Mamici si burtici in California?

Mamici si burtici in California? | Autor: Ann Marie

Link direct la acest mesaj

Buna, eu ma numesc Roxana, am o fetita, Ann Marie, de 9 luni si locuiesc in Pleasenton.
Sper sa raspundeti si voi aici, sa ajungem sa ne cunoastem si poate chiar sa organizam o intalnire.

Roxy(mama) si Annie(bb).

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns raly spune:

Roxana, ma bucur sa aud ca suntem vecine!!!
Eu stau in Richmond CA,deci destul de aproape. Nu am inca, dar sper cat de curand sa vina barza si pe la noi. Tu ai o fetita superba! Sa iti traiasca!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ann Marie spune:

Mersi frumos. Ma bucur foarte mult sa aud ca suntem vecine, si sper sa ti se indeplineasca cat mai curand dorinta de a avea un .
Tu esti de mult aici? Cum te-ai adaptat?

Roxy(mama) si Annie(bb).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raly spune:

Buna Roxana,
Am 11 luni de cand sunt aici, m-am adaptat destul de bine si acum pot sa spun ca sunt de-a casei.Cel mai greu a fost cu dorul de casa si de familie,imi ziceam ca eu nu o sa rezist mai mult de o luna fara ei,dar stii cum e, timpul te mai face sa uiti, si in plus in ianuarie, dupa 4 luni am fost inapoi in Rom pt 3 sapt, si mi-a mai trecut dorul .
Cu bebele asteptam sa ne asezam, sa fim stabili cat de cat cu casa, joburile, etc, dar sper ca la anul care vine sa treaca si pe la noi barza.
La voi cum este?
Cum a fost adapterea?
Numai bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxij spune:

Va salut, eu sunt in Davis, Northern California, la tzara, langa Sacramento. Unde e Pleasanton, sorry de ignorantza.
Am una bucata baietzel de 1 an jumate, Bogdanel.

Va pup!

ruxij

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ann Marie spune:

Pleasenton este cam la 45 minute de tine ruxi, alte informatii nu stiu sa-ti dau ca nu prea cunosc zona.
Eu am venit aici acum 3 luni jumate, de adaptat nu m-am prea adaptat, nu am prieteni si nici nu prea imi place aici, de aceea am si postat subiectul acesta in speranta ca mai sunt si alte fete care stau prin zona...si vad ca am gasit. Sper sa tinem legatura si chiar sa ajungem sa ne cunoastem mai bine.
Roxy(mama) si Annie(bb).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxij spune:

Eu am venit aici de 4 ani si imi place f. mult. Primul an e mai greu, nici mie nu imi placea. Acum insa, n-as mai pleca de aici.

Sper sa mai vb.



ruxij

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuliana spune:

Eu sint in Sacramento...sint de 1 an si 3 luni aici, am o fetita de 5 saptamini. Pentru vreo 2 luni am stat in San Jose. Ruxij, Pleasenton e in Bay area si cred ca e mai mult de 45 de minute distanta :)).

Roxana, chiar simbata am fost in San Jose...hmm...ne-am scos si noi printesa in societate (a fost vedeta serii )...si am trecut pe linga Dublin si Pleasenton si m-am gindit la tine.

Cit despre acomodare...pot sa spun ca m-am acomodat destul de bine, chiar daca nu am cu cine vorbi zi de zi decit cu sotul meu. Eu nu am fost in Ro de anul trecut si pot sa spun ca nu mi-e cine stie ce dor. Sint pro pentru intilnire, asa ca daca se aduna mai multe fete, hai sa organizam una, mai ales ca nu sintem la asa mare distanta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxij spune:

Pai suntem 4 deocamdata, nu stiu cata lume mai e in California. Si eu sunt pentru intalnire. Mai e si Garofitza in San Diego, dar e prea departe. Daca vretzi, propunetzi si voi un loc undeva Northern California-Bay Area. Berkeley, San Francisco?
Iuliana, din nou, felicitari si sa itzi traiasca printzesa!

ruxij

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ann Marie spune:

Iuliana, cand mai esti prin zona poate treci si-mi faci o vizita.
Exact cum zice si Ruxi, ar fi o idee foarte buna sa ne intalnim undeva sa ne cunoastem. Din cate stiu eu mai sunt 2 fete in zona, una in San Jose si una in Hayward, cu care m-am mai intalnit eu pe chat.
Roxy(mama) si Annie(bb).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuliana spune:

Si parca mai e si Ancuta de prin California, dar nu sint sigura, care trebuie sa nasca zilele astea.

Mergi la inceput