Cumparaturi Victoria's Secret (Cap.2)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nushulica spune:

Citat:
citat din mesajul lui XIO

Citat:
citat din mesajul lui nushulica

buna fetelor!!

am stat cat am putut de mult deoparte dar nu mai rezist

va rog sa ma ajutati un pic la marimi ca vad ca voi sunteti deja experte

deci ce nr e echivalent cu 38-ul nostru la picior si la sutien 80b ce marime corespunde

multumesc frumos!



30+ DAVID-MIHAI



38 parca este marimea 8 , la sutiene nu stiu

"Mult mai grava ar fi etichetarea nedreapta a unei persoane pe care nu o cunosc deloc "

http://www.youtube.com/watch?v=GewaLNZ1100

http://www.flickr.com/photos/13005458@N00/


multumesc! intre timp mi-a trecut prin cap sa caut la primul capitol si m-am edificat,acum ramane sa vad ce comand



30+ DAVID-MIHAI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anne16 spune:

Eu port la sutien 100C in F( franta)= 85C in UE si Ro= 38 C in USA

La incaltaminte mai studiez si eu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mama_lui_alex spune:

Citat:
citat din mesajul lui nushulica

buna fetelor!!

deci ce nr e echivalent cu 38-ul nostru la picior si la sutien 80b ce marime corespunde



30+ DAVID-MIHAI


38 la pantof - e "8"
ai grija ca cei eleganti sunt ingusti!! (au calapod stramt..si nu se "lasa" decat la cizmar, intinsi pe calapod).Nu toate marimile au si jumatati de masura!

80 B la sutien - 36 B (garantat) - nu te lua dupa "convertoare" ca o dai in bara.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carrye spune:

Am venit! Da, cunosc sentimentul, ieri am bantuit in toata Baneasa si am gasit niste sutiene din bumbac fara sarme dar bineinteles, fara push-up. Din pacate, nu stiu sa iti spun cand voi face urmatoarea comanda pentru ca am cheltuit foarte mult in ultima perioada cu reducerile astea si plus de asta vreau sa imi mai tin banii pentru cumparaturile cand voi pleca in vacanta. Dar intr-adevar, pana te lamuresti cu comandatul pe site-ul VS, vorbeste cu PinkyG, pretul pe care il vezi acolo este total, vei mai plati o suma infima la posta cand vei ridica coletul. Ea il va trimite ca si cadou ca tu sa nu mai platesti alte taxe. Din cate stiu, dureaza vreo 20 zile sa ajunga. Aceleasi zile cat dureaza si o comanda normala la VS.
Cat despre marimea la sutien, eu m-am luat dupa tabelul lor, si mi-a iesit 36C in conditiile in care aici port 70C. Am comandat asa sutienele de la costumele de baie si sunt ok, imi vin foarte bine. Mai este si Laura care, la fel, poarta 70C si a comandat 36C si ii vin.
Pup fetele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Fetelor,sunt enorme sumele fata de ce gasesti aici in America.
La Guess de exemplu pantofii erau pana la 50-60 de dolari,blugii 50,tricouri15-20,costume de baie 30, la VS reduceri faine,numai in Romania e totul la suprapret
Carrye,mergi cumva la vreun outlet?
Ca vazand preturile nici prin cap nu-mi trece sa mai cumpar din Ro

"Mult mai grava ar fi etichetarea nedreapta a unei persoane pe care nu o cunosc deloc "

***Fur is for petting**

http://www.youtube.com/watch?v=GewaLNZ1100

http://www.flickr.com/photos/13005458@N00/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nushulica spune:

Citat:
citat din mesajul lui mama_lui_alex

Citat:
citat din mesajul lui nushulica

buna fetelor!!

deci ce nr e echivalent cu 38-ul nostru la picior si la sutien 80b ce marime corespunde



30+ DAVID-MIHAI


38 la pantof - e "8"
ai grija ca cei eleganti sunt ingusti!! (au calapod stramt..si nu se "lasa" decat la cizmar, intinsi pe calapod).Nu toate marimile au si jumatati de masura!

80 B la sutien - 36 B (garantat) - nu te lua dupa "convertoare" ca o dai in bara.




multumesc pt raspuns

eu astept sa vad cu cine ma cuplez pt o comanda ca mi se face parul maciuca cand vad ce taxe se platesc asa ca inca nu am dat comanda



30+ DAVID-MIHAI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carrye spune:

Da, XIO, stiu, si eu ma supar de fiecare data cand ies din tara...
Nu, plec la Roma si plec la inceputul lui septembrie, n-o sa mai prind nimic la pret redus, de asta sunt putin suparata, ca imi vor trebui ceva bani sa pot face cumparaturi in perioada aia. Am fost in iarna la SCS in Viena, si intr-adevar, am avut parte de reduceri de pret.
Cat despre preturile VS din State, stiu, din pacate taxele ne omoara.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaT spune:

nushulica, vreau sa ne cuplam.
Mai asteptam pe cineva?

www.babiesonline.com/babies/o/oana/" target="_blank"> 8 ani .... La multi ani!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nushulica spune:

Citat:
citat din mesajul lui CristinaT

nushulica, vreau sa ne cuplam.
Mai asteptam pe cineva?

www.babiesonline.com/babies/o/oana/" target="_blank"> 8 ani .... La multi ani!







nooo cum procedam?? eu vreau o pereche de sandale si un sutien

poate vb pe pm sau pe mess ca am acelasi nick



30+ DAVID-MIHAI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaT spune:

Buna, incerc sa te contactez pe mess, dar eu nu am internet (iar!!) acasa. Daca se poate vorbim maine. OK?

www.babiesonline.com/babies/o/oana/" target="_blank"> 8 ani .... La multi ani!




Mergi la inceput