Montagnarzii!!

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

N oi stam vara la Busteni, asa ca....din 15 iulie ai vostri suntem!
Pana atunci...prefer s-o tin in brate pe Sofia!

Sabina & Sofia Galagia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danacaltan spune:

Hai c-am inflorit putzin, de dragul povestirii, nu sunt, chiar NU SUNT o mami inconstienta,si cu atit mai putzin amatoare de "sport extrem", doar ca s-antimplat.A fost singura mea iesire din aceasta iarna,si asta cu peripetzii...acum sunt mai bine si pot sa ma ocup de bb ca si inainte!
p.s.Cine a fost prin Muntzii Penteleu (vara), ati remarcat natura salbatica si luxurianta? Mult mi-a mai placut...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AC spune:

.................Olanda n-are munti....n-are.

Anne-Sarah si mamica sa Andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns OtiliaLia spune:

Japonia are, dar n-ai voie sa umbli decat in anumite perioade si e destul de restrictionat accesul prin multe locuri.
Poti s-o iei de capul tau, dar daca se intampla ceva, nu vine nimeni sa te ajute daca "nu esti in regula" la respectarea regulamentelor lor.
Recunosc e cam periculos in unele locuri din cauza serpilor veninosi (ceva asemanator viperelor cu corn de la noi, dar veninul e mult mai puternic).
Este periculos in unele locuri pentru ca aici nu prea e stanca-stanca, ci de obicei un conglomerat de nisip cu stanci. Se mai rup cararile si pana nu le repara accesul e interzis cu desavarsire.
Si ceea ce e ciudat e ca s-au inmultit ursii si se pare ca-s periculosi. (am ras de m-am prapadit cand am citit un anunta care incepea "in data de... la ora 5 dimineata, in statia de autobuz ... un urs statea pe banca ! statia in cauza e in mijlocul cartierului !)
Mama ce mai duc eu dorul Fagarasilor...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mate spune:

M-ati "atins" cu subiectul asta,sotul meu este mare "montaniard",am batut toate traseel marcate si nemarcate din Bucegi si Fagaras(eu dupa el,ca sa nu-l las singur dar mi-a si placut),am emigrat in NZ si pentru ca are munti superbi si inalti(3800m Mt Cook),dar deocamdata ne multumim cu ce avem prin imprejurimi9adica ceva vulcani de 2500m si cam atat).Daca regretam ceva din Rom este muntele,ne este dor de munte,mergeam in fiecare week-end la munte si ne incarcam bateriile pentru o noua saptamana.Am amintiri superbe pe care le voi purta cu mine toata viata.

Oana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mary23 spune:

Salutare tuturor muntzomanilor!

Ma bucur ca Sabina a deschis acest subiect. M-am contaminat si eu cu ani in urma cu aceasta boala, dar sincera sa fiu n-am facut nimic pentru a ma vindeca, ba din contra.
Ultima data cand m-am intalnit cu Muntele, a fost acum o luna, si atunci se numea Fagaras. Am urcat la Turnuri si am avut noroc de vreme buna, cand am ajuns, ca dupa cateva ceasuri s-a pus pe o ninsoare...de asta-i vremea la munte. pentru ca asa am stat a doua zi in cabana, nici gand sa mai mergem la Podragu (cum planuisem), ninsese toata noaptea si exista pericol de avalansa. Oricum a fost . Si iata cum boala mea s-a mai agravat un pic (da' ma bucur).
Drum bun si timp bun, celor ce pleaca la intalnire cu Muntele (oricum s-ar numi el)!
Mary

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danacaltan spune:

Fagaras iarna...extrem, da' frumos!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danacaltan spune:

La cabana in Turnuri erau ajutor 2 fete (mai plinutze) din Bucuresti, Dr.Taberei.Mai sunt?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns acina spune:

Aaaaa...
Ce dor imi e de munte ..
Of nu mai am timp deloc.

Anca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

sotul meu8m a fost acum niste ani buni la podragu in februarie...nebunie mare, dar i-a reusit!
Se pare ca seara se vedeau niste limbi rosii in
zare, zapada luata de vant si colorata de soare...
Simt ca MOOOOOR!

Sabina & Sofia Galagia

Mergi la inceput