Montagnarzii!!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mihaelas spune:

Of... muntele asta... Noi tocmai ne-am intors din Busteni. IUlia mea, care a implinit vineri 2 ani, a facut traseu pana la Canionul 7 Scari... sunt tare mandra de ea. Ca altfel... nici nu indraznesc sa-mi amintesc... Bucegii,,, in luna de miere ne-a luat salvamontul... pe Valea Cerbului ne-au atacat caprele negre... Omu... cu priciul lui cel grozav... mi-e dor de el.... Si Piatra Craiului...cand ne-a prins noaptea pe grohotis... Pestera, Padina cu Cheile Orzei...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

quote:
Originally posted by mihaelas

Of... muntele asta... Noi tocmai ne-am intors din Busteni. IUlia mea, care a implinit vineri 2 ani, a facut traseu pana la Canionul 7 Scari... sunt tare mandra de ea. Ca altfel... nici nu indraznesc sa-mi amintesc... Bucegii,,, in luna de miere ne-a luat salvamontul... pe Valea Cerbului ne-au atacat caprele negre... Omu... cu priciul lui cel grozav... mi-e dor de el.... Si Piatra Craiului...cand ne-a prins noaptea pe grohotis... Pestera, Padina cu Cheile Orzei...

Mihaela si bb Iulia Mihaela


Pai ati fost la busteni si nu m-ai cautat...Rusinica! noi stam de la 1 iulie...
Cu caprele negre am o poveste superba...acum 5 ani am fost prima data pe valea Morarului, pana la Omu, ne-am intors pe cerb.Pe langa tot felul de minunatii am vazut pe un petec de zapada...27 de capre negre! Erau asa frumoase...de aia le-am numarat!

Sabina & Sofia Galagia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaelas spune:

Daca citeam inainte mesajul tau... chiar ca te cautam. Stii ce oftica vad ca l-am observat abia acum...??? Lasa ca data viitoare nu te mai ocolesc.

Dar pasionati de escalada sunteti?????

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rodica spune:

Escalada? Sa mai crestem!
Deocamdata am inceput sa invatam sa mergem pe munte.
Babele-Pestera, pe jos la 5ani-cel mare, si 3ani-jumate-cel mic; singuri (numai cu mami), ce ziceti?
Nu-i asa ca mami e innebunita dupa munte, daca a plecat asa cu noi? Am mai dormit si trei nopti la cabana la Babele...
va pupam, si poate ne vedem
Sebastian, Andrei si mami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

Bravo, Rodica!!! Esti cea mai tare!

Sabina & Sofia Galagia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tinaw spune:

Padishul mi se pare de de parte cel mai frumos, dar nu as da nici Bucegii, nici Muntii Harghitei (atit de dragi mie). Plecam in weekend la Bilea. Va povestesc cind ma intorc.
Tina si bebe Robert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

Sunt fericita! Am fost ieri cu Sofia la Poiana Stanii, unde a ramas cu Tati, iar eu am mers pana la Piatra Arsa! In 3 ore am fost inapoi, deci...nu mi-am pierdut forma! Am uracat intr-o ora si 20 de min, dar am stat sa ma holbez la platou...ca nu-l mai vazusem de 2 ani!
Escalada...mai mult de Valea Alba n-am facut, imi place sa catar stancile...dar in corzi nu m-am prins niciodata.
Maine se dic Tati si Fratzicu Sofiei pe Bucsoiu, si dupa aia poate ma duce Fratzicu si pe mine ...macar pana la Brana Portitei.

Sabina & Sofia Galagia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

Am vesti extra! Au venit niste prietebi pe la noi si am fost pe Braul lui Raducu....Extraordinar.....simteam nevoia sa va zic, eu nu mai fusesem pe-acolo...am un sot grozav....m-a lasat pe mine sa merg!!!
URAAAAAA!!!!!

Sabina & Sofia Galagia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Claudelu spune:

Dupa mine cel mai frumos si mai salbatic loc mi s-au parut Cheile Nerei!!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danacaltan spune:

Deunazi am dat o raita prin Bucegi si era o gheatza,ca la patinoar(acum 2 sapt).Am coborit de la 2000 pe Carp, pe sub telecabina, si ca sa nu cadem din traseu,am luat-o pe vale...la vale.Aveam sanse sa ne oprim numai in Sinaia. Coltari nu, piolet nu.Am mai scapat cu viatza inca o data...oare mai tzine? Ideea e ca mami e cu mina in ghips acum(entorsa+fisura) si bb e suparat foc ca nu-l mai ia in brate; dar de butonat tot nu ma las, ca asta mi-a mai ramas...deocamdata.
APEL CATRE MAMICI: Cand plecam?, ca nu mai tine!!!Luam si bb-ii!!!
multzi, da' multzi de tot si ma bucur ca v-am gasit!

Mergi la inceput