am luat reductil si mi-a facut bine

am luat reductil si mi-a facut bine | Autor: maju

Link direct la acest mesaj

ce pot sa va spun iau de 13 zile reductil si am slebit 6 kg. destul pt 2 saptamani,il voi lua in continuare deoarece as mai avea vreo 9 kg de dat jos.Usor nu a fost deoarece aveam dureri de cap dar in fiecare zi iau cate un calciu.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anne16 spune:

Cred ca il iei la recomandarea medicului...

Acest medicament este destul de periculos.Ai nevoie si de minerale, vitamine pe langa calciu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns PISI_LUMI spune:

Buna Maju,

Am inceput si eu sa iau reductil de 5 zile, dar deocamdata nu am vrut sa ma cantaresc, am zis ca mai astept.

Tu ai tinut si o dieta pe parcursul tratamentului, sau n-ai mai mancat deloc, ca eu daca mananc un activia si o supa la pranz, nu mai am pofta de mancare, dar mai rontai niste fructe sa ma stiu eu cu constiinta inpacata...

Si beau mai mult de 3 litri de apa pe zi...

Spor la slabit, sau ai terminat deja, acum am vazut ca mesajul tau este cam vechi...

Pentru lume tu esti cineva, pentru cineva tu esti lumea ! Cu multa dragoste, Cineva…..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nadyana spune:

Buna fetelor!Am auzit si eu de Reductil. Totusi' sa inteleg ca ar avea contraindicatii?Sa inteleg ca reduce foamea sau arde si grasimile?Cele care au luat, nu va-ti ingrasat la loc dupa ce ati oprit tratamentul?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Normal ca te ingrasi dupa ce termini tratamentul.
Eu as scoate de pe piata toate tampeniile astea de "medicamente minune" care in afara de a-si bate joc de organism nu fac nimic.

"Mult mai grava ar fi etichetarea nedreapta a unei persoane pe care nu o cunosc deloc "

***Fur is for petting**

http://www.youtube.com/watch?v=GewaLNZ1100

http://www.flickr.com/photos/13005458@N00/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adela P spune:

Se elibereaza doar pe reteta sau sau e over the counter? Ca parca as pune-o pe maica-mea sa-mi aduca (,) cand vine incoace. Maju, daca mai intri pe subiect, zi-ne cum a fost pana la capat tratamentul. A mers pe termen lung sau e cum zice XIO?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gudinde spune:

Adela,

In mod normal acest medicament se elibereaza doar pe baza unei prescriptii medicale.
Practic insa se poate cumpara de la farmacii si fara.

Reductilul actioneaza pe sistem nervos central (inhiba centrii foamei din hipotalamus) si ar trebui luat sub supravegherea unui medic care sa decida intreruperea tratamentului daca apar anumite simptome.
Reductilul vine cu o serie de posibile reactii adverse DELOC de neglijat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adela P spune:

Ai dreptate, gudinde.
Am omis niste aspecte importante. Tocmai de asta vreau sa ma interesez inainte sa ma arunc cu capul inainte. Insa ma gandesc ca reactiile adverse desi sunt posibile, e adevarat, conteaza si daca afecteza doar un anumit procent din cei care inceraca tratamnetul, daca sunt efecte negative de moment(cum zicea maju cu dureri de cap) sau unele chiar afecteaza pe termen lung (inima, rinichi, etc), e important de stiut asta pe langa efectele pozitive , ca sa zic asa, pe care le urmarim. Si bineinteles daca merita sa tii tratamentul daca da roade pe termen lung.
PISI-LUMI, maju...cum a fost (este) la voi?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Nu da rezultate decat daca il iei toata viata lucru imposibil.

Cel mai simplu este sa te gandesti la ce am spus in alt topic de acset gen : daca ar exista pastile minune care sa te faca sa slabesti si sa ramai asa ar fi lumea plina de fotomodele si salile de fitness goale.
Si nu este asa deloc.
Acum daca stai putin si te gandesti ca acest medicament iti stopeaza senzatia de foame si ca tu nu mai vrei sa mananci , ba chiar poti ajunge la performanta de a manca 1 mar pe zi e oarceum usor sa anticipezi ce se va intampla cand nu-l vei mai lua.
Corpul care a fost bciuit si care si-a pus la bataie toate rezervele , odata ce va intra iarasi intr-un ritm normal de alimentare va depune ca nebunul tesut adipos si nu muscular .
Iti imaginezi rezultatul , nu?


"Mult mai grava ar fi etichetarea nedreapta a unei persoane pe care nu o cunosc deloc "

***Fur is for petting**

http://www.youtube.com/watch?v=GewaLNZ1100

http://www.flickr.com/photos/13005458@N00/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Citat:
citat din mesajul lui nadyana

Buna fetelor!Am auzit si eu de Reductil. Totusi' sa inteleg ca ar avea contraindicatii?Sa inteleg ca reduce foamea sau arde si grasimile?Cele care au luat, nu va-ti ingrasat la loc dupa ce ati oprit tratamentul?

Reductilul reduce foamea, cum spunea o clienat, "tine loc de vointa". daca nu ai destula vointa sa ti o cura de slabire, iei reductil. Nu arde grasimile. Dar actionand asupra creierului, as spune pe intelesul oricui, ca este ca un drog. partea rea, dincolo de reactiile adverse, ca ma gandesc ca ati citit prospectul, este ca nu il poti lua decat pe o perioada limitata de timp, si, grija mare, nu repetati tratamentul!! Ficatul are cel mai mult de suferit.
Reductilul se da si fara reteta in unele farmacii.

Monica 23+ , www.totsites.com/tot/babiesbutterfly" target="_blank">waiting for my butterflies

I don't want your offerings, and I don't want your sacrifices; I want you to know me and to love me...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andira spune:

Nu prea cred ca s-a citit prospectul...

Eu una m-am ingrozit citind posibilele reactii adverse. Iar ce spune XIO e perfect adevarat, fie numai si stiind asta si tot m-ar convinge sa nu iau.

Mergi la inceput