farduri minerale?

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns vio_dia spune:

Dupa ce ati selectat kitul free(La kit free dati Click pe add to cart)va apare fereastra asta:
"You've selected a Custom Kit! Now follows these fun and simple steps!
Browse the colors you want in the categories allowed by the kit you have selected.
When you find a color you like, Click and Drag the product to the Shopping Cart located on the right side of the page.
It's that easy.
Special Notes:
Foundation categories will prompt you to select your formula. Skin and Body category click "add to kit" to place in shopping cart!"

Va duceti la produsele dorite(din bara de sus-Makeup-foundation, concealer, blush, etc), va alegeti nuanta dorita, click pe ea. Va aparea sus poza respectiva si la foundation tipul de acoperire(orig. glow, semi-matte, matte, intensive).Alegeti tipul de acoperire dorit si apoi trageti cu mouse-ul nuanta dorita in partea dreapta a paginii, acolo unde va aparut deja shopping cart-kit free. Asta e valabil pt. fdt si concealer, pentru blush doar dati click pe nuanta aleasa si apoi glisati-o cu mouse-ul in cos.

Nu stiu daca m-am facut inteleasa, sunt cam pe fuga la biuro si nu prea am timp, dar sper ca nu v-am bagat mai mult in ceata

Mai scrieti, daca pot, incerc sa va ajut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claujro spune:

Aveti explicatiile si in engleza pe site cum sa alegeti culoarea si s-o trageti in cos...

de comentat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anne16 spune:

Am reusit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ileana spune:

Citat:
citat din mesajul lui vio_dia

Dupa ce ati selectat kitul free(La kit free dati Click pe add to cart)va apare fereastra asta:
"You've selected a Custom Kit! Now follows these fun and simple steps!
Browse the colors you want in the categories allowed by the kit you have selected.
When you find a color you like, Click and Drag the product to the Shopping Cart located on the right side of the page.
It's that easy.
Special Notes:
Foundation categories will prompt you to select your formula. Skin and Body category click "add to kit" to place in shopping cart!"

Va duceti la produsele dorite(din bara de sus-Makeup-foundation, concealer, blush, etc), va alegeti nuanta dorita, click pe ea. Va aparea sus poza respectiva si la foundation tipul de acoperire(orig. glow, semi-matte, matte, intensive).Alegeti tipul de acoperire dorit si apoi trageti cu mouse-ul nuanta dorita in partea dreapta a paginii, acolo unde va aparut deja shopping cart-kit free. Asta e valabil pt. fdt si concealer, pentru blush doar dati click pe nuanta aleasa si apoi glisati-o cu mouse-ul in cos.

Nu stiu daca m-am facut inteleasa, sunt cam pe fuga la biuro si nu prea am timp, dar sper ca nu v-am bagat mai mult in ceata

Mai scrieti, daca pot, incerc sa va ajut



Saru'mana!
Hai ca ma chinui!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anne16 spune:

Am dat si eu o comanda pe EDM
De acum trebuie sa astept 2 saptamani
Maine am sa dau si comanda de pensule de pe www.coastalscents.com
multumesc pt explicatiii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ileana spune:

Iar cer ajutor!
Nu-mi accepta nici cum plata cu card!
Este "vre-o chestie"?
Trebuie ceva special?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alia_ro spune:

Citat:
citat din mesajul lui ileana

Iar cer ajutor!
Nu-mi accepta nici cum plata cu card!
Este "vre-o chestie"?
Trebuie ceva special?

ileana


la mine n-au fost probleme... sunt 2 variante - ori nu ai bani pe card, ori trebuie sa faci o cerere la banca pt a plati pe internet cu cardul.
E de preferat sa ai Visa sau Mastercard.

Alia, puiul Alexis si argintul-viu Vladut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vio_dia spune:

Anne, ma bucur ca ai reusit sa dai comanda la EDM.Sper sa nu astepti prea mult, mie mi-au ajuns comenzile in 10-11 zile de obicei. Daca dai comanda la CS, sa ne spui si noua te rog cum sunt pensulele lor, si eu sunt tentata de ele . Oare fardurile lor cum or fi?

Ileana, ai reusit sa dai comanda? Ai rezolvat cu cardul? Daca nu iti accepta cardul, suna la banca care ti l-a emis si spune-le ca ai o problema la plata cu cardul pe internet si intreaba cum o poti rezolva.

Cei de la EDM nu sunt dificili la plata cu cardul, mie ce putin mi-au acceptat comenzile fara probleme, nu ca altii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ileana spune:

Citat:
citat din mesajul lui vio_dia


Ileana, ai reusit sa dai comanda? Ai rezolvat cu cardul? Daca nu iti accepta cardul, suna la banca care ti l-a emis si spune-le ca ai o problema la plata cu cardul pe internet si intreaba cum o poti rezolva.



N-am reusit..
Am sunat la banca...trebuie sa le trimit fax, sa le cer permisiunea sa fac plati pe net...luni..deja ma oftic...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brianna spune:

Vio, am primit ieri comanda de la Coastal Scents. Prima surpriza placuta a fost ca nu a venit la Posta cu vama ci la cea normala (valoarea inscrista pe fata coletului era 30.77 USD - fara transport - nu am idee de ce). Pensulele sunt foarte faine. NU stiu daca va intereseaza sau nu ce am comandat, dar mai bine pun linkurile:
1. http://www.coastalscents.com/cfwebstore/index.cfm/product/1583_37/black-deluxe-shadow.cfm - e din par natural, foarte moale, nu avea nici un miros ciudat - cum spuneau tipele la review-uri . E foarte lata - mailata decat degetul mare de la mana, si groasa, cam 3/4 cm; perii sunt scurti si densi (nu stiu daca m-am facut inteleasa). E ok pt highlighter, nu am folosit-o pt fard, mi se pare prea mare.
2. http://www.coastalscents.com/cfwebstore/index.cfm/product/1631_37/black-on-black-taklon-angle-liner.cfm - e super faina -nu imi dau seama daca e naturala sau nu. E f f mica, ingusta si subtire; perii sunt moi dar opun rezistenta. Am folosit-o azi ca liner pt fardurile de ochi de la EDM - excelenta.
3.http://www.coastalscents.com/cfwebstore/index.cfm/product/1431_37/italian-badger-round-crease-brush.cfm - nu am folosit-o inca, dar pare super pt pliul pleoapei. E din par natural, moale; e ca un creion du varful bont (ca forma).
4.http://www.coastalscents.com/cfwebstore/index.cfm/product/1053_37/refillable-powder-dispensing-pump-brush-silver.cfm - asta...hmmm. nu stiu ce sa spun. Am desfacut-o sa o spal, si acum nu mai reusesc sa o ansamblez la loc. Perii sunt destul de teposi, sigur e sintetica, a iesit f f multa culoare din ea. Are aprox 20 cm lungime, iar ca grosime e cat...un cabanos (scuze, asta e comparatia care mi-a venit prima in minte). Nu stiu daca o sa fie ok, nu am pus nimic inauntru inca; ma gandeam sa pun in ea NR pt aplicari in timpul zilei.
5. http://www.coastalscents.com/cfwebstore/index.cfm/product/773_37/shadowliner-brush.cfm - asta am incercat-o doar ca proba; liner-ul e ok, insa partea de pensula normala e prea moale, pufoasa; nu prea reusesti sa aplici fardul ca lumea. E din par natural si mirosea cel mai ciudat. Nu prea merita.
Asta despre perii. Daca va mai intereseaza pareri despre ce am mai luat (vezi mai sus), spuneti-mi.

Mergi la inceput