Cumparaturi Victoria's Secret (Cap.2)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Amely spune:

am sunat azi la ei sa vad ce se intampla cu comanda mea din 12 septembrie (care apare in continuare "in process" pe site-ul lor) si mi-au re-re-reconfirmat pt. a nu stiu cata oara ca au trimis-o deja, dar ca pe site va aparea in continuare "in process" pana cand o voi primi (cica isi cer scuze dar nici mail de confirmare a shipping-ului nu mai trimit. whattt...???). cand am intrebat pe ce cale imi va sosi coletul mi-au zis ca "via overseas". macar atat...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana Claudia spune:

Amely si mie au binevoit sa-mi trimita azi coletul cu pricina desi eu nici macar mail sa stiu pe ce cale vine...nu am..Asta dupa ce am trimis mail, de altfel era bine mersi si acum in process...Astept si eu sa ma anunte ceva...Alte 2 colete de la ei sunt acum la UPS si le-am trimis copia dupa CI. Am colo niste cizme tare dragute sipulovare, lenjerie..

Roxana mami de Robert (18 feb 2008) si Catalin (5 iunie 2006)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amely spune:

tocmai mi-au trimis shipment confirmation e-mail. bineinteles ca vine prin UPS, nicidecum via overseas cum au zis la tel. cateodata am impresia ca don'soarele respective sunt paralele, dar cel putin ar putea sa spuna sincer "nu stim pe ce cale vine pt. ca nu a fost trimis inca".

chiar ma miram sa vina prin posta, ca am 3 per de incaltaminte din care 2 de cizme, deci e destul de greu coletul, plus o gramada sutiene, lenjerie...

Roxana , bine ca vin pachetele. cred ca esti nerabdatoare sa vezi hainutele. la mine este prima comanda care vine cu UPS-ul...habar n-am cum e. poti sa imi spui te rog, cum se procedeaza? platesti mai mult decat prin posta sau tot TVA-ul (19%) si taxele vamale? ma vor suna ei sa-mi ceara copie dupa CI? unde au sediul?

si inca ceva: ajung mai tarziu coletele prin UPS? s-a intamplat sa se piarda sau sa lipseasca lucruri din ele?
scuze, am pus cam multe intrebari deodata...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristi_2003 spune:

buna fetelor

am comandat si eu ceva din state - nu de la vs, dar tot haine.

cum se calculeaza taxele vamale - dupa greutate, numar de obiecte (in care caz refuz coletul ca-s cam 82 de prostioare pt bebe) sau dupa valoare?

25+ cu T. Carol

sa fii sanatos pana la 40+ iubi lui mama
http://bd.lilypie.com/z4XWp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amely spune:

din cate stiu taxele sunt procent din valoarea coletului. procentul difera in functie de material (de ex. textile - 12%, piele - ceva mai mult, parca 15% etc).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana Claudia spune:

Am primit 2 dintre coletele asteptate. Pt unul cu 2 perechi de cizme platesc 100 RON iar pt celalalt, cu textile in valoare de 250 $ platesc 200 RON. Va tin la curent cu parerile despre lucrurile primite...Si astept coletul nr 3, care de fapt trebuia sa ajunga primul...

Roxana mami de Robert (18 feb 2008) si Catalin (5 iunie 2006)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carrye spune:

Fetelor! Voi ati vazut cat costa o pereche de cizme in oras? Eu nu vreau sa dau 700 lei pe niste cizme...:(
Mi s-a pus pata pe cizmele UGG, vreau sa imi comand de pe site insa mi-e teama putin de marime. Voi aveti cizme dintr-astea? Eu as lua 6 pentru ca port 36 insa toti pantofii luati acum in toamna au fost marimea 5 respectiv 35 si mi-ar placea sa nimeresc marimea potrivita.
Amely, iti voi raspunde eu, probabil Roxana nu a vazut mesajul tau.
Mie cand mi-au venit produsele prin posta nu am platit niciodata decat sume infime. In schimb cand au venit prin UPS am platit: peste pretul produsului se adauga taxele alea in functie de produs pe care le-ai enumerat si tu mai sus apoi se adauga TVA 19%.
Da, te suna ei sa iti ceara sa le trimiti pe fax o copie dupa buletinul tau, oricum, te suna destul de repede de cand ajunge coletul in tara, insa sa nu te astepti sa le si primesti la fel de repede, dureaza o vesnicie pana e gata sa ajunga la tine. Cat despre transport, eu am mers de fiecare data la ei si le-am ridicat personal, am inteles ca platesti in plus daca vrei sa iti vina acasa.
Sediul il au la aeroportul Baneasa, e o intrare laterala prin dreapta, dar cu siguranta ai sa vezi sigla lor. Ai grija ca nu prea ai unde parca, nu au decat 3 locuri in fata care de cele mai multe ori sunt deja ocupate.
Ele ajung in general in 3-5 zile in tara, insa dureaza foarte mult cat stau in vama. Mie nu mi s-a intamplat sa lipseasca nimic din cutie la nici o comanda.
Daca mai ai intrebari te astept.
Roxana, ce cizme ti-ai luat?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana Claudia spune:

Amely - imi pare rau...nu vazusem mesajul tau...te-a lamurit Carrye, nu?

Carrye
- eu am luat niste cizmulite Scketchers, mai casual (astea
pe negru si astea pe maro) pe care nu le-am gasit pe la noi la Office Shoes. Oricum preturile la care le-am luat sunt super. Pt o pereche, cu tot cu UPS si taxe am dat 200 RON. Pai, cum ziceai si tu...ce cizme gasesti sub nu stiu cate milioane? Si am vazut si cea cizmulite elegante si o sa comand clar cu jumatate de nr mai mare, la cizme nu se pune problema sa deranjeze jumatatea de nr in plus....
In rest...mi-au mai sarit in ochi vreo 2 modele de la Colin Stuart, insa nu ma grabesc sa comand, in nov merg la Munchen iar la intoarcere trecem si prin Viena si outlet-urile din apropiere...Ma gandesc ca ma linseaza al meu... Prea am delapidat cardul ala in ultima vreme...


Roxana mami de Robert (18 feb 2008) si Catalin (5 iunie 2006)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amely spune:

Carrye, multam' mult de lamuriri!

Citat:
citat din mesajul lui Roxana Claudia
Ma gandesc ca ma linseaza al meu... Prea am delapidat cardul ala in ultima vreme...


Roxana mami de Robert (18 feb 2008) si Catalin (5 iunie 2006)
[/font=Trebuchet MS]



exact la asta ma gandeam si eu azi, in timp ce dadeam a 7-a comanda din ultima luna. cred ca ma potolesc, nu de alta dar nu vreau sa ajung sa dorm la pres

bthw, superbe cizmulitele

si eu am comandat 2 per. de cizme Colin Stuart, tot casual, am prins o reducere (parca 20% sau 25%). acum astept sa vina (coletul e la UPS deocamdata)
acestea pe maro:
http://www2.victoriassecret.com/commerce/onlineProductDisplay.vs?namespace=productDisplay&origin=onlineProductDisplay.jsp&event=display&prnbr=9E-228411&page=1&cgname=OSSHUDESSTW&rfnbr=5132

si astea, care nu-s din piele dar mi-a placut modelul:
http://www2.victoriassecret.com/commerce/onlineProductDisplay.vs?namespace=productDisplay&origin=onlineProductDisplay.jsp&event=display&prnbr=9E-228492&page=2&cgname=OSSHUDESSTW&rfnbr=5132

Roxana, ce hainute ai primit? vrem poze!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carine.l spune:

buna fetelor,
am facut si eu o comanda la VS.
acesta este mesajul lor:"The order detailed below has shipped on 12/19/2008 via Overseas. We truly appreciate your business. You may receive several shipments to complete the fulfillment of your order."
iar acestea sunt cumparaturile mele

9G 230689 Skinny ankle jean 4 1 $59.50 Shipped
576-indigo rinse
9G 229635 Pleated rosette top XS 1 $59.00 Shipped
163-charcoal heather
9G 232373 Pima cotton long babydoll cardigan XS 1 $38.00 Shipped
42r-shell heather
9G 229745 Long-sleeve tissue tee XS 1 $26.00 Shipped
t11-petal pink
9G 229328 Pleated full sleeve jersey top XS 1 $48.00 Shipped
s26-sesame
am emotii pt ca nu prea stiu cum este cu vama aici in Romania. eu am venit de putin timp aici; si inteleg ca o sa le primesc in mai multe pachete.
emotii am si in legatura cu masurile. in Fr. imi cumparam 36, dupa ce v-am citit pe voi am ales masurile XS. sper ca am facut bine.
poate mai citit acest subiect si-mi raspundeti .

Mergi la inceput