Cum suntem alaturi de femeia insarcinata ?

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns papadie spune:

Felicitari sa fie intr-un ceas bun si o asteptam aici :-)

päpä

"În afara de constiinta totul e bestialitate" (Camil Petrescu)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irinusha spune:

FELICITARI la viitorii parinti si un bebelus sanatos! Sa fie intr-un ceas bun!!!

O zi minunata si copii sanatosi! :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elenalove27 spune:

Fanica multa sanatatea ,un bebel cit mai frumos si sanatos si nu uita cum trebuie sa fi alaturi de femeia insarcinata !!!

scris de pisi-ella "Un cuvant aruncat in vant poate declansa un suvoi de lacrimi...E mult mai sensibila decat inainte si are mai multa nevoie de dragoste si protectie!! Nu vrea sa fie contrazisa sau certata!! Are nevoie sa i se spuna ca e frumoasa...Ca nu e prea grasa... Asa ca...purtati-va frumos! Protejati-o! Ca poarta in pantecul ei o mica minune...Copilul vostru!"

O zi placuta !

Elena cu burtica & sotul AL

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica spune:

fanica, sarcina ushoara sotziei, nashtere si mai ushoara si un bebelush sanatos tun!!

Monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irinel spune:

Felicitari Liviu!

Multa sanatate sotiei si lui bebe si bineinteles tie.
Eu cred ca daca ai fost atat de preocupat de asta si inainte de a ramane sotia ta, intr-atat de preocupat incat ai postat intrebarea asta, o sa te descurci foarte bine in a-i usura sotiei tale perioada care urmeaza si te vei bucura alaturi de ea de toate momentele astea speciale.

Numai bine

Irina si bebe(ii?) din burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilib72 spune:

Felicitari fanica! sarcina si nastere usoara sotiei tale.
Ai primit destule raspunsuri cum sa te porti cu sotia ta in timpul sarcinii, dar sa stii ca o sa fie o perioada (dupa nastere) in care sotia ta va avea mare nevoie de tine, v-a avea nevoie de multe incurajari si de foarte multa afectiune.
lili & bb daria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fanica spune:

o sa o luam usurez si o sa rezolvam noi cumva :)

iar daca an ceva intrebari stiu la cine sa apelez :)

--
Liviu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns canuta-om-sucit spune:

Felicitari Fanica! Sarcina si nastere usoara sotiei. Ai sa fii un sot de gravida excelent .

aura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns T@vi spune:

Interesant subiectul...Si sotia mea e insarcinata, dar nu stiu sa ma fi comportat cu ea altfel decat inainte...

Cred ca exista un singur fel de comportament: s-o iubesti cu adevarat...si sa i-o reamintesti mereu (si prin fapte, nu numa' prin vorbe...


T@vi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rici35 spune:

Destul de simplu.

Sa admiri cit mai mult burta :) Apoi sa vezi cum se misca copilul, cind de fapt nu se vede inca nimic, dar ea il simte, si te minunezi inpreuna cu ea, desi nici nu ai vazut nimic.. Dar spui ca ai vazut.. vezi ca o sa te intrebe unde anume exact. si trebuie sa stii si unde arati...

Sa o admiri cum sta cu orele si isi admira burta


Sa nu te superi cind cumpara fiecare zii o gramada de gogosi, si le pune la uscat, ca de mincat nu le minca :))

Sa o lasi sa iti puna talpile reci de la picior pe burta , Si sa iti si placa asta desi iti vine sa .

Se o admiri si sa vezi ca e extrem de frumoasa cu burtica ei, si ca e timpul cel mai frumos in viata unei femei. .

Dar cel mai frumos e cind dupa nastere, tu esti terminat, obosit, si ea, desi nasterea a durat vreo 35 de ore, e cu zimbetul pina la urechi si spune ca ii e foame..., si mai zice ca nasterea e ceva frumos



Cu drag

Rici

Mergi la inceput