciorushe . Am ost de la 9 la 10. Mo insista s-a intru la sauna, acum imi pare rau ca nu am facut-o .

Azi eu iau pauza, maine o iau de la capat!

bafta!

------------------------
Someone's pleasure is another's pain!
Alergic at stupidity.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pearl84 spune:

15 minute de banda ii numa bine la "gabaritul" tau si al meu. Si eu dupa 10 minute sunt toata transpirata.
Azi am zi de brate, spate si abdomen
YHAAAAAAA!!!

Pearl

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annie80 spune:

numai noi doua prestam la topic?

gabaritul nostru, ultra redus , stai ca eu dupa cinci zile m-am luat de ala ca am dat jos un kilogram, si stau la 51

Azi merg iarasi, mi-am propus o zi da una ba (dar si smotreala se poate chema "miscare"? )




------------------------
Someone's pleasure is another's pain!
Alergic at stupidity.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pearl84 spune:

Bei, eu am pus juma de kil de cand cu sala..dar stiu eu de ce: seara mergeam acasa si am tot facut prajiturici..dar gata! Nu vreau sa sar de 55..
Si eu fac pauza azi ca m-am pricopsit cu o febra musculara de de abia merg.
Se pare ca noi doua ne mai tinem pe baricade..da nu-i bai...hai sportiveleeee!!!

Pearl

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Eu va citesc ,insa nu intervin pentru ca din pacate in ultima vreme n-am facut nici un pic de miscare.
La banda de alergat eu nu pot,deoarece ma ameteste si am impresia ca ma arunca.Nu pot sa o stapinesc,asa ca mai bine nu.Punctul meu forte e bicicleta eliptica,unde cel mai mult fac 40 min.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pearl84 spune:

Annie uitai sa zic ca si shmotruiala se cheama tot miscare, ca si eu am facut ieri curatenie la greu!
Eu pe bicicleta mai mult de 5 minute nu fac, nu ca nu pot, dar ma plictisesc teribil...poate daca as rasfoi ceva revista..
Azi gata pauza! Merg deseara la sala..azi abdomen si piept..si ceva cardio.

Pearl

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tusferi spune:

Am fost sambata in parc si am facut jogging o ora. De alergat cred ca am alergat vreo 6 minute, si alea cu pauze, evident. In rest, mers rapid. Cand imi mai trageam sufletul mai alergam cate un minut - un minut jumate, ca mai mult nu puteam. M-a prins si ploaia, m-a facut ciuciulete. Am venit uda fleashca si de la interior si de la exterior...
Azi ma duc la sala, vreau sa fac 5 min bicicleta pt incalzire, 15 min eliptica si vreo 50 min la banda.
La inot imi place cel mai mult dar din pacate nu am unde sa inot. Mi-ar trebui un bazin sa fie aproape de metrou, unde sa nu fie foarte aglomerat si nici sa nu inceapa programul de la 9 seara...
Maine ma duc la dansuri . Miercuri fac pauza, joi dansuri, vineri sala, sambata parc.

Sper sa ma tin de program, ca nu se mai poate. Iau in greutate continuu desi nu mananc mai mult ca deobicei.

O sa intru sa dau raportul.
Sa aveti o saptamana buna si plina de activitati sportive!




"Intreaga problema cu lumea aceasta este ca prostii si fanaticii sunt mereu siguri pe ei, iar oamenii intelepti au intotdeauna indoieli" Bertrand Russel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Desi mi-am facut vaccinul antigripal,am facut gripa.Adios sala...dar sper sa fac macar un pic acasa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tusferi spune:

Buna fetelor!
Cum mai merge cu sportul? Eu am fost ieri la sala. Am facut 5 min incalzire la bicicleta, 15 eliptica si 60 min banda (6km)
Am fost foarte mandra de mine, dar din pacate, cand am ajuns acasa am constatat ca mi-am "nenorocit" o unghie. Ma doare de mor, abia am reusit sa ma incalt azi dimineata si sa vin la birou. Este foarte rosie (carnea de sub ea) si ma doare rau cand o ating
In consecinta, azi nu ma pot duce la jazzdance
Sper sa imi treaca pana joi sa nu ratez inca o sedinta...

Dulcetica, insanatosire grabnica! Spor la toata lumea!


"Intreaga problema cu lumea aceasta este ca prostii si fanaticii sunt mereu siguri pe ei, iar oamenii intelepti au intotdeauna indoieli" Bertrand Russel

Mergi la inceput