Cumparaturi Victoria's Secret (Cap.2)

Raspunsuri - Pagina 23

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carine.l spune:

da. am ridicat ambele pachete in acceasi zi. au venit la vama, dar doamna a fost ff draguta si nu mi-a luat bani, a desfacut totusi pachetele.
impresii?
bluzele si rochia din casmir sunt foarte fine.
topurile. la fel, material fin, moale. unul dintre ele nu este la culoare asa cum este in fotografie. acolo era galben ,in realitate e maro, mustar.
topul acela gri e ....bestial. e cel mai frumos produs.
blugii nu-mi plac. ma asteptam la altceva.nu e rau, de nepurtat.
am nimerit masurile, fara probleme.
sa nu uit sutienul e fff frumos si "da bine" .la lenjerie sunt imbatabili.
oricum, sunt total diferite de hainele din Romania. nu as cumpara nimic din magazinele de aici. pret exagerat si calitate....nu.
dar, comparativ cu hainele frantuzesti....eu cat am locuit in Franta am cumparat de la 3suisses foarte des. nu am cuvinte sa va descriu cum arata!si faptul ca iti trimit cadouri chiar si fara sa bagi un cod anume.(inainte de Craciun am cumparat de la ei si am primit cadou o geanta, o trusa de farduri un portofel si o oglinda)
imi este foarte dor de tot ce am lasat acolo.
revenind la subiectul nostru, merita comandat la VS. eu vreau sa imi comand si alte haine, chiar si costume de baie. voi face comanda dupa ce ma intorc de la Roma.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alia_ro spune:

Nu stiu daca stiti deja, dar de la 1 decembrie 2008 s-a ridicat plafonul pt cumparaturile din statele non-UE privind limita pt care nu se plateste vama, pt magazinele online care trimit prin posta, de la 22 euro la 150 (o suta cinci zeci) euro! Da, ati citit bine! Asa ca e bine de stiut daca un vames zelos se apuca sa calculeze taxele vamale!!! Cica nu e valabil la TVA, doar la taxe vamale... Oricum e bine!

eu am aflat de aici si de aici si in limba romana

Sper ca v-am fost de folos!

Alia, puiul Alexis si argintul-viu Vladut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carine.l spune:

alia_ro, multumim. e bine de stiut.
am comandat ieri asta
http://www2.victoriassecret.com/commerce/onlineProductDisplay.vs?namespace=productDisplay&origin=onlineProductDisplay.jsp&event=display&prnbr=9H-230818&page=9&cgname=OSCLOOUTZZZ&rfnbr=5591
(neagra).acum ramane de vazut in cat timp vine.as vrea sa o am inainte de plecare(30).am pus un cod de reducere,-10$, nu e mult, dar, transportul a ramas 17$.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirunam spune:


Ieri am prins curaj si am trimis prima comanda, orbita de o reducere la paltoane.

Am o singura nedumerire, am facut plata cu un card de Ron Visa Electron? Este ok? Aveti cont in usd?

AM trimis un mail dar mi-a raspuns cu totul altceva...ca va sosi pe 11 februarie .

La order status imi da processing...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carrye spune:

Buna!
E ok, stai linistita, daca e "in process" comanda. Eu platesc dintr-un cont la BCR in lei si este ok. Nu trebuie sa ai cont in USD neaparat, fac ei schimbul valutar. Partea proasta este ca se negociaza cursul intre banca ta si ei, se mai aplica niste comisioane...ceva de genul asta.
Si eu sunt orbita de paltoanele alea dar din pacate nu ma lasa al meu sa comand nimic, cel putin pana nu ne intoarcem din Viena unde tot eu am vrut sa merg la cumparaturi.
Pe care l-ai ales? Mie imi place ala galben cu nasturi pe spate...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirunam spune:

Carrye mersi pentru info! Eu zic ca daca ii spui ca azi au 50% peste reducerile deja existente te iarta!!

L-am ales pe cel beige deschis, petrecut care este redus la 139USD. Si mie mi-a placut cel galben, foarte frumos.

Reducerea asta este valabila pentru paltoane, geci si pulovere...

Eu mai vazusem si o gecuta cu guler umflat si curea in talie draguta. SPer sa functioneze!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dooku3 spune:

Nici eu n-am rezistat la reducerea la paltoane,am comis-o iar
Cum ti-a zis si Carrye,stai linistita Miruna.Daca e vreo problema cu cardul,iti trimit de la VS un mail in decurs de 24-48h.Cum nu ai primit acel mail si comanda este"in process",asteapta vreo 4-max. 6 zile si o vor trimite.
Carrye,pacat,e deosebit paltonul acela,si acum l-ai plati doar 70$..plus ca,daca mai cauti si VS coupons pe net,la suma asta reusesti sa mai scazi 10$.Sunt sigura ca,daca vrei,poti sa-l "pacalesti" pe al tau ca iti "trebuie" paltonul
Carine,ai vazut ca te agitai degeaba?Ce noroc ai avut ca nu ai platit vama!La suma aia de obicei te taxeaza.Si mie imi place topul gri chiar daca l-as prefera mai putin transparent.De fapt chiar am crezut ca este asa,speram sa-l pot purta fara sutien dar nu merge,prea transparent.Ca design imi place.Si eu cred ca la lenjerie sunt super!
Eu am ramas placut surprinsa de asta(am luat culoarea"cement"):
http://www2.victoriassecret.com/commerce/onlineProductDisplay.vs?namespace=productDisplay&origin=onlineProductDisplay.jsp&event=display&prnbr=9H-216841&page=1&cgname=OSCLOBLOVIL&rfnbr=3946
Am primit-o ieri,si,fata de maj.hainelor de la VS care sunt din materiale slabe calitativ,asta e foarte finuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirunam spune:

Dooku3 dupa ce am citit mesajul tau am si recidivat...cu geaca, din pacate nu am mai gasit neagra si am luat una beige.

Acum stau cuminte si verific mailul. De la prima comanda au trecut 48 de ore, sper sa iasa!

Foarte draguta camasa, nu am observat-o pe site. Acum stau cuminte si astept sa vad cum ma descurc cu astea, daca sunt ok materialele, marimile etc. Intre tip ma inspir si din cumparaturile voastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carrye spune:

Acum va arat si eu bluzita care imi place cel mai mult si cel mai mult...
http://www2.victoriassecret.com/commerce/onlineProductDisplay.vs?namespace=productDisplay&origin=onlineProductDisplay.jsp&event=display&prnbr=9H-230659&page=1&cgname=OSCLOBLOBLC&rfnbr=3948

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dooku3 spune:

Miruna,ce bine ma simt cand vad ca e una mai dependenta decat mine!O sa vezi ca maine-poimaine prima comanda o sa fie"shipped" deja.
Carrye,de cand ii dau tarcoale bluzei aleia..in poza arata super dar tare mi-e frica sa nu fie vreun poliester:-(Din experienta mea majoritatea hainelor VS nu sunt din materiale naturale.
Citeam in urma cu cateva pagini si am vazut ca ai intrebat de UGG.Eu mi-am luat de la VS,modelul classic tall care acum vad nu mai e in stoc.Port 41 si mi-am luat 10 dar mi-ar fi trebuit un 9.5.Sunt super pe frigul de acum,tin fooarte cald:-)In Bucuresti nu am vazut UGG dar am gasit pe net de vanzare in Buc.Nu stiu daca sunt originale dar ma tenteaza unele gri modelul ala tricotat.

Mergi la inceput