Mamici si burtici in California?

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ruxij spune:

It's too soon Iuliana. Cel putzin pt. mine. Dar sa vedem dc. mai zice cineva ceva.


ruxij

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuliana spune:

Fetelor, nu mai ziceti nimic de intilnire???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxij spune:

Nu cred ca mai vor fetele sa ne vedem. Tu mai vii pe la biserica? Poate ne mai vedem pe acolo. Mai e un mare praznic mare, sau chef, sau ceva, dar nu stiu cand, trebuie sa aflu. Tu stii ceva?

Te pup,
Lia

ruxij

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuliana spune:

Ruxi, eu vin duminica ca tre' sa vorbesc cu popa de botez...in sf. ne-am hotarit care ce cum si cind. Daca vii ne vedem acolo. Eu tot pe la 12 fara ceva am sa vin, ca nu sint cu slujbele :)).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ann Marie spune:

Din pacate eu nu o sa mai pot veni la intalnire, ptr ca ma mut in Philadelphia.
Roxy(mama)si Annie(bb).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuliana spune:

Da'plimbareata mai esti, Roxy!! :)))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

quote:
Originally posted by raly

Roxana, ma bucur sa aud ca suntem vecine!!!
Eu stau in Richmond CA,deci destul de aproape. Nu am inca, dar sper cat de curand sa vina barza si pe la noi. Tu ai o fetita superba! Sa iti traiasca!!

raly


Buna. Abia am descoperit de 2 zile acest site si navigind pe el , am dat peste discutia voastra despre mamaici din California. Noi nu avem inca un bebelus,dar planuim asta.
Si eu locuiesc in California , in Laguna Hills. Din nefericire se pare ca in citeva luni ne vom muta (prin mutarea serviciului) in Richmond. Sintem aici de 3 ani de zile si inca nu putem spune ca adaptarea a fost sau este usoara. Nu stiu cum vom putea gasi un apt .in Richmond fara a sti care zone sint mai bune si care nu. M-ai putea ajuta cu niste informatii? Nici nu stii ce mult ma bucur ca am descoperit pe cineva din Romania, exact in Richmond? Astept cu nerabdare raspunsul tau si numai bine!














Olivia Badoiu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raly spune:

Buna Olivia,
Ce sa iti spun de Richmond? Mie nu prea imi place, acum m-am obisnuit, dar nu pot zice ca imi place.Noi planuim sa ne mutam in Walnut Creek la primavara.Noi stam in Hilltop,intr-un apartament inchiriat.Orasul nu este mare,si este populat de toate categoriile de oameni:multi negri, exicani, asiatici, albi.Zone bune nu stiu care ar fi( in privinta locuintelor chirii, preturi,etc- noi am inchiriat f repede si nu am vazut prea multe variante).Mai frumoase (si f aproape,se confunda chiar, ca stii, aici delimitarea oraselor nu este f stricta) sunt Emeryville si Berkeley,Pleasanthill.
Raluca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DanaEma spune:

Buna
Kim, nu stiu daca pot sa te ajut, eu locuiesc in Hayward dar ne mutam in Dublin. Daca nu gasesti locuinta in Richmond eu stiu pe cineve in San Leandro, care inchiriaza, nu stiu exact pretul e intre 700-800$.
Sau in Castro Valley cineva inchiriaza cu 1000$. Daca vrei eu pot sa iti adu nr. de telefon sa vorbesti cu ei.
Raly, si mie mi-ar place sa stau in Walnut Creek dar pretutile de acolo, sunt mult prea mari.


Daniela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

quote:
Originally posted by DanaEma

Buna
Kim, nu stiu daca pot sa te ajut, eu locuiesc in Hayward dar ne mutam in Dublin. Daca nu gasesti locuinta in Richmond eu stiu pe cineve in San Leandro, care inchiriaza, nu stiu exact pretul e intre 700-800$.
Sau in Castro Valley cineva inchiriaza cu 1000$. Daca vrei eu pot sa iti adu nr. de telefon sa vorbesti cu ei.
Raly, si mie mi-ar place sa stau in Walnut Creek dar pretutile de acolo, sunt mult prea mari.


Daniela



Olivia Badoiu

Mergi la inceput