Miresele anului 2006 (100)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Silvi marturisesc cu rusine ca te-am invidiat cand am citit. Esti singurica in birou? Foarte bine ca te relaxezi daca poti.
O sa-mi duc si eu niste carti cu mine la turci, acolo sper sa am mai mult timp pentru lectura cat o sa stau cu burtica la soare, ca altfel, acasa e mai greu, mai apuc sa citesc o pagina-doua seara inainte de culcare.

Andreea si eu. Imi pare bine ca nu ne-ai uitat de tot.


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Two years now, and he's still Mr. Perfect.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi8 spune:

aly, acum sunt singura in birou ptr ca colega mea e la o specializare dar si cand este la munca e la fel de bine. suntem f bune prietene chiar daca e o diferenta mare de varsta intre noi 30 de ani.
acasa nici eu nu prea am timp de citit asa ca profit de zilele de la munca mai liberedar sa nu ma spui...

a.cicel, sa-ti traiasca gazele. sper sa va acomodati si la viata in 4 cu toate ca imi inchipui ca e greu. noi incercam sa ne pregatim ptr viata in 3 (deabia) si am mari emotii...



silvi 14 +
VINE BEBE
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:


noi de aseara de la ora 20 pana azi la ora 11.30 am fost fara apa...s-a luat inopinant, nu am strans defel in cada, aveam doar apa plata- Izvorul in casa.
cel mai naspa a fost cu wc-ul, caci de spaalat am folosit-o pe cea plata. Noroc ca numai marco a tras un kk moale si mai aveam apa in rezervorul wc-ului.
Nici acum nu stiu de ce ne-au oprit apa cei de la Aquatim...caci nu intra deloc in bloc...rezervorul hidroforului gol...doamne ce groaznic e sa nu ai apa.

In rest suntem ok,la noi ploua si e urat. ce m-am saturat de timpul asta....
Clau i-a adus de la birou niste planse de colorat...i le-am trimis eu la printat, macar sa-si ocupe timpul copilul cu ceva. a si decupat si lipit...nu va zic ce bucatele mici de hartie am strans de pe jos. Bine ca a taiat doar hartia, nu si parul, dar are tot timpul...cine stie ce idei ii vor veni, in viitor.

Silvia fain ca ai timp de citit. si eu am luat o carte de la mama si nu am reusit sa ma ating de ea...si e de azi vara la mine.
spor la shopping, doamne ce as veni si eu, dar as vrea sa primesc si un cadou de ceva banuti pe card sau in portmoneu.
Aly nu mai ai mult si pleci. Iti spun de pe acum concediu placut, vreme frumoasa si relax ... cat poti.
A.cicel ma bucur ca ai mai intrat pe la noi. sa-ti traiasca mica printesa...ai 2 fetite frumoase foc. sa va acomodati cat mai repede cu viata in 4. E bine ca Bianca merge la gradi, asa te poti ocupa de Denisa. nu e usor cu 2, din auzite vorbesc.
te mai asteptam pe la noi, asa, cand ai putin timp liber.

si weekend fain sa aveti.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Bomba! Bomba!
In curand o sa avem 2 dintisori si nu orice fel de dintisori, ci.............direct caninii
O sa arate k un

www.flickr.com/photos/11356870@N07/sets/72157604728702923/" target="_blank">Poze Diana
www.youtube.com/watch?v=L05Y1MeutPA" target="_blank">Montaj Diana
Povestea nasterii


de Diana (24.04.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Silvi foarte fain ca te intelegi bine cu colega, e mare lucru. As vrea si eu sa am o colega cu care sa ma pot intelege, dar asta e, ne descurcam cu ce avem.
Stai linistita ca nu te spun , la cine sa te spun? Daca nu ai altceva de lucru de ce sa nu citesti? Nu vad nimic rau in asta, atata vreme cat treaba ti-o faci.

Gio super mega nasol sa n-ai apa. Mi-ai amintit de o perioada super mega naspa in care se schimba intreaga retea de tzevaraie de apa in Zorilor si ne-au oprit si noua apa. Prima data n-am avut apa 2 zile (48 de ore), desi anuntzasera 12 ore de pauza. Nici nu luasem prea multa apa, ca de, nu era vorba de chiar asa mult timp. A doua oara era vorba ca o opresc o zi si n-am avut apa 5 zile. Mai era si prin iunie, cald de mureai. Oricata apa ai fi luat in cada/sticle, 5 zile mi s-a parut un cosmar. Mai rau decat la tzara, ca macar acolo ai WC-ul in fundul curtii care nu necesita apa curenta si fantana la dispozitie sa-ti scoti apa cata vrei. Brrr, mi se face pielea de gaina numai cand imi amintesc.
Mersi de urari, sper si eu sa avem un concediu frumos (desi 'neamurile' mi-au dat iar tzeapa si m-am pomenit cu ele pe cap azi dimineata adevarat ghinion de neshansa, e a doua oara cand imi fac figura anul asta).

Va pe toate si va doresc weekend placut! Sa ne reauzim cu bine peste o saptamana!


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Two years now, and he's still Mr. Perfect.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi8 spune:

gio, naspa treaba cu apa oprita. am patit si eu o data dar s-a remediat mai repede. eu chiar acum plec dupa cadouri si haine ...e adevarat ca am luat ieri o prima dar nu imi ajunge ptr ce vreau euadica iti inchipui ce micuta e...

aly, sa nu ma spui sefei ca ea e la mine motivul de stres...de exemplu daca n-ai de lucru poti sa actualizezi baze de date sau sa citesti lgislatia sau sa vii cu idei...asta e parerea sefei pe care o ducem noi in spate.
concediu placut cu soare si relaxare din plin!!!

kitzy, eu cred ca diana o sa fie tare frumusica cu dintutii care ii cresc. deabia astept sa o vedem in poze, chiar daca sunt caninii.

un week-end minunat fetelor!
si care sunteti pe meleaguri mioritice ne auzim si de luni.


silvi 14 +
VINE BEBE
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Aly 5 zile, vara, mi se pare cosmar in toata regula. sa speram ca nu ne mai confruntam cu astfel de probleme.
hai ca trec musafirii pana plecati,sau vor fi pe sfarsite.
Silvia sa ne zici ce ai luat frumos. pe luni.
Kitzy cum caninii? pai fie-ta e exceptia de la regula. esti sigura ca aia sunt?
e marco, caci are caninii de sus mai lungi si mai ascutiti decat restul danturii. sa vezi aici distractie...mai ales cand te musca.

gata pauza, merg sa termin bucataria de smotruit.


_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Gio sigur is caninii. Poate totusi nu ies inca.

www.flickr.com/photos/11356870@N07/sets/72157604728702923/" target="_blank">Poze Diana
www.youtube.com/watch?v=L05Y1MeutPA" target="_blank">Montaj Diana
Povestea nasterii


de Diana (24.04.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi8 spune:

neata!!!

gio, sa stii ca am luat doar cadouri dar ptr mine nimic ptr ca n-am gasit decat o salopeta rosie cam subtirica. si nici ptr bb n-am luat nimic ca nu stiu ce...abar n-am cu ce se imbraca un nou nascut, toate chestiile arata ciudat...am sa merg cu o colega sa ma lamuresc.

la petrecerea tatalui meu a fost f frumos, cu toata familia, cu tortulet. ce mai, ne-am distrat!

silvi 14 +
VINE BEBE
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:


Noi am avut un weekend plin, Clau la birou, eu cu marco.
de 3 nopti plange rau de tot si nu stim ce are. nu se trezeste, el doarme, dar plange cu lacrimi de crocodil...si noi picam de somn pe langa el.
azi de abia s-a trezit pt. gradi.....of...doamne.

Aly e deja la turcaleti, sper sa aiba vreme frumoasa.
Silvia cum sunt ciudate hainele de bebe? eu am facut rotatia vara-iarna la marco in dulap si cele care erau pt. pastrat le-am pus langa alea de bb mic. doamne ce mic era...asa o nostalgie m-a apucat cand le-am vazut. se mira si el cat sunt de mici si cum a incaput in ele.
sunt asa frumoase hainele de bebe, de numa. daca mai e si fetitza, atunci sunt bestiale.
daca cumperi vezi sa nu iei foarte mici, sa iei de 1-3 luni, mai multe de 3 luni. salopete dintr-alea cu picior sunt cele mai practice si body-uri. mai ales ca al tau vine primavara. sa ai si o salopeta de iarna, pt. primele zile cand il scoti afara.
iti mai spun eu, intreaba daca ai nevoie. sunt atatea de cumparat...de la carucior la cantar, scutece, paturici, la suzete, sticlute, medicamente, etc. oricum e faina perioada asta...profita!!!

o sapt. faina sa aveti, mer sa scot hainele din masina si sa trag un pui de somn.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput