Cumparaturi Victoria's Secret (Cap.2)

Raspunsuri - Pagina 25

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anne16 spune:

alina ro a gasit si a scris:
"By the way, de la 1 decembrie 2008 s-a ridicat plafonul pt cumparaturile din statele non-UE privind limita pt care nu se plateste vama, pt magazinele online care trimit prin posta, de la 22 euro (aprox) la 150 (o suta cinci zeci) euro! Da, ati citit bine! Asa ca e bine de stiut daca un vames zelos se apuca sa calculeze taxele vamale!!! Cica nu e valabil la TVA, doar la taxe vamale... Oricum e bine! "
http://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=OJ:L:2008:085:0001:0002:RO:PDF

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirunam spune:

A sosit paltonul!

Materialul este ok, subtirel dar bun, culoarea este ok, un alb murdar... problema este modelul!

Cordonul este altfel decat in poza, nu este lat ci chiar foarte ingust si arata "ieftin".

Marea problema insa e ca l-am luat prea mare . La mine prea mare inseamna ca nu sta perfect cambrat, asa sa ma chinui sa ma imbrac.

A sosit prin UPS si am mai platit 55 Ron.

Acum mai astept doua, dar prin posta...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carine.l spune:

mirunam, cand ai facut comanda la palton?
si eu am facut o comanda pe 11, daca nu ma insel. sper sa vina pana pe 30 cand plec.
o sa va spun daca seamana cu fotografia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirunam spune:

Carine, a ajuns intr-o saptamana de cand a fost expediat insa, desi am selectat ca vreau sa fie trimis overseas, a fost trimis prin UPS.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carrye spune:

Miruna, tu nu ai selectat overseas, ci doar standard. Nici ei nu stiu cum urmeaza a fi facuta livrarea, care este modalitatea. Avem o fata care le-a scris la un moment dat si i-au raspuns. Ca asa, toate am vrea overseas, doar ca nu depinde nici macar de ei.
Oricum, se pare ca platim la fel de mult acum, indiferent de felul in care primim comanda...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deus spune:

va rog nu dati cu rosii :)
Sora mea traieste in California si i-am facut capul patrat cu cumparaturi de la VS, dar ea imi tot spune ca nu sunt de calitate ca 80% din produse nu sunt cum arata in poza ca ea de 9 ani si-a comandat multe produse si doar lenjeria o gaseste buna restul slabuta! Va reamintesc nu dati cu rosii:)
Ce ziceti? sa insist sa-mi comande si sa-mi trimita ea haine fiindca daca-mi trimite ea scap de vama doar platesc coletul.

poze familia mea

quod me nutrit me destruit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dooku3 spune:

Miruna,nu ai posibilitatea sa selectezi UPS sau overseas.Aleg ei,de obicei in functie de greutatea produselor.Pacat de cordonul la palton,poate reusesti sa-l scurtezi un pic si sa faci un cordon din acel material?Arunc si eu cu idei:-)
Deus,din experienta mea,sora ta are dreptate.Eu comand de vreo 5 ani la ei.Lenjeria este super,altceva nu merita.Si am tot incercat,doar doar de data asta va arata ca in poza!Nah,99%sunt dintr-un poliester care arata cheap.Lenejeria,in schimb,daca nu ai incercat-o inca,merita sa o faci:-)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Mie nu mi s-a parut nimic special la lenjerie ....cel putin nu in magazinul lor din mall...

"Mult mai grava ar fi etichetarea nedreapta a unei persoane pe care nu o cunosc deloc "

***Fur is for petting**

http://www.youtube.com/watch?v=GewaLNZ1100

http://www.flickr.com/photos/greecky/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirunam spune:

Carrie, acum m-am lamurit, nu de alta dar vazand ca am platit doar 50 Ron peste mi se parea chiar foarte convenabil, macar nu stau sa inumar zilele pana soseste .

Doku, l-am si dus la scurtat. Din ramasita de material ii fac si cordonul . Altfel materialul e foarte bun, acum astept sa vad cum or fi celelate lucruri. Anul trecut am cumparat un palton de la Yokko, redus la 480 ron din acelasi material asa ca a meritat!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dooku3 spune:

A ajuns paltonul.Ce dezamagire..primul si ultimul palton care il iau de la VS.Materialul arata ca o patura din aia de lana pentru bebe(chiar daca pe eticheta scrie ca e 80%lana),culoarea e muuuult mai deschisa(un roz foarte foarte pal de Barbie,nicidecum rozul antic care se vede pe site) si se inchide cu capse..ceea ce mi se pare oribil:-(Asta e modelul:
http://www2.victoriassecret.com/commerce/onlineProductDisplay.vs?namespace=productDisplay&origin=onlineProductDisplay.jsp&event=display&prnbr=CJ-164832&page=1&cgname=OSCLOOUTWOO&rfnbr=5432

Mergi la inceput