am luat reductil si mi-a facut bine

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andira spune:

Madelaine - si eu am tot 1,60 si ajunsesem la 82kg, dupa 2 sarcini la interval de 1 an una de alta (plus mancatul total aiurea).
Am fost mai mult decat motivata sa iau orice medicament in calcul. Insa mi-a fost teama sa iau Reductil, Regenon, Xenical etc. Dr nu mi le-a recomandat.

Am slabit 16 kg pana la urma fara medicamente, doar nitica vointa.
Mai am de dat jos inca vreo 8, inca mai negociez cu mine insami.


Bafta sa-ti iasa ce-ti doresti, cu medicamente sau fara.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gudinde spune:

Citat:
citat din mesajul lui madelaine77

Elia, mi-a facut toate analizele posibile si imposibile. Eu am mers la endocrinologie pentru ca am o insuficienta progesteronica si nicidecum pentru a imi recomanda pastile de slabit. Dupa un set complet de analize m-am trezit pe reteta si cu reductil pentru ca ar trebui sa mai slabesc cam 10 kg.
Oricum am stat bine si m-am gandit si nu le iau. Incerc de azi regimul dispociat pe zile si daca nu da rezultate abia pe urma ma gandesc la medicamente.

MADELAINE


Dar pt insuficienta progesteronica ti-a dat ceva? Ca pt asta chiar trebuie.
Si ai aflat care e diagnosticul, adica cauza insuficientei progesteronice?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madelaine77 spune:

Gudinde, da mi-a dat tratament.

MADELAINE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madelaine77 spune:

Andira, multumesc pentru urari. Si tie tot binele posibil.

MADELAINE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puskin spune:

Madelaine, te rog eu frumos sa NU iei reductil...detaliez pe PM daca vrei.

Te pup .

Ruxandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marilena12 spune:

Si eu te sfatuiesc sa nu iei reductil. Eu am slabit 20 de kg cu el anul trecut si am pus totul la loc tinand dieta. In plus,mi-am dezechilibrat glanda tiroida si m-am anemiat atat de tare incat nici acum nu-mi revin dupa un an de zile. Rezultatele sunt slabirea prin infometare, adica anorexie curata, si nu dureaza decat putina vreme. Kilogramele se intorc dublu chiar daca nu mananci mare lucru. Si am mai multe exemple pe langa mine care dovedesc in materie de diete ca nici o minune nu tine mai mult de 3 zile. Numai vointa si efortul personal, dieta echilibrata si miscarea iti asigura si o silueta frumoasa, si o stare buna de sanatate.

Marilena
Blogul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madelaine77 spune:

Citat:
citat din mesajul lui puskin

Madelaine, te rog eu frumos sa NU iei reductil...detaliez pe PM daca vrei.

Te pup .

Ruxandra


Ruxi...OK..NU IAU REDUCTIL...!!! Dar nu ar fi rau sa-mi spui pe PM cum stau lucrurile.
Te pup inca o data si iti multumesc ca ai grija de mine.

MADELAINE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puskin spune:

Ma bucur, ai facut o alegere inteligenta . Detaliez pe PM...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

Da ce tot detaliati pe pm? Detaliati aici ca sa vada toata lumea.

Si eu am luat vreo 25 de zile. Mi-a fost bine, cu usoare palpitatii, pana intr-o zi cand palpitatiile au fost mai puternice si m-au speriat. L-am abandonat si nu m-am mai gandit sa iau iar. A fost o incercare si mi=am promis ca la primul semn ca mi-ar face rau abandonez. Mai bine grasa si sanatoasa decat slaba si bolnava. Sau mai rau... Sau si mai bine incerc sa slabesc fara sa ma stresez sau sa-mi pun sanatatea in pericol.

Creatiile mele

Andreea mama de Filip si Georgia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madelaine77 spune:

Andira, ce regim ai tinut?

MADELAINE

Mergi la inceput