hotararea de divort

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Tethys spune:


Aha, m-am dumirit ... Adica, o sa vad atunci ce si cum. Multumesc oricum pentru raspuns .




"Singura lectie de morala care este potrivita pentru un copil, cea mai importanta lectie pentru fiecare moment al vietii lui, este aceasta: ''Nu rani niciodata pe nimeni.'' " - autor: Denis Breeze .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yagmur spune:

Cryna, dupa ce mi-a venit prin posta decizia de incredintare minor, la primul drum la buc (unde a avut loc procesul) am trecut pe la tribunal, mers la arhiva si luat originalul stampilat/semnat al deciziei de incredintare minor. Si cu asta basta! Am facut pasaport separat copilului si cand voi iesi din tara voi lua originalul + copie sa arat la granita.
Multa bafta in continuare...

Yagmur - mami de Luca (19 decembrie 2006) varsta Luca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tethys spune:


Multumesc pentru raspuns Yagmur . Deci, tot va trebui sa merg la tribunal... este si normal, nu? Ok., voi vedea eu atunci.



"Singura lectie de morala care este potrivita pentru un copil, cea mai importanta lectie pentru fiecare moment al vietii lui, este aceasta: ''Nu rani niciodata pe nimeni.'' " - autor: Denis Breeze . - eu completez: ... pentru ca, nu vei putea sti niciodata cat de mult rau si cat de multa suferinta poti cauza!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorellay spune:

Cryna trebuie sa mergi la tribunal cu hotararea judecatoareasca pt stampila..altfel acea hotarare nu e definitiva..si de ex...intr-un caz ca al tau (ca il stiu oarecum)...e posibil sa nu ti-o recunoasca la inscriesrea copilului la gradi!Mie de asta mi-a fost cel mai frica, mai treci cu o spaga, da daca oi da peste vreo nebuna care nu vrea si nu vrea sa-l inscrie decat cu acte de la tata, macar asa sa am hotararea definitiva de incredintare.
Te pup,

Sorana 17+ si Codrin 3 ani
Where there's a will there's a way!
http://community.webshots.com/user/lorellay15

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tethys spune:


Multumesc frumos pentru sfat Lorellay ! Deci, intradevar si eu voi avea nevoie de stampila, atunci cand imi va sosi hotararea! Momentan, cred ca nu voi avea probleme la gradinita... pentru ca l-am inscris deja... directoarea a vazut ca sunt mama singura... nu mi-a cerut nimic de la tatal copilului... ci, doar sa-i aduc in toamna si avizul epidemiologic... Deci, pana nu voi avea in mana hotararea judecatoreasc, definitiva, sper sa nu am probleme... Adica, cand incepe gradinita sa o pot avea deja! Sper asta... ca am auzit ca intra in vacanta judecatorii pana in septembrie ...



"Singura lectie de morala care este potrivita pentru un copil, cea mai importanta lectie pentru fiecare moment al vietii lui, este aceasta: ''Nu rani niciodata pe nimeni.'' " - autor: Denis Breeze . - eu completez: ... pentru ca, nu vei putea sti niciodata cat de mult rau si cat de multa suferinta poti cauza!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorellay spune:

Stii exact cand intra in vacanta?
Si eu vreau sa ma duc sa pun faimoasa stampila pe hotarare...m-as duce saptamana viitoare...o fi tarziu?

Sorana 17+ si Codrin 3 ani
Where there's a will there's a way!
http://community.webshots.com/user/lorellay15

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tethys spune:


Vacanta judecatoreasca: 1 iulie - 31 august. Banuiesc ca inca ii mai prinzi... pana la sfarsitul lunii... Bafta!




"Singura lectie de morala care este potrivita pentru un copil, cea mai importanta lectie pentru fiecare moment al vietii lui, este aceasta: ''Nu rani niciodata pe nimeni.'' " - autor: Denis Breeze . - eu completez: ... pentru ca, nu vei putea sti niciodata cat de mult rau si cat de multa suferinta poti cauza!!!

Mergi la inceput