Miresele anului 2006 (99)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Giova spune:


Ieri m-a capiat fiu-mio. Nu a vrut sa iesim afara, nu a vrut sa se imbrace, i-am dat cateva la fundic, de asa s-a suparat pe mine, ca a zis ca iasa in parc cu tat-su', si eu sa stau acasa.
In schimb mi-a mancat 2 boluri de spanac. cred ca i-a fost pofta.

azi e urat la noi, aseara a plouat la greu, asa ca...iar vom sta in casa. sa vedem azi cum ne mai distram.

am luat caise pt. gem, asa ca merg sa le spal, desfac si sa le pun cu zahar.
Daca tot e racoare afara vreau sa fac si papica si sa calc.
sper sa reusesc pana la ora 15 cand iar o tai de-acasa.

Kitzy e mortala Diana, ce mutrite face. vad ca se joaca acum, tine jucariile in manute, va avea preocupari.
Aly mersi. deci e cam mult sa dam 15 mil., oricum ne vom orienta la cat dau si alti coplegi de faculta cu Clau(sper sa mai vina).
Nu am auzit de hotelul asta, sigur nu e in statiunea lara din Antalya.
o prietena merge la Belek si plateste 2000 euro, din care 300 sunt pt. pitic. Noi anul trecut am platit vreo 1600 la Delphin, ma gandesc la ce pret ieseam anul asta.



_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Gio hotelul asta de care zic eu e in Belek. Noi mergem in 27 septembrie, e 600 de persoana parca, fara taxe de aeroport si taxa de viza, dar e ultimate all inclusive.
Si eu cred ca-i cam mult 1500 de lei sa dati la nunta. Evident, acuma voi stiti ce relatie aveti cu mirii. Noi la nunta la care am fost acum cateva saptamani am pus 700 si a fost ok, am avut vecini care au pus 600. Si vorba aia, ca tot la restaurant ok a fost, nu la cantina.


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:



Aly LMA!!! ...si la cati mai multi ani sarbatoriti tot aici

Gio, am fost eu la o nunta acum 3 saptamani la un coleg de-al meu, hotel de 4* si am dat 8 mil...a fost ok
in august mergem la o nunta si mai fitzoasa unde vom da 9-10 mil...cam atat cred ca e ok sa dati si voi

mai am o intrebare la tine...cum e in decembrie in Italia?
Vreau sa cumpar bilete de avion sa mergem la Roma intr-un weekend prelungit (3-4 zile) si nu stiu ce sa aleg jumatatea lui octombrie sau in jurul datei de 1 decembrie.

eu sunt tot cu munca si ca de obieci Marius e la Arad pana vineri in delegatie...asa ca imi fac de cap


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.


Noi 2...
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi8 spune:

salut gagici!

aly, la multi ani!!! sa petreceti frumos...urmam si noi nu peste mult timp

kitzy, v/am vazut pozicile, f frumoase ca de obicei

azi merg la banca si repejor acasa ca vine baiatul sa/mi monteze jaluzelele la balcon...apoi fac varza calita, apoi am program de pensat, epilat ...asa ca pe la mieyul noptii cred ca o sa merg si la nani!

o seara minunata sa aveti!

silvi
http://community.webshots.com/user/flovivi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Aly la multi ani si sa traiti fericiti pana la adanci batraneti, cum zic povestile nemuritoare.
Gio jucariile le tine dar involuntar si tot involuntar le si lasa din mana, inca nu stie sa le tina voluntar.
Oana ai grija ce faci pe-acasa, prapadito!
Silvia

www.flickr.com/photos/11356870@N07/sets/72157604728702923/" target="_blank">Poze Diana
www.youtube.com/watch?v=L05Y1MeutPA" target="_blank">Montaj Diana
Povestea nasterii
www.flickr.com/photos/11356870@N07/sets/72157605771628637/" target="_blank">Poze nunta
de Diana (24.04.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

ca o luda ce sunt am uitat ce era mai important:
Aly , la cati mai multi ani fericiti impreuna!!!
Oana, Aly mersi ca m-ati lamurit. ar fi ok sa dam 10 mil, acum sa vedem si acolo ce va fi. Nunta incepe la 14.30, sa inteleg ca la miezul nopti e gata?
Aly pune un link cu hotelul, sa vada si ochii nostri ceva dragut.
Oana nu stiu cum e vremea pe-atunci. ce pot sa-ti spun, e ca in Roma e mai cald ca la noi. As alege octombrie, dar mi-e sa nu dati de ploi.
Kitzy stai ca e micuta, mai asteapta putin si sa vezi atunci ce interes prinde pt. jucarii.
Silvia ai multa treaba azi. spor!!

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi8 spune:

neata!

...ptr somnoroase!

fetelor am avut ieri spor si nu prea...ptr ca ala de mi/a pus jaluzelele a facut o mizerie si mi/a luat vreo ora sa curat balconul si geamurile...care insa mai trebuie sterse odata sa fie frumoase...
asa ca n/am mai avut timp ptr mine dar sper in seara asta sa am!

deseara cred ca vine si flo acasa asa ca n/am de gand sa fac nimic prin casa ci sa stau cu el.

o zi minunata sa aveti!

silvi
http://community.webshots.com/user/flovivi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Neatza!!!
si eu pe acasa, am pus gemul de caise la foc. am primit o reteta forumista si nu am rezistat tentatiei. acum sa vedem daca imi si iasa.

Silvi cu calm, caci nu au intrat zilele in sac.

azi la noi se vede soarele, sper sa putem iesi in parc dupa amiaza.
o zi buna sa aveti.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Multumesc de urari, fetelor.
Ieri m-a scos sotziorul la o la motel Gilau. Din pacate vremea ne-a jucat feste si n-am putut sta pe terasa cum am fi vrut ca era rece si am fost si cam dezamagita: serviciile cam lasa de dorit, mancarea deloc variata si scumpa, sa nu mai pun la socoteala ca mi-a fost si cam rau dup-aia. Dar no, intentia conteaza si de iesit n-am mai iesit demult. Lasa ca anul il pun sa ma duca la Plaza, sa pap un somon bun cum am avut la nunta. As fi vrut si anul asta, dar am ezitat ca stiu ca el se simte ca la serviciu acolo.

Gio uite si un link cu hotelul. Am tot cautat sa fie unul cu poze frumoase. Cica si seful lui Gabi tot aici a fost in concediu (acuma recent) si zicea ca-i fain. Sper sa ne placa si noua.

Deocamdata ma cam plicti, asteptam sa vina ceva de lucru inca de sapta trecuta si n-au trimis astia nimic. Pana ieri am mai gasit altele de facut sa treaca timpul, dar acuma chiar nu mai am ce. Nu cred ca raman la recuperari azi in conditiile astea.


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi8 spune:

SALUTI!

gio, cum a iesit gemul? da/ne cate o lingura sa gustam

aly, chiar asa intentia conteaza...si noi anul trecut am iesit la un restaurant bun apoi am vrut sa ne plimbam pe faleya si au inceput sa ma roada incaltarile, ca erau noi si am plecat acasa...
si daca te plangi ca n/ai de lucru nu vrei sa/ti trimit eu...ca am destul iar saptamana viitoare voi face munca mea, a colegei care e in concediu si acum si ii tin locul si a inca unei colege care pleaca de luni deci voi munci cat ptr 3.
imi iau revansa insa pe 28 cand plec la vama veche...si apoi in august in concediu 3 saptamani

pupici

silvi
http://community.webshots.com/user/flovivi

Mergi la inceput