Cumparaturi Victoria's Secret (Cap.2)

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dooku3 spune:

De ce sa ai emotii Carine?Stai linistita.S-ar putea sa ajunga in mai mult de trei saptamani din cauza sarbatorilor dar nu te ingrijora ca,de ajuns,ajunge.Mai multe pachete,de ce?Din cate vad eu nu ai nici un obiect "backordered",toate au fost"shipped",deci le vei primi pe toate intr-un unic pachet.Cat priveste vama,vei plati aprox. 30% din valoare(fara transport).Avand in vedere ca a fost trimis"overseas"este foarte probabil ca va ajunge la posta.Vei primi un aviz de instiintare la adresa pe care ai specificat-o,mergi la posta cu acel aviz si cu id card,platesti taxele si ridici coletul.
Cu masurile nu stiu ce sa zic..eu port 38 european si imi comand S la ei,deci s-ar putea sa fie bine XS.

P.S.:si eu mi-am luat"pleated rosette top",aceeasi culoare,abia astept sa-l am(al meu cred ca va ajunge mai devreme,l-au trimis pe 16decembrie)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carine.l spune:

merci.
de ce asa de mult vama? 30%!
as vrea sa mai comand
Order Summary
Colin Stuart® (sandale platforma)
Basketweave t-strap sandal
brown sueded acrylic/polyester (027)
8 1 In-Stock $16.99 $16.99

9G-228951
Silk & cashmere cowlneck sweaterdress(rochie )
balsamic heather (58R)
XS 1 In-Stock $68.00 $68.00


Billing Summary
OFFERS APPLIED TO THIS ORDER: ORDER TOTAL

25% OFF YOUR ORDER

Edit
About Special Offers
Merchandise Subtotal $84.99
Shipping and Handling $33.99
Special Offer – $21.25
Taxable Subtotal $97.73
Sales Tax $0.00
Order Subtotal $97.73

ORDER TOTAL
$ 97.73
am o mica reducere pt ca am folosit un cupon.
o fi bine sa comand acum? inainte de sarbatori?

au revoir

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Fetelor....vreau sa-mi comand si eu niste cizme, ca am fost in oras si m-a apucat durerea de cap cand am vazut preturile..eu port 37.5, din experienta voastra, ce masura sa comand de la VS?

Multam si

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567493374/" target="_blank">poze pana la 1 an, www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567398541/" target="_blank">de la 1 la 2 ani, PARTY 3 ANISORI , www.flickr.com/photos/madau/sets/72157606362146432/" target="_blank">de la 2 la 3 ani
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">povestea nasterii Mirunei
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1b04435806e76a5905bfb2&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet aniversar
filmuletze poznase www.dropshots.com/madau" target="_blank">1 si www.dropshots.com/Miruna" target="_blank">2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carine.l spune:

Bonjour,
la al 2-lea mesaj de ieri ,am scris ca imi doresc sa comand o rochie si gasisem o pereche de sandale ramase din vara trecuta. am lansat comanda, dar nu primisem niciun mail.cosul se golise pt moment, insa aseara am regasit produsele acolo. nici un mail.
astazi, nu se putea intra pe VS.acum se poate, cosul meu e gol dar nu am mail de la ei.
ce se intampla? oare mi-au luat comanda, or fi blocat banii.(nu prea am cum sa aflu pt ca sunt departe de banca. sunt la munte). sa lansez din nou comanda, fara sandale pt ca nu mai sunt la vanzare!?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuliya spune:

Carine.l, eu zic sa le trimiti un mail sa-i intrebi daca au luat comanda.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carine.l spune:

nu am reusit sa trimit mail, dar am trimis o alta comanda pt ca au reduceri bune (rochia am pus-o alta culoare, in caz ca vine de 2 ori). de data asta am primit mail imediat. am pus si un cod de reducere. nu cine stie ce.
am citit aici ca voi ati bagat si coduri de cadouri, genti ,daca nu ma insel. nu stiu inca cum se face. fiind noua...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carine.l spune:

Craciun fericit, sa va aduca Mosu' cat mai multe cumparaturi VS

[url=http://www.glitter-graphics.com][/url]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carine.l spune:

...................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zgrebenel spune:

carine uite cel mai bun site pentru cupoane VS :
http://forums.slickdeals.net/showthread.php?sduid=0&t=773737
In acest moment nu vad totusi alt cupon in afara de $10 off $50. Eu l-am folosit pe asta : FA81213. Ideea este ca au mai fost cupoane de 10 si 5 USD care iti veneau odata cu comanda dar au expirat.
Am pus in topicul de pantofi care sint sumele la care se platesc taxe vamale.
Sa stii ca eu de haine nu sint f incintata, mai putin de pantaloni care imi vin perfect. Dar la pantofi cind au reduceri, sint cele mai bune reduceri din state. Am comandat o singura data Colin Stuart dar nu erau comozi..Te rog sa-mi spui si mie daca ceea ce ai comandat tu Colin Stuart sint comozi
madau eu port 37 si comand 7.5. Imi sint un pic mari dar asa prefer eu sa port pantofii :)
amazon-ul zice asa :
http://www.amazon.com/gp/help/seller/product-information.html/ref=dp_sizechart_1?asin=B0016OLEPE&seller=ATVPDKIKX0DER
ca la 37.5 ar trebui sa comanzi 7.5

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zgrebenel spune:

Chiar daca am mai pus la topicul despre pantofi mai pun si aici. Conform UPS Romania :
- la sumele de pina in 10 Euro nu platesti nimic
- la sumele de la 10 euro pina in 150 Euro platesti doar TVA-ul
- la sumele care depasesc 150 Euro platesti TVA + taxe vamale. Taxele vamale pot fi de la 10% pina la 40% in functie de ceea ce comanzi (piele, textile etc)

Mergi la inceput