Miresele anului 2006 (100)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns silvi8 spune:

gio, imi pare rau ptr marco... poate ca viseaza urat.
pai sa-ti spun cu hainutele de bb. in primul rand la marime nu ma pricep...si la magazin spune ca sunt de nou nascuti, ceea ce pe mine ma debusoleaza. asa deci sa iau de 1-3 luni deocamdata si subtirele...
apoi spun ca sunt ciudate ptr ca mi se pare f greu sa imbraci un copil cu ele. de exemplu era un body si cu o bluzita care mie imi placeau (vernil)dar bluzita nu stiu cum se inchide ca n-avea nasturi si in plus nu stiu daca se pune pe sub sau peste body.
ce inseamna salopete cu picior?
si de ce imi mai trebuie scutece, tu l-ai infasat pe marco? ca eu nu prea cred ca am sa infas copilul mai ales ca nu cred ca am sa reusesc
iar lucrurile mari am sa le cumpar in decembrie cand o sa fie magazinele pline cu detoate.
patut m-a sfatuit o prietena sa iau unu de voiaj, asa se numeste cica dar nu este numai pentru calatorii ci f potrivit ptr acasa. e din burete cred...cica se gasesc la carrefour sau alte magazine de genu asta.
cam asta e...poate ca tu ai avut ajutor. eu am ajutor mai mult aici pe DC si de la o colega.
mama mea e la tara si nici nu mai stie ce trebuie acum ca lucrurile s-au schimbat f mult.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Silvia body se da direct pe piele, nu se pune nimic pe dedesubt, dar peste o sa poti sa-i dai o bluzita.
Salopete cu picior sunt salopetele care imbraca si talpa piciorului, sunt foarte eficiente ca nu trebuie sa-i mai dai sosete, ca si-asa alea tot cad din picioare.
Si scutece........ti-ar fii utile din astea Pampers sau alte firme, de unica folosinta, asta in caz ca nu vrei sa speli, sa fierbi si sa calci scutece de finet
De pat.... eu am preferat de lemn, dar cred ca-s ok si celelalte.
A! Si hainitele, sunt pt nou-nascuti de 0- 3 luni, din astea sa iei.

www.flickr.com/photos/11356870@N07/sets/72157604728702923/" target="_blank">Poze Diana
www.youtube.com/watch?v=L05Y1MeutPA" target="_blank">Montaj Diana
Povestea nasterii


de Diana (24.04.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Silvia te-a lamurit perfect Kitzy.
eu ziceam de hainute de la 1-3 luni, am sarit peste 0- pt. noi nascuti, cresc repede si nu are rost sa iei. poate se naste si mai maricel/inalt....stiu eu.
Marco a avut 52 cm si 3850 gr.
Nu m-a ajutat nimeni, doar ce am vazut eu prin mag., filme, la prietene. oricum pe mine m-a pasionat subiectul hainute inca de cand eram in Italia. toata ziua ma uitam la ele in magazine.
De exemplu eu il tineam pe marco imbracat in body cu maneca scurta sau tip maieu si o salopeta cu picior si maneci pe deasupra.
sau in body cu maneca lunga si in pantalon cu picior.
scutece...ma refeream la cele de unica folosinta, gen pampers, Happy, etc.
Pat de voiaj nu am luat, am de lemn, dar daca va plimbati mult cu piticul e bine sa aveti unul dintr-asta.
uite aici un exemplu:
http://www.miniblu.ro/Categorii/Transport_si_sedere/Tarcuri
doar ca trebuie sa-i mai cumperi tu salteluta, ca nu are si e recomndat.
Kitzy ce mai faceti voi? ies caninii?

azi iau copilul doar la 17, e la FTK, optionalul ala care e inca gratuit. asa ca merg sa-i caut ceva caciulite, una alta, ca nu am putut cu el acasa.



_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi8 spune:

fetelor m-am lamurit cat de cat...
eu nu am fost pasionata de chestii ptr copii si nici nu am in familie decat un nepotel care e deja marisor.
sa nu radeti dar eu n-am tinut niciodata in brate un copil nou nascut...adica am tinut in brate pe nepotul meu care numai bb nu e
am inteles ce e salopeta cu picior.
scuze ca n-am inteles eu la ce fel de scutece te refereai. eu am zis ca te referi la cele din material. pampers cred ca tre sa cumpar nr 2. am analizat pachetele la penysa vad ce scrie pe ele...

va multumesc de sfaturi.
astazi tre sa ajung repede acasa sa vad ce fac muncitorii si vreau sa gatesc o ciorba de perisoare si inca ceva asa ca am de stat in bucatarie dar maine mai dau o raita prin magazine poate iau totusi ceva.
daca nu macar cand merg la medgidia la consult, atunci cred ca aflu si sexu lu bb.

silvi 14 +
VINE BEBE
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi8 spune:

si patutul gio, este chiar asa cum sunt cele postate de tine. oricum ma hotarasc la magazin sa le vad direct nu doar in catalog sau pe net.



silvi 14 +
VINE BEBE
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Gio Diana e tare agitata de o luna incoace, acuma chiar nu mai stiu ce sa cred despre dinti, am deschis un subiect la " Parintii intreaba, parintii raspund" si mi s-a spus ca cel mai probabil sunt incisivii laterali care ies mai in spate, dar cu timpul se aranjeaza la locul lor.
Deocamdata pe gingia ei nu e nici o schimbare, stagneaza in starea in care au fost si acuma cateva zile, eu sper ca de la dinti e asa agitata, vreo 2-3 saptamani s-a trezit noaptea aproape din ora-n ora, eram un zombi veritabil, peste zi iar agitata, plangea...acuma de 2 nopti se trezeste doar o data pe noapte si dimineata se trezeste foarte devreme, pe la 5-6, dar chiar nu stiu cat o sa tina minunea, nici nu sper sa doarma noaptea intreaga, poate cand o sa fie mare

www.flickr.com/photos/11356870@N07/sets/72157604728702923/" target="_blank">Poze Diana
www.youtube.com/watch?v=L05Y1MeutPA" target="_blank">Montaj Diana
Povestea nasterii


de Diana (24.04.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi8 spune:

salutare fetele!

kitzy, imi pare rau ca diana nu doarme bine si te epuizeaza. am citit si eu ca asa e perioada cu dintii. o sa vad si eu ce ma asteapta



silvi 14 +
VINE BEBE
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:


Kitzy ne putem lua de mana. si eu sunt zoombie. al meu nu doarme bine de 4 nopti. dinti nu mai sunt de iesit, dar plange frate...nu stiu de ce. azi noapte a fost mai ok, in schimb eu sunt cam varza...cu oboseala si nervii la pamant.
Silvia da nr. 2 la scutece i-am luat si eu lui marco. Noi am fost incantate de pampers si de Huggies, de ultimele parca mai tare decat de primele.

as mai scrie eu mai mule, dar nu am dispozitia necesara.
revin cand oi fi mai bine.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi8 spune:

kitzy, gio, va admir sincer ca aveti atatea probleme pe cap, mai ales cu copii, cu nopti nedormite etc si tot va faceti timp ptr toate.
sper sa depasiti repede starile mai putin bune

eu sincer nici nu m-am uitat la alt tip de scutec decat pampers dar daca zice ca hugies sunt mai bune am sa iau si deastea. eu oricum aveam de gand sa iau un pachetel mic ptr inceput asa ca iau din fiecare un pachet mic si vad care imi plac.

astazi pe la 12 a nascut o colega de serviciu asa ca toti suntem f emotionati. are un baietel de aproape 4 kg pe care il cheama iulian. sper sa nasc si eu la fel de usor ca ea, la 10 am vb la tel si spunea ca deja incepe sa se dilate si la 12 deja a nascut...



silvi 14 +
VINE BEBE
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Neata,
hai ca dau eu o cafea...ca de maine sunt iar in delegatie...m-am intors la ritmul meu de viata

doamne si ce discutii despre copii aici...la care nu ma pricep deloc ...o sa imi vina si mie randul o data

Aly sper ca are o vacanta plina de caldura si ca sta tolanita la plaja
Kreliuz, Ralu voi pe unde sunteti disparute???

Gio despre costurile cu concediu scriu fara probleme, ca doar sunt sume pe care le pot justifica sunt bani castigati cinstit ...deci nu vad care ar fi problema.
dar mai asteapta putin sa fiu pe acasa si sa caut sa vad cat au fost hotelurile pe noapte...sau pe tine te intereseaza totalul?


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.


Noi 2...
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput