Miresele anului 2006 (99)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

cred ca pe la turnu...din cate am inteles, pe al nadlac e mai nasol...
da, cu masina mergem...stiu ca va fi obositor..cel putin pana vom iesi din tara....dar daca asa au hotarat baietii (ca mergem cu inca un cuplu)...tre' sa ne supunem, nu? ..ca doar ei vor conduce...

quote:
citat din mesajul lui Giova

si pe unde vreti sa iesiti din tara? caci ma gandesc, ca nu mergeti cu avionul. vreti sa faceti drumul dintr-o bucata de la Sibiu? pai va obositi pana ajungeti la granita, asculta la mine, stiu ce vorbesc...mai ales ca au inceput si lucrari la drumuri. in fiecare an refac aceleasi drumuri, nu-s prea normali, dar ...suntem in Romania.



E mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi8 spune:

salutare fetele!!!

kreliuta, saru mana ptr urari! imi pare rau ptr job/ul sotului tau...lasa ca veniti din concediu cu forte noi si se rezolva.
sa aveti o vacanta frumoasa si deconectanta!

gio, nu stiu ce spera dr sa vada la eco in august, eu sper insa sa fie bine...din pacate sunt din tulcea city asa ca nu pot sa fac mofturi si trebuie sa merg pe mana dr de familie ca ginecologi buni nu avem. macar in dr de familie am incredere. probabil ca voi merge si in alt oras mai tarzior...cu toate ca as vrea sa fie totul bine si sa nu am nevoie.

o yi minunata sa aveti!

silvi 4 + http://community.webshots.com/user/flovivi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi8 spune:

mai fetelor pe unde sunteti de n/ati mai dat nici un semn?

eu sunt nerabdatoare sa treaca ziua de azi ptr ca maine sau sambata plec la vama veche. sper sa ma relaxez dupa stresul de la munca din ultima perioada!

ne mai auzim pe 4 august cand ma intorc!

va pup

silvi 5 + http://community.webshots.com/user/flovivi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

neatza...

si eu sunt pe aici..ieri am fost la ziua cumnata-mii..si ne-am intors pe la ora 1 noaptea...sunt chiauna...abia imi tin ochii deschisi...abia astept sa plec acasa....sa ma duc sa-mi caut agrafe pentru par (cica ea nu are).....ca maine la 3 ma'c la coafor..ca la 8 tre' sa mergem la o nunta....

in rest..nimic nou....astept vienrea viitoare...sa plecam


E mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ancuta-Maria spune:

'na ziua! :)
Am revenit pe la voi.
ce mai faceti? Totul ok?


-----------------------------------------------------------------------
„timpul nu-i menajeaza pe cei care se cred in afara lui” (Francois Fayolle)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Hello!!!!!!!!!!
Ma mai tineti minte?
Restul familiei doarme dincolo asa ca m-am bagat repede la scris, nu cumva sa ma dati uitarii
Joi am facut si noi 3 lunite, am avut o fata extrem de cuminte, parca nu era a mea, poate si din cauza vremii e mai potolita, ca trage a lene si somn ploaia asta.
Da in orice caz, cum creste, parca e mai cumintica, ieri m-a lasat sa fac curatenie in toata casa si nu prea i-am auzit gura, ea care nu puteam s-o las un pic singura fara sa vocifereze, Doamne tine-i naravul sa fie tot asa cuminte.
Si cu ocazia implinirii a 3 luni, am luat de pe net o reteta de prajitura, Kinder pingui sa fac ceva dulce, inafara de faptul ca trebuie mancata cu lingurita ca samantana dulce nu prea s-a batut, mentionez ca e foarte buna, da sa nu va zic cum arata bucataria dupa ce-am facut-o...oooaiiii....ca dupa zugraveala ca frisca aia a improscat pe pereti si pe mobila si Fereasca Sfantul!
Plus ca am facut-o de oaie ca am dat din greseala peste mixer, l-am trantit, am scos si priza de la loc, el in cadere a dat peste cutia cu frisca care a cazut pe covor si s-a varsat...uffff cate zoale am avut cu prajitura asta, dar una peste alta a iesit super!
Voi ce mai faceti?
Sa ma iertati ca nu intru mai des, dar de Diana nu prea pot, abia apuc sa va citesc.

www.flickr.com/photos/11356870@N07/sets/72157604728702923/" target="_blank">Poze Diana
www.youtube.com/watch?v=L05Y1MeutPA" target="_blank">Montaj Diana
Povestea nasterii
www.flickr.com/photos/11356870@N07/sets/72157605771628637/" target="_blank">Poze nunta
de Diana (24.04.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Neata,

in sfarsit acasa dupa o saptamana de delegatie
e mai mult pustiu prin birouri...se vede ca e perioada concediilor!

A fost si ziua mamei mele, i-am facut cadou o excursie la Roma...si noi mergem cu ea ...asa ca sa nu o lasam singura sa se plictiseasca

O saptamana frumoasa va doresc!(desi vremea e super naspa pe la noi)


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.


Noi 2...
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:


cam bantuie linistea si pe la subiect. care mai de care mai ocupate.
noi ok, sambata am fost la nunta de la belvedere. imediat dau copy-paste de la celalat subiect.

Oana si pe cand la Roma? parca in toamna, nu?
in America cand plecati?
Aly e pe la mare, fain de ea....
Kitzy cu pitica, ma bucur ca e ok si mai cuminte.
Coana se pregateste de concediu....vezi ca e jale in vami. cand am venit spre Tm, numai cu nr. strain veneau din sens opus. si inca nu e august, cand v-a fi prapad. si azi dim. in Oras s-a condus greu, tot din cauza celor care intra in tara.
Silvia concerdiu placut si relax.
Ancuta- Maria ce mai faci doamna? nu ai mai dat niciun semn. sper ca e totul ok.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

nunta:...frumosss, elegant, fitos, tot ce vrei. dar frig frate...de am inghetat acolo.
Nu mi-am mai luat costumasul, caci si cumnata si Clau au zis ca nu stau afara, doar cat coboram din masina. ok, mi-am luat doar rochita, pusa pe umeras si la drum cu noi.
Ne-am oprit la bunica la Unirea, si dupa ce am iesit din sat catre Turda a inceput ploaia si scadea temeperatura pe bord. am ajuns in Cluj, normal ca ploua, arata 13 grade, eu ajunsesem sa ma gandesc la miri, caci noi...
am ajuns la Belvedere in parcare, ne-am dus sa ne schimbam- mirii nu sosisera inca.
Ok...pusi la 4 ace, mergem spre sala. ne intampina un ospatar cu sampanie, dupa care cateva tipe, care ne indruma catre masa noastra. Intram....frumossss, muzica clasica in surdina, salutam cateva persoane si ne indreptam spre masa noastra. Inainte sa ne asezam constatam ca suntem pe terasa. am crezut ca pica cerul pe mine. era o terasa inchisa lateral si avea fata libera. au pus cei de la firma de amenajari ceva perdele sa fie misto, dar le sufla vantul si frigul era inauntru.
I-am zis lui Clau sa-si ia prietenul-whisky- si sa-mi dea sacoul lui.
tot tineretul era pe terasa, se gandeau ca va fi cald si pt. noi ok. Daca pana atunci au suplimentat cu AC- pe banii mirilor, acum umblau dupa incalzitoare pt. terase.
In stanga noastra erau 2 baruri de gheata: la unul se serveau diverse cockteil-uri, la celalat era sushi bar. ce sa va spun...misto, lume selecta- diverse "goange" din Cluj, plini de bucuresteni- toti colegii lor au venit.
Inainte de dansul mirilor au fost o trupa de dansatori profesionisti, ei au inceput cu valsul, dupa care i-a luat pe miri, au valsat cu dansatorii, pe urma ei singuri. ce mai...frumos de tot. dansatorii au mai avut cateva prestatii pe toata durata nuntii.
Meniul a fost excelent pt. iubitorii de peste.
Eu am cam rabdat foame.
Aperitivele au aratat bine, dar multe erau cu somon, sau prosciutto crudo( carne cruda). asa ca eu am mancat maslinele si un snitel de pui si ceva branzica.
Pe urma au servit pastrav in sos meunier (noi am avut salau in sos meunier- la nunta noastra). am mancat putin, dar pestele era intreg si cand ii vedeam ochii si dintii, efectiv imi venea sa. cica asa se serveste asta, dar mie nu mi-a placut.
Sushi iar n-am servit,lui Clau i-au placut.
au mai adus ceva praji, dar crema era inghetata de fapt- cica e o patoserie celebra in Cluj a unui italian.
de baut nu am prea gustat cine stie ce, caci trebuia sa conduc spre casa. Un campari orange, un cosmopolitan si ceva cockteiluri fara alcool.
au urmat muschi de vita cu sos de pepe verde si cartofi natur si carne de porc cu sos cubano (un sos dulce/picant) cu salata de fructe langa( mango, si nu mai stiu ce era). eu am mancat carnea de porc si fructele separat. nu-mi place combinatia dulce/sarat.
a venit tortul....m-a apucat nostalgia dupa nunta mea, caci era cam asemanator tortul. ultimele au fost sarmale cu smantana, eu nu am mai m,ancat caci eram plina de nu stiu ce...probabil ca paine, caci am bagat la greu si praji, tort, fructe.
exceptand frigul pe care l-am mancat, mancarea prea rafinata-pt. gustul meu si barurile de gheata care se topeau si mai curgeau pe langa (era tot ud pe acolo, si veneau femeile de serviciu cu mopurile), a fost super. a fost o nunta la care cred ca viseaza oricine, oricum eu asa mi-as fi facut-o daca aveam mai multi banuti.
Cei de pe terasa nu vedeau masa mirilor, dar era amplasata o plasma si ii vedeam direct pe ei.
In schimb hotelul care e de 4 stele nu mi-a placut. nu stiu cum si-a luat stelele alea, dar restayurantul e comunist, nu e amenajat defel. Noroc ca a fost plin de aranjamente, luminite si alte ornamente facute de agentie, caci de nu...era naspa.
pe la 12 am plecat si noi, am condus eu pana in Alba, e prima data cand conduc in afara touaregul, a mai fost si noapte, dar doamne multumesc am ajuns cu bine si am fost chiar felicitata de al meu sot.
poze nu ne-am facut, caci mi-a fost rusine sa ne pozam pe acolo. am facut ceva poze la barurile de gheata si un ornament. sa vad ce a iesit.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Poze noi la semnatura cu cele 3 luni ale noastre.

www.flickr.com/photos/11356870@N07/sets/72157604728702923/" target="_blank">Poze Diana
www.youtube.com/watch?v=L05Y1MeutPA" target="_blank">Montaj Diana
Povestea nasterii
www.flickr.com/photos/11356870@N07/sets/72157605771628637/" target="_blank">Poze nunta
de Diana (24.04.2008)

Mergi la inceput