Miresele anului 2006 (99)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

bonsoir gagigi!

intr-adevar, ma pregatesc de concediu...incet incet o sa las totul facut (pe cat posibil) pentru cele 2 saptamani in care voi lipsi...azi mi-am scris si cererea, maien astept sa fie semnata...tot azi mi-am rezolvat cu pasaportul - dimineata am depus cererea - dupa-amiaza aveam pasaportul luat! super tare...din pct asta de vedere..bravo lor...deci se poate!
e drept ca poate nu vom avea nevoie de pasaport, dar vreau sa fiu prevazatoare si sa nu am surprize...

Anca, bine ai revenit....

kitzy, slava Dlui ca s-a mai linistit Diana...sa poti face si tu ua-alta, sau macar sa te mai odihnesti...da-le naibii de prajituri

onutz...si pe la noi e la fel..pustiu...si inca nu-s plecati toti...mai urmez eu si cu inca un coleg ...separati..normal ... frumso cadou pentru mami tau...sa-ti traiasca si sa fie sanatoasa!

Gio...daca imi spuneai dinainte ca la belvedere din cluj o sa ai nunta...iti faceam o descriere super detaliata a .... minunatului hotel...(asta daca nu cumva am pierdut eu din text si tu ai spus deja)
Am fost acolo de vreo 3 ori la niste mese oficiale...odata am si fost cazati acolo (placea cuiva..ma rog, nu comentez)......oricum, nu vrei sa stii cum aratau camerele si ce mobila aveau (dormitor ca al meu de acum 24 de ani)..INSA...se apucasera de modernizares camerelor...probabil sa isi justifice cele 4 stele...si intr-adevar, am vazut mobila si ocamera amenajata gata...si chiar arata misto...insa, categoric si tarifele vor creste...daca ins anu fac ceva si cu interiorul receptiei si barul ala din spate...si globurile alea de cristal care cica lumineaza...si mileurile alea din vitrine...si..alea..alea alea....poa' sa faca paturile si din aur, ca tot degeaba...sa-i dea naiba o fata mai de secolul21...pastrand totusi linia clasica...pt ca asta nu e un hotel care sa se preteze la rigips, scafe si mobila modulara...si, vorba aia..e pacat de tot peisajul ala de jur imprejurul hotelului...verdeata aia..si toata privelistea pe care ti-o ofera...Clujul vazut de sus...
ah,si inca ceva..ca poate nu stiai..pe vremuri...hotelul primea capetele luminate ale CC-ului, in frunte cu comandantul suprem

hai ca i-am facut un lobby la hotelul asta...ar trebui sa ma plateasca pentru promo-ul asta free ....si cand te gandesti ca () kitzy e din Cluj


E mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

quote:
citat din mesajul lui Giova

Oana si pe cand la Roma? parca in toamna, nu?
in America cand plecati?



in concediu sunt din 1 septembrie si atunci si plecam in State
...iar la Roma din 24 octombrie
...si ca sa fie totul complet, parinii lui Marius fac 50 de ani anul asta, asa ca drept cadou le-am luat si lor bilete la Roma ...si i-am mai luat fratelui meu cu titlu de cadou pentru Craciunul care va veni ...apoi am convins-o si pe cumnata-mea si sotul ei...asa ca suntem 8 pers

ma bucur ca a fost fain la nunta desi vremea a fost foarte nasoala si repe pe aici pe la noi
pe Aly o invidiez si eu ca sta cu fundul la soare...pe Kreliutz o sa o invidiez in curand avand in vedere ca pleaca in concediu


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.


Noi 2...
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

quote:
citat din mesajul lui ooana

...pe Kreliutz o sa o invidiez in curand avand in vedere ca pleaca in concediu



...sa ma invidiezi cand o sa ma trezesc pe la 4-5 dimineata...cu drum de 1000 de km in fata...vreo 12 ore...viena-nisa...sa vezi atunci feeria naibii ...da' abia astept, zau!

si visez in continuare la excursia aia pe care tot vreau s-o facem in canada...dar cred ca pana se inventeaza somniferul ala puternic pt al meu sot.....se muta si cumnatii mei de acolo si noi tot nu apucam sa ii vizitam


E mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:


Va pe toate si mi-e dor de voi, sa stiti...
Sper sa am vreme sa revin curand, poate chiar cu vesti bune (cel putin pentru mine!). Incerc sa pun la cale ceva zilele astea. Sa vedem ce si cat imi reuseste.
Aveti grija de voi!
(asta e tot un copy-paste!, da' stiu ca ma intelegeti...)

Kitzy, am vazut printesa. La multe lunite inainte!
Oana, la multi ani pentru mami tau. Frumos cadou. As vrea si eu. M-as multumi si cu un week-end pe la noi pe undeva, numai sa fie
Ancuta, bine ai revenit. Te vazusem la un moment dat pe mess si voiam sa te intreb ce mai faci, dar nu puteam sta. Intrasem numai sa vad un mesaj :(
Kreliutz, concediu placut!
Gio, sa va fie de bine distractia Marco?
Silvia... cum e cu bebe?
Aly, mai vina si acasa de la mare
Am scapat pe cineva? Sper ca nu!
Va
edit: uitasem sa o si pe Oana...
--------------------------------------------------------------------------------
Curtea de Arges si Cozia
Castelul Bran
Castelul Peles
Cetatea si Muzeul de la Histria. Monumentul si muzeul de la Adamclisi
La munte
La mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ancuta-Maria spune:

Giova, nu prea bine, dar incerc sa merg mai departe ...
Krelia,
ralnied1, alta data sa iti faci timp!!

tuturor fetelor si multe proaspetelor mamici!


-----------------------------------------------------------------------
„timpul nu-i menajeaza pe cei care se cred in afara lui” (Francois Fayolle)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:


eu acasa, cu piticul. Ii curge un ochisor de ieri, asa ca nu l-am dus azi la gradi. sa nu fie conjuctivita sisa nu dam si la ceilalti.
tare fain e cu el acasa, mi-a lipsit lucrul asta. dar, sunt convinsa ca-mi va trece dupa vreo 2 zile.

Kitzy vazut printesa, e in continua schimbare....si grasuna.
Krelia eu am scris unde merg la nunta, dar cum matele esti tare ocupata, probabil ai sarit postarea aia. Camerele cred ca sunt reamenajate, oricum toate au termopane si ma gandesc ca sunt de 4 stele, cel putin pretul este 350 ron dulba/noapte.
In schimb partea de receptie, barul, magazinele alea, restaurantul, candelabrul ala cu globuri....cine stie cand le schimba.
Coasta de Azur...sincer te invidiez. mi s-a pus si mie pata pe Monte Carlo, Nisa, dar cine stie cand ajungem.
Oana tare ieftine trebuie sa fi fost biletele la avion de ai facut asa cadouri. si cazarea le-ai platit-o?
lasa ca mai ai putin si cine plaeaca in America? tu, ca doar nu eu.
Botic sa dea DD sa duci la bun sf. ceea ce vrei. te asteptam cu vesti bune.
Ancuta ce s-a intamplat? tot probleme legate de sarcina/bebe?

fug si eu la bucatarie, profit ca doarme piticul, sa fac o ciorbitza de fasole verde.



_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

quote:
citat din mesajul lui Giova
Oana tare ieftine trebuie sa fi fost biletele la avion de ai facut asa cadouri. si cazarea le-ai platit-o?
lasa ca mai ai putin si cine plaeaca in America? tu, ca doar nu eu.



pai normal ca am platit si cazarea ...doar trebuia sa fac cadouri complete

biletele de avion le-am luat la un pret rezonabil, zic eu ...in schimb cazarea m-a omorat


crede-ma ca abia astept sa plec in concediu, mai ales ca am stat la birou toata vara...doar in weekenduri am mai mers la munte si sunt la capatul puterilor
...de fapt de asta am si luat decizia cu biletele la Roma, am zis ca macar o data pe an sa nu ma mai uit la bani si ca la cat muncesc merit si eu 4 zile cu toata familia undeva.


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.


Noi 2...
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ancuta-Maria spune:

Giova... am mai pierdut o sarcina la 16 saptamani...


-----------------------------------------------------------------------
„timpul nu-i menajeaza pe cei care se cred in afara lui” (Francois Fayolle)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Oana cinste tie ca le-ai oferit socrilor/mamei tale/fratelui un asemenea sejur.
Ancuta imi pare extrem de rau...nici nu stiu ce sa-ti spun. chiar nu exista o modalitate (cu boala ta) sa duci sarcina pana la capat?

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Gio chiar ca e grasuna....
Imi pare rau ca n-a fost chiar ok la nunta cu mancarea, am patit si eu asa la o nunta c-am rabdat de foame cu delicatesurile lor, cat despre hotel, habar n-am cum e pe dinauntru ca n-am fost niciodata in el.
Data viitoare cand vii la Cluj si ai un pic de timp, neaparat sa ne intalnim!
Ralule multumim mult de urari
Ancuta imi pare tare rau.... stiu cat e de nasol sa pierzi o sarcina, ma numar si eu printre ghinioniste, dar chiar la 16 saptamani....e tare greu...uite un mare de la mine!

www.flickr.com/photos/11356870@N07/sets/72157604728702923/" target="_blank">Poze Diana
www.youtube.com/watch?v=L05Y1MeutPA" target="_blank">Montaj Diana
Povestea nasterii


de Diana (24.04.2008)

Mergi la inceput